2020 Yılı Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı mı? Emlak Vergisi Nasıl Ödenir? Nerelerden Emlak Vergisini Öderiz?

Başlıkta yer alan sorular nedeniyle insanlar emlak vergisini nasıl ödiyeceğini, emlak vergisi gecikme faiz oranlarını ve zamanını vergi sorgulama ekranını merak etmeye başladı. İşte tüm soruların cevabı.

2020 Yılı Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı mı? Emlak Vergisi Nasıl Ödenir? Nerelerden Emlak Vergisini Öderiz?

2020 YILI EMLAK VERGİSİ NE ZAMANLARDA ÖDENİCEK?

Her yıl Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere iki taksit halinde ödenen emlak vergisi ödemeleri, 2020 yılında da aynı şekilde ödenmeye devam edecek. Emlak gelir vergisini ödemek isteyen vatandaşlar birinci taksidini 2020 mayıs ayında ikinci taksidini ise 2020 kasım ayında ödemeye devam edecek.

EMLAK VERGİSİ ÖDEMESİ GECİKİRSE NE OLUR?

Emlak gelir vergisi ödemesinin gecikmesi halinde 1.6 oranıonda uygulanan gecikme faizi ana paraya ilave olacak.

2020 EMLAK VERGİSİ NASIL SORGULANIR?

Emlak vergisi borcu olup olmadığını sorgulamak isteyenler belediyelerden veya e-Devlet yolu ile Gelir Dairesi Başkanlığı'nın (GİB) internet vergi Dairesi hizmeti işlemlerinden öğrenebilirsiniz

2020 EMLAK VERGİSİ NASIL ÖDENİR ?

TIKLAYIN

Ödeme ile ilgili belediyelerden tahsis edilen beyanname doldurulduktan sonra beyanname için başvulurken nüfus cüzdanı ve eğer söz konusu bina ise kullanma izninin fotokopilerinin yanında bululundurulması gerekmektedir. Ödemeler taşınmak durumunda olduğunuz belediyelere ve banka hesaplarına yapılır.

EMLAK VERGİSİ ÖDEME VE SORGULAMA EKRANI

Bunların dışında artık internetten ödeme yapmak da mümkündür. E-devlet sistemi üzerinden giriş yaparak emlak vergisi ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Emlak vergisi ödemesini e-Devlet üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu) linkine yada https://intvrg.gib.gov.tr/index.jsp?gn=odeme linkine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı bankalar üzerinden de emlak vergisi ödemesi yapılabiliyor. Anlaşmalı olan bankaların internet şubelerinden işleminizi yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 13:01

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER