CHP'nin Yolsuzlukla Suçladığı Eski Ağrı İl Sağlık Müdürü, Yine CHP'den Belediye Başkan Adayı Oldu

CHP 23 yıl önce CHP logolu gazetesinden yolsuzlukla suçladığı dönemin Zeytinburnu Belediye Başkanı olan eski Ağrı İl Sağlık Müdürü Adil Emecan'ı 31 Mart seçimlerinde aday gösterdi.

Genel 26.03.2019, 14:15 27.07.2019, 16:49
CHP'nin Yolsuzlukla Suçladığı Eski Ağrı İl Sağlık Müdürü, Yine CHP'den Belediye Başkan Adayı Oldu

CHP’nin 31 mart seçimleri için aday gösterdiği isimlerle ilgili skandallar bitmek bilmiyor. 23 yıl önce DSP’den belediye başkanı olan Adil Emecan’ı yolsuzlukla suçlayan CHP, bu seçimde Emecan’ı aday gösterdi.

CHP’nin Zeytinburnu Belediye Başkan adayı Adil Emecan’ın DSP’den belediye başkanı olduğu döneme ait CHP İlçe Örgütü tarafından 1996'da yayımlanan Zeytinburnu Işık Gazetesi, Emecan hakkında çok ağır yolsuzluk iddialarını yazmıştı. CHP, başkan olduğu dönemde yolsuzluklarını gazetesinde manşete taşıdığı Emecan'ı 23 yıl sonra aday yaptı.

CHP'nin gazetesindeki, Adil Emecan’a sorulan ve 23 yıldır cevap bekleyen sorular:

TIKLAYIN

- Kanunla vermek yerine kendi yetkinize göre 60 ihaleyi kimlere neden verdiniz?

- Bu ihalelerin arkasında kim var, ihale alanların sizinle bir ortaklığı var mı?

- Hipokrat yemini etmiş Adil Bey, kaçak inşaatlara ve Zeytinburnu’nun yağmalanmasına babanın hayrına mı yoksa paranın hayrına mı göz yumuyorsun?

1961 yılında Giresun’da doğdu. İlkokulu Bahçelievler İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi devlet parasız yatılı olarak Haydarpaşa Erkek Lisesi’nde bitirdi. 1984 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’ni ve 1986 – 1990 yıllarında Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde, Göğüs Hastalıkları ihtisasını tamamladı. 

ADİL EMECAN KİMDİR?

1984 – 1986 yılları arasında Ağrı’da mecburi hizmetini yerine getirdi ve bir yıl Verem Savaş Dispanser Baştabipliği, bir yıl Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü görevini yerine getirdi. 1991 yılında Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Başhekim Muavinliği ve Başasistanlığına başladı. 1994’den 1999 yılının Nisan ayına kadar Zeytinburnu Belediye Başkanı görevini yürüttü. Aynı dönem Zeytinburnuspor Kulüp Başkanlığını yaptı. 

2004’de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan aday adayı, 2007 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Seçim Komite Başkanlığı, 2008 – 2010 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği, 2009 yılında CHP Belediye Başkan adayı, 2011 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Seçim Komite Görevlisi, 2014 yılında CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Adaylığı, 2015 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Seçim Komite Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgileniyor. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı kuruculuğu, Çevre Sağlık Spor Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanlığı, Giresun Vakfı Başkanlığı yaptı ve şu an başkan yardımcılığı görevlerini sürdürüyor. 

Adil Emecan, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi Belediye Başkan adayı oldu. 

Kaynak: MilatGazetesi.Com

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?