112 Çalışanlarına Hasta Yakınları Tarafından Saldırı İddiası

Yunusemre 2 Nolu ASHİ ekibine akşam saatlerinde hasta yakınları tarafından fiziksel ve sözel şiddete maruz kaldığı iddia edildi.

Güncel 08.02.2019, 00:52 08.02.2019, 00:52
112 Çalışanlarına Hasta Yakınları Tarafından Saldırı İddiası

İnsan hayatını kurtarmak için 7 gün 24 saat hizmet eden 112 çalışanları, hizmet için gittikleri hasta ve yakınları tarafından uygulanan şiddet, saniyelerle yarışan 112 ekiplerinin trafikte yaşadığı sıkıntılar sonucu gördüğü şiddet çalışma motivasyonunu yok ediyor.

112 ekiplerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

Manisa 112 Sağlık Ekibine Düzenlenen Saldırı hakkında Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi tarafından da kınama mesajı yayınlandı. Mesajda;

Meslektaşlarımıza Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz... Bu gece yine insan hayatı kurtarmak için hizmet veren Manisa 2 nolu 112 ASHİ’de görevli arkadaşımıza hasta yakını tarafından darp ve şiddet uygulanmıştır. Olayı haber alan şube başkanımız Ali Dağlıoğlu, başkan yardımcılarımız Aydın Akagündüz, Yiğit Yavuz ve Yunusemre İlçe temsilcimiz Orhan Yılmaz olay yerine gidip bizzat saldırıya uğrayan meslektaşımıza sahip çıkıp gerekli hukuksal mücadelede yanında olduklarını ifade etmişlerdir. denildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?