Diş Hekimliği Fakültesinde Hastadan Ek Ücret Alınıyor Haberine Dekandan Açıklama Geldi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu geçtiğimiz dünlerde Sivas Egemen Gazetesi tarafından gündeme getirilen “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Neye, Kime Hizmet Ediyor?” başlıklı haberi sonrası bir açıklama yaptı.Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu; “Özel durumları raporlamak suretiyle farklı kalemlerde ilave ödemeler alınabilmektedir” ifadelerine yer vererek Diş Hekimliği Fakültesinde tomografi filmine ek ücret alındığını bunun resmi haklarının olduğunu ve Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT) yer alan esaslara göre yapıldığını açıkladı.

Genel 11.08.2019, 21:35
Diş Hekimliği Fakültesinde Hastadan Ek Ücret Alınıyor Haberine Dekandan Açıklama Geldi

Dekan İhsan Hubbezoğlu yaptığı açıklamada da ayrıca; “maksatlı olarak ve maalesef yine asılsız bir haber yapıldığı görülmektedir” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

Sivas’ta yine bir devlet sağlık kuruluşu olan Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde (ADSM)’de habere konu tetkikin SGK kapsamında ücretsiz yapıldığı ve ne gerekçeyle herhangi bir ek ücret talep edilmediğini açıklayamadı!

Dekanın meyve, ağaç söylemi nedeniyle Bursalı olup olmadığı da merak konusu olurken, söz ettiği ağacın şeftali veya armut ağacı olması muhtemel olduğu o ağaçların Sivas’ta yetişmediği, yetişse bile meyve vermesinin söz konusu olmadığı, Sivas’tan “neresinden bakılırsa bakılsın” özellikte üniversitede kavak ağaçların fazlalığı göze çarptığı bunların meyvesi ise sadece pamukçuk olduğu alerji ve solunum yolu rahatsızlığına sebep olduğu kurtulmak için zamanı gelince kökten kesilmesi gerektiği konuşuluyor!

Kaynak:egemengazetesi.com/haber/17015/sivas-dis-hekimligi-fakultesi-dekani-hastadan-ek-ucret-alindigini-acikladi.html

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?