2019 Yılında Bakanlık Kaç Personel Alacak?

2019 Yılında Bakanlık Kaç Personel Alacak?

Güncel 28.01.2019, 11:26 28.01.2019, 11:26
2019 Yılında Bakanlık Kaç Personel Alacak?

Şimdi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2019 yılı içinde 25 bine yakın sağlık personeli, hekim, diş hekimi, eczacı gibi alımlar olacak demişti. Bu alımların yapılması beklenmektedir.

6.500 kişinin alınacağının söylenmesinin ardından 6.409 alımlar yapıldı. 2019 yılında ise sağlık personeli, uzman hekim, pratisyen hekim, eczacı, diş hekimi gibi alımların olacağı yönünde açıklamalar yapılmıştı. 

Sağlık Bakanlığı personel alımları ne zaman sorusuna verilen yanıt ile başvuruların netleşmesi bekleniyor.

TIKLAYIN

Fahrettin Koca’dan Açıklama; Alımların olacağı yönünde fikrini sunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu sefer alımların olması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının olması gerektiğini bildirdi. Bunun üzerine sağlık personelleri alımları için gözler Cumhurbaşkanına çevrildi. 

Binlerce kişi kadro bekliyor. Alımlar ne zaman olacak? Sağlık Bakanlığı personel alım tarihi belli olması için Cumhurbaşkanı’ndan açıklama bekleniyor. 

Hangi Personellerde Alım Oldu 6.409 kamu personeli alımı yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu yıl yapılan atamalar ile ilgili detayları verdi. 

Başvurusu alınan 6.409 veri analizi yapan işletmen, acil tıp teknisyeni, ambulans şoförü, yardımcı klinik elemanı gibi alanlarda hizmet alımları yapılmıştı.

Yorumlar (0)
7
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?