Tanrıkulu'nun, olası bir iktidar değişikliği durumunda KHK'lıların haklarının iade edileceğini ve bu konuda hazırlıkların tamamlandığını ifade etmesi, ayrıca TSK'nın operasyonlarında kimyasal silah kullanıldığına dair iddiaları desteklemesi, TBMM'de soru önergesi vereceğini açıklamasıyla dikkat çekiyor. 

Ayrıca "SİHA Sezgin" olarak anılan Tanrıkulu'nun GSS sendikası ile ilişkisi de konuşuluyor. 

Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincan ile Tanrıkulu'nun yakın arkadaş olduğu biliniyor. 

TSK’YI KİMYASAL SİLAH KULLANMAKLA SUÇLAMIŞTI

Siyasetsiz sendika gibi söylemlerle genç sağlık çalışanlarına seslenen GSS’nin TSK'nın kimyasal silah kullanmakla suçlayan Tanrıkulu ile hangi noktada birleştiği ise eleştirilerin odağında.

OSMAN KAYA ZİYARETE SAHİP ÇIKTI

osman-kaya-tepki

Tanrıkulu'nun GSS Diyarbakır Şubesini ziyareti, GSS Genel Başkanı Osman Kaya tarafından da teşekkürle karşılandı. Kaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Tanrıkulu'nun ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek teşekkürlerini iletti. 

KAYA, TANRIKULU’NA ZİYARETE Mİ GİDECEK?

İlerleyen günlerde Tanrıkulu ile Kaya'nın bir araya gelerek işbirliği yapmayı düşündükleri de ileri sürüldü.

‘Hastanelerde güvenlik diye bir şey yok’ ‘Hastanelerde güvenlik diye bir şey yok’

TANRIKULU: SAĞLIK BAKANI KENDİ DİLİN KÜRTÇEYE SAHİP ÇIKSAYDIN!

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, E-Reçetem sisteminde yer alan 5 dil arasında Kürtçenin bulunmamasına tepki gösterdi. Tanrıkulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yönelik olarak, "Sayın Fahrettin Koca, hiç değilse sen diline sahip çıksaydın" ifadeleriyle eleştiri yöneltti. E-Reçetem sisteminin Rusça ve Arapça gibi dilleri içerdiğini ancak Kürtçenin yer almamasının dikkat çekici olduğunu belirten Tanrıkulu, Sağlık Bakanı Koca'ya seslenerek Kürtçenin dil haklarının gözetilmesi gerektiğini vurguladı