17 Mayıs Vaka Sayısı Korona Tablosu! Ankara, İzmir ve İstanbul Koronavirüs vaka sayısı (2)

17 Mayıs Vaka Sayısı Korona Bakan Tablosu! Ankara başta olmak üzere İzmir ve İstanbul Koronavirüs vaka sayısı açıklandı. THY, 19 Mayıs’ta gerçekleştireceği sembolik İstanbul-Samsun uçuşu için sunduğu hatıra biletlerle dünyanın en yüksek katılımlı uçuşuna imza atmayı hedefliyor. Gelişmeler canlı sayfamızda.

Güncel 17.05.2020, 20:45 17.05.2020, 20:53
17 Mayıs Vaka Sayısı Korona Tablosu! Ankara, İzmir ve İstanbul Koronavirüs vaka sayısı (2)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından twitter hesabı aracılığıyla hergün düzenli olarak yayınladığı corona virüse dair son rakamların bugünkü sn durumu da yayınlandı. Medipol Hastaneleri Kurucusu da olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından güncel tabloyu az önce yayınladı. Bakan Koca son rakamları 16 Mayıs Cumartesi günü için yayınlamış, buna göre Türkiye günlük koronavirüs tablosuna göre toplam vaka sayısı 1.610 oldu. Koronavirüs sebebiyle ise toplam 4.096 vatandaşımız hayatını kaybetti.

KORONAVİRÜS TABLOSU – 17 MAYIS 2020

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 Mayıs Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu az önce yayınlandı. 1825 iyileşen vatandaşımız var. 

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS SON DURUM

Türkiye’de son 24 saatte 1368  kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğu, 44 kişinin hayatını kaybettiği, toplam vaka sayısının 149 bin 435, can kaybının 4 bin 140 olduğu, bin 368 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısının 109 bin 962’e ulaştığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter’dan paylaştığı “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, bugün 35 bin 369 test yapıldı. Bu kapsamda 1368 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Son 24 saatte 44 hasta vefat etti, bin 825 hasta ise iyileşti. Toplam test sayısı 1 milyon 624 bin 994, vaka sayısı 149 bin 435, vefat sayısı 4 bin 140, yoğun bakımdaki hasta sayısı 914, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 468, iyileşen sayısı 109 bin 962 oldu.

TIKLAYIN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yeni vaka sayımızda beklenen düzeyde bir düşüş gerçekleşti. Bazı verilerse, genel seyir içinde olağan değişkenlikler gösterdi. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Yarın ve ertesi gün evde kalalım. ” ifadelerini kullandı.

THY TARİHİ YOLCULUK BAŞLATTI

THY, 19 Mayıs’ta gerçekleştireceği sembolik İstanbul-Samsun uçuşu için sunduğu hatıra biletlerle dünyanın en yüksek katılımlı uçuşuna imza atmayı hedefliyor.

THY, 19 Mayıs kutlamaları kapsamında İstanbul-Samsun şehirleri arasında gerçekleştireceğini açıkladığı TK1919 sefer sayılı sembolik uçuşu kapsamında hatıra biletlerin edinilmesi için https://tarihiyolculuk.com internet sitesini açtı.

19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı yere, Samsun’a uçuyoruz. Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, tüm vatandaşlarımızı bu özel uçuşa davet ediyoruz. Siz de bu tarihi uçuşumuza katılarak hatıra biletinizi alın, dünyanın en yüksek katılımlı uçuşuna hep birlikte imza atalım!

İçişleri Bakanlığı, haziran-ekim dönemi için “Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri” genelgesini valiliklere gönderdi: Trafik denetimleri artırılacak

  • Hız kontrolleri başta olmak üzere emniyet kemeri takma, cep telefonu kullanmama, yaya geçitlerinde yayalara yol verme, şerit kullanma, hatalı dönüşler gibi kural, yasaklama ve kısıtlamalara yönelik etkin, yoğun ve sürdürülebilir trafik denetimlerine ağırlık verilecek.
  • Denetimlerde sosyal mesafeye dikkat edilecek.
  • Şehir içi ve şehir dışı ulaşımda toplu taşıma araçlarına/otobüslere getirilen %50 doluluk kriteri ve maske kullanımına ilişkin uygulamalar titizlikle takip edilecek.
  • Polis ve jandarma trafik birimlerinin yer alacağı ihtiyari olarak kurulacak “Karma Ekipler” aracılığıyla çok sayıda taşıt ve sürücünün denetlenmesi hedeflenecek.
  • Trafik ekiplerinin, özellikle kazaların yoğun olduğu güzergâhlarda “Algılanan Yakalanma Riski Duygusu”nun geliştirilmesine yönelik olarak görünür olmaları sağlanacak.
  • Trafik yoğunluğunun arttığı zamanlarda helikopter, drone ve İHA türü hava taşıtlarından trafik düzenleme ve denetleme faaliyetlerinde yararlanılacak.
  • Tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı bölgelerde; karayolu üzerinde tarımsal zirai araçların, traktörlerin, biçerdöverlerin vb. uygunsuz olarak trafikte seyretmelerine izin verilmeyecek.
  • Tarım işçilerinin yolculuklarının daha güvenli yapılabilmesi amacıyla, göç alan ve veren yerler arasında trafik denetimlerinin artırılacak.

Yunanistan’da kiliseler iki ay sonra açıldı

Yunanistan’da kiliseler iki ay sonra açıldı. Binlerce Yunan, pazar ayinlerine katılmak üzere sosyal mesafe kurallarına uyarak ülkenin farklı şehirlerindeki Ortodoks kiliselerine gitti.

Reuters’a konuşan 76 yaşındaki Stella Kasimati, “Duygularımı tarif etmem mümkün değil. 2,5 ay karantinada kaldıktan sonra yine kilisedeyiz” dedi.

Kiliselerin içinde sandalyeler birbirine iki metre öteye konarak sosyal mesafe kurallarına uyulmaya çalışıldı.

İspanya’da pazar günü koronavirüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 87 oldu

İspanya’da pazar günü koronavirüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 87 oldu. Bu rakam cumartesi günü 102’ydi.

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre ülkedeki koronavirüs vaka sayısı toplamda 231.350’ye, koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı ise 27.650’ye yükseldi.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?