112 Çalışanlarına Şok Suçlama! Sağlık personeli misiniz? yoksa gazeteci mi?

Yerel bir internet sitesi tarafından manşete taşınan haberde, Bartın 112 sağlık çalışanları kastedilerek, 112 Acil görevlilerinden bazıları kaza yerinde fotoğraf ve video çekerek, bunları hangi haber sitesine gönderiyor? diye soruldu.

112 Çalışanlarına Şok Suçlama! Sağlık personeli misiniz? yoksa gazeteci mi?

112 Acil Ambulans şoförü ile 112 Acil servis çalışanları gazetecimi? Ajans muhabirimi? yurttaşlar kaza olduğunda ilk önce 112 Acili arar ve yardım ister. 112 Acilde Ambulansla hızla olay yerine ulaşır, yaralı veya yaralılara müdahale eder.

112 Acil görevlilerinden bazıları kaza yerinde fotoğraf ve video çekip Bartın’daki bir haber sitesine gönderiyor.

TIKLAYIN

O haber sitesi de yaklaşık 1 yıldır 112 Acil görevlilerinin gittiği kaza haberlerinden görevlilerin çektiği görüntülerden yüzde 90 civarında yararlanıyor. 112 Acil çalışanları asli görevlerini yapmalıdır. 112 Acil çalışanları malum haber sitesinin muhabiri değildir. Gazeteciliğe meraklılarsa bıraksınlar sağlık görevliliğini gazeteciliğe başlasınlar.

Çağdaş Gazeteciler Derneği olarak önümüzdeki günlerde vali dahil olmak üzere tüm yetkililerle görüşüp bu haksızlığın üzerine gideceğiz.

Ayrıca Cumhuriyet Savcılığına başvuruda bulunarak hangi 112 Acil çalışanı kime hangi haber sitesi çalışanına cep telefonundan ve bilgisayarından görüntü göndermişse araştırılma talebine bulunacağız.,

Kaynak:bartinpostasi.net

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 14:28

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER