10 Parmağında 10 Marifet Müdür! O Gündüz Müdür, Akşam Poliklinik Doktoru Gece de Ameliyat Yapıyor

Haberimize konu İl Sağlık Müdürü tam anlamıyla 10 parmağında 10 marifet olan bir müdür. Öyle ki Aynı zamanda hem ilin Sağlık Müdürlüğü görevini yürütürken, diğer taraftanda Poliklinikte muayene hizmeti verirken ameliyatlarını yapmayı da ihmal etmiyor.

Güncel 20.02.2019, 11:48 20.02.2019, 11:48
10 Parmağında 10 Marifet Müdür! O Gündüz Müdür, Akşam Poliklinik Doktoru Gece de Ameliyat Yapıyor

Op. Dr. İsmail Başıbüyük, yaklaşık dört ay önce Şırnak’a İl Sağlık Müdürü olarak atandı. Fakat Op. Dr. İsmail Başıbüyük, şimdiye kadar bilinen müdürlerin aksine aynı zamanda mesleğini de icra ederek Şırnak’a hizmet ediyor.

TIKLAYIN

Mevcut durumu sadece idarecilikle yönetmek yerine; hem eldeki imkanları kullanarak, hem de yöneticilik vasfını kullanarak Şırnak’ta görevine devam eden Başıbüyük aslında ilindeki önemli bir konuya da çare olmakta. Sağlık hizmeti verilirken, doktor ihtiyacı ve yeteri sağlık hizmeti verilememesi durumunda hastaların ilk aklına gelen  genellikle çevre illere giderek orada tedavi olmayı tercih etmekteler. 

İşte bu noktada İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük’ün verdiği hizmetin önemi daha iyi anlaşılmakta. Daha önceden Şırnak’ın Cizre İlçesinde Devlet Hastanesi’nde Üroloji Doktorluğu yapan Başıbüyük, normalde Eğitim Araştırma Hastanelerinde yapılacak ameliyatları Cizre Devlet Hastanesi’nde elindeki imkanlarla ameliyatı başarılı şekilde gerçekleştirerek hastaların farklı illere gitme eziyetinden kurtarmakta ve ilinde kaliteli sağlık hizmeti vermesiyle tanınıyor. 

İl Sağlık Müdürlüğü görevinin yanı sıra Şırnak’ta aynı zamanda üroloji hastaları için poliklinik hizmeti de veren İl Sağlık Müdürü Şırnaklılar tarafından çok sevilmekte ve takdir edilmekte.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?