2020 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Bekçi Alım Şartları Neler?

2020 yılı Bekçi alımlarına özellikle genç işsizler yoğun talep gösteriyor. "Bekçi alımı ne zaman olacak?" "2020 Bekçi alım şartları nelerdir?" Kulislere düşen bilgilere göre Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi sayısını bu yıl 30 bine çıkartacak. Peki 2020 Bekçi alımları için gerekli şartlar nelerdir?

Güncel 11.05.2020, 23:56 14.05.2020, 01:15
2020 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Bekçi Alım Şartları Neler?

2020 Bekçi alımı İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi ve Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde belirli tarihler arasında yapılıyor. 2020 Bekçi alımları ilanlarına yoğun talep olduğu biliniyor. Çünkü bir önceki yıl 2019'da8 bin 242 bekçi alımı yapılmıştı.

BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

2020 Bekçi alımı için resmi açıklanma yapılmamakla beraber Haziran veya Temmuz aylarında alım ilanının yapılacağı gelen bilgiler arasında.

BEKÇİ MAAŞLARI NE KADAR?

Son yapılan hesaplamalara göre öğrenim durumu lise olan çarşı ve mahallde bekçisinin maaşı NET: 4,527 TL, lisans mezunu olanın ise; 4,534 TL'dir. Bekçi maaşları diğer memurların maaşları gözönüne alındığında küçük farklılıklar olmakla beraber oluşan farkta ana kalemler öğrenim durumu ve medeni halidir.

2020 BEKÇİ ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Bekçi alımı için gerekli şartlar ile ilgili maddeler ise şu şekilde yayınlandı;

MADDE 6 - (1) İllere göre alım yapılacak çarşı ve mahalle bekçisi sayısı, şartları, başvuru yerleri, başvuru ve sınav tarihleri, istenecek belgeler ile gerek görülen diğer bilgiler başvurma süresinin bitiminden en az on beş gün önce Resmî Gazete ile Cumhurbaşkanınca belirlenen kurumun internet sitesinde ve Başkanlığın resmi internet sitesinde ilan edilir.

MADDE 8 - (1) Adaylar;

TIKLAYIN

a) T.C. kimlik numarasını,

b) Adli sicil ve arşiv kaydı olmadığı bilgisini,

c) 5 inci maddede belirtilen nitelikleri taşıdığı beyanını,

ç) Mezuniyet bilgisini,

d) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı bilgisini,

e) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme bilgisini,

f) Emniyet teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapacak olanlardan şehit ve vazife malulü bilgisini, içeren ve biyometrik fotoğrafın yer aldığı yazılı veya Kurumca kabul edilen elektronik ortamda düzenlenen sınav başvuru formu ile başvuru yaparlar.

(2) Emniyet teşkilatı dışında şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapacak adaylar ise, ilgili kurum ya da valilik onaylı şehit veya malullük belgesini yazılı veya elektronik ortamda yaptığı başvurusuna ekler. Elektronik ortamda başvuru yapılmış işe bu adaylar müracaat kabul tarihleri içinde elden veya posta kodu yoluyla Müracaat Kabul Komisyonuna belgenin aslını teslim eder. Adaylar tarafından verilen bilgilerin doğrulmasının yapılamaması veya ilave bilgilere ihtiyaç duyulması halinde başvuru sahibinin ayrıca belge talep edilebilir. 

Yorumlar (2)
Mustafa 5 ay önce
2020 yilinda virüs den dolayi bu yil alınacak bekçilik şartlarımda yaş şartının 1.2 yaş yukari cekilmesi daha ataletliı olur.Sayin bakamımdan gerekli işlemın yabılmasını saygıyle arz ederim.Mustafa Altun
mehmet yeşildallar 5 ay önce
yaş 65 olsun haaaaahaaa
14
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?