istanbul escort

escort istanbul

GÜNDEM ÖZETİ / 12 Nisan 2019

ANADOLU AJANSI

GÜNDEM ÖZETİ / 12 Nisan 2019
banner42

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz Ortadoğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'na katılacak.

(Antalya/08.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kazakistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Yelzhan Birtanov ve beraberindeki heyeti kabul edecek, ardından iki bakan ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/14.00)

EKONOMİ

1- Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları'na katılacak ve bu kapsamda Washington'da temaslarda bulunacak.

(Washington)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İnci GS Yuasa yeni akü fabrikası açılış törenine katılacak, Manisa OSB Müdürlüğünü ziyaret edecek.

(Manisa/10.00/14.00)

3- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü'nde incelemede bulunacak, Ulusal Fındık Çalıştayı'na katılacak.

(Ordu/10.45-14.30)

4- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "EXPO Pekin 2019 Tanıtım Toplantısı"na iştirak edecek.

(İstanbul/10.30)

5- TÜİK, şubat ayı süt ve süt ürünleri ile kümes hayvancılığı üretimi istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Parlamanter Asamblesi iş birliği ile düzenlenen Rose-Roth ve Akdeniz ve Orta Doğu Özel Grubu Ortak Semineri Açılış Oturumu'na katılacak ve burada bir konuşma yapacak.

(Antalya / Belek / 08.45 / 09.15)

- Çavuşoğlu, Serik, Aksu ve Kepez belediyelerini ziyaret edecek.

(Antalya/10.50/11.45/14.00)

2- Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Sudan'daki askeri darbe ve ülkedeki son gelişmeleri görüşmek üzere toplanacak.

(Birleşmiş Milletler)

3- Sudan'da askeri darbe sonrası ordunun atacağı adımlar ve muhaliflerle halkın tepkisi takip edilecek.

(Hartum)

4- Cezayir'de Abdulaziz Buteflika'nın istifasından sonra göreve gelen geçiş dönemi liderlerine karşı düzenlenen protesto gösterileri izleniyor.

(Cezayir)

5- Libya'da Halife Hafter'e bağlı güçlerin Trablus'u ele geçirmek için başlattığı saldırılar ve bölgede yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

(Trablus)

6- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile bölgedeki durum izleniyor.

(Halep/İdlib)

TIKLAYIN

GÜNCEL

1- FETÖ davaları

- Fetullahçı Terör Örgütü'nün "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla 25'i tutuklu 108 sanığın yargılanmasına İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri'de devam edilecek.

(İstanbul/10.00)

- Darbe girişiminde, Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin, aralarında sözde yurtta sulh konseyi üyelerinin de yer aldığı 224 kişinin yargılandığı dava, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde sürecek.

(Ankara/09.30)

- FETÖ'nün, darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 kişinin yargılandığı dava, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

(Ankara/09.30)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'na katılacak. Organizasyon kapsamında milletvekilleri ile Suriyeli mülteci ve Türk çocukları arasında dostluk maçı yapılacak.

(Antalya/14.00/17.00)

2- Avrupa Güreş Şampiyonası Romanya'nın başkenti Bükreş'te sürüyor.

- Organizasyonun beşinci gününde grekoromen stil 55, 63, 77, 87 ve 130 kilolarda elemeler, çeyrek ve yarı finaller, kadınlar 53, 57, 62, 65 ve 72 kilolarda ise repesaj ve final müsabakaları yapılacak.

(Bükreş/11.30/18.00)

3- Spor Toto Süper Lig'de 28. haftanın ilk maçında Bursaspor ile Trabzonspor, Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

(Bursa/20.30)

4- Avrupa Halter Şampiyonası Gürcistan'ın Batum kentinde devam ediyor.

5- Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası Polonya'nın Szczecin kentinde sürüyor.

6- Spor Toto 1. Lig'de 29. hafta İstanbulspor-Osmanlıspor karşılaşmasıyla başlayacak.

(İstanbul/19.00)

7- Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 26. haftanın ilk maçında Afyon Belediyespor ile Fenerbahçe Beko karşı karşıya gelecek.

(Afyonkarahisar/19.00)

8- Voleybolda Efeler Ligi baraj etabı ikinci devre ilk gün maçlarında İzmir Atatürk Vestel Venus Spor Kompleksi'nde Jeopark Kula Belediyespor-İnegöl Belediyespor, Arhavi Belediyespor-İkbal Afyon Belediye Yüntaş karşılaşacak.

(İzmir/16.00/18.00)

9- Voleybolda Sultanlar Ligi'ne yükselecek takımların belli olacağı Bayanlar 1. Lig final etabı müsabakaları Eskişehir Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonu'nda başlayacak. Organizasyonun ilk gününde Sarıyer Belediyespor-Altınbaş Üniversitesi Yeşilyurt, PTT-İlbank karşı karşıya gelecek.

(Eskişehir/16.00/18.30)

10- Basketbolda ULEB Avrupa Kupası finalinin ikinci maçında Almanya temsilcisi ALBA Berlin ile İspanya ekibi Valencia Basket karşılaşacak.

(Berlin/21.00)

11- Basketbolda Kadınlar FIBA Avrupa Ligi Dörtlü Final heyecanı Macaristan temsilcisi Sopron Basket'in ev sahipliğinde başlayacak.

- Organizasyonun ilk gününde yarı final maçlarında Çekya temsilcisi USK Prag ile Rusya ekibi Dinamo Kursk, Rusya'nın UMMC Ekaterinburg takımıyla da ev sahibi Sopron Basket karşı karşıya gelecek.

(Sopron/18.00/21.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 00:09

saglikpersonelihaber.net Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

SIRADAKİ HABER
medyum
bursa escort - mersin escort

escort

escort istanbul

kartal escort

pendik escort

pendik escort

kartal escort

bursa escort - mersin escort