"Serdar KAHRAMAN, yaşanan bu mobbing skandalına ilişkin yaptığı açıklamada, 'Doğum yapmak üzere olan bir annenin eşine en çok ihtiyacı olduğu bir anda, Eşinin Kurumu tarafından zorla kuruma çağrılmasının insani yönden hiçbir izahı olamaz.' şeklinde konuştu. KAHRAMAN, olayın insanlık dışı boyutuna dikkat çekerek duruma karşı sert bir tepki gösterdi."

Mahmut Faruk Doğan Başkanlarını Dinlemeye Devam Ediyor! Mahmut Faruk Doğan Başkanlarını Dinlemeye Devam Ediyor!

"Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde yetkisi olmayan işleri sorumluluğu altına alan ve isimlerini vermekten kaçınmayacağımız #Kadir ve onun sekreterliğini yapan #Esra, hangi güç ve cesaretle #Ahmet isimli kişi aracılığıyla, bugün eşini doğum yapmak için hastaneye yatıran Reyhanlı İlçe temsilcimiz Mehmet İsmail ARSLAN'a Mobbing uygulamışlardır. Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Bey'in bu durumu bilmesine rağmen, bu kişiler kimlere yaranmak için böyle bir çabayı gösteriyorlar, anlamak zor. İlçe Sağlık Müdürü ile yapılan yazışmaların örneği elimizde mevcuttur."

"Bugüne kadar tatilde olanlara bile, onların yokluğunda izin yazdıran bu kişiler, eşini doğum için hastaneye yatıracağı bilgisini kuruma vermesine rağmen 'izinli değilsin, neden kuruma gelmedin' şeklinde ifadeler kullanarak, eşi doğum yapmak üzere olan birini babalık izin dilekçesine zorla imza attırmak için kendi insanlık duygusundan yoksun şahıslar derhal bu görevlerinden alınmalı ve kadro unvanlarına uygun işlerine dönmelidir."

"Liyakat, yöneticilik pozisyonunun olmazsa olmazıdır. Eğitim ve kadroya aykırı şekilde torpille atanan kişiler, hem kendilerini hem de yönettikleri kurumu rezil eder. Bu kişilerin geçmişte işledikleri usulsüzlükler ve yolsuzluklar hala unutulmamıştır. Yakın gelecekte bu kişilerin tüm kirli işleri tek tek ortaya çıkacak ve kanun ve kamuoyu önünde hesap verecekler."

Eğer Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, bu kişileri derhal görevden almayı tercih etmezse, insanlık dışı muameleye dolaylı olarak destek vermiş olacaktır. Sayın Hatay İl Müdürü Dr. Tunga BARÇIN, lütfen gereken adımları atınız. Ayrıca, Sayın Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA, deprem bölgesinde eşinin doğumu için dahi izin almakta sorun yaşayan sağlık çalışanlarının varlığına dikkat edin. Hamilelik sürecini ağır deprem psikolojisi altında geçiren bir anneye ve onun yanında olması gereken eşine yapılan bu muameleyi siz reva görüyor musunuz? Bu durumun sizin de ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Belki sorumsuz sorumlular hakkında gerekeni yapmanıza vesile olur.

Hürriyet Sağlık-Sen temsilcimiz, sözde yetkili sendikaya üye olmadığı için bu tür muamelelere maruz kalmaktadır. Hürriyet Sağlık-Sen olarak, bu olayın her türlü takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Anayasal çerçevede gereken her adımı atacağız. Hatay Valisi Sayın Mustafa MASATLI'dan acil bir şekilde soruşturma açılmasını ve bu kişilerin kadrolarına uygun olmayan sorumlu pozisyonlardan çekilerek asli görevlerine dönmelerini talep ediyoruz.

Yetkili sendikanın bu kişiler üzerinden gerçekleştirdiği zulüm sona erene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Mobbingle Mücadele, bizim için kırmızı çizgimizdir ve bu konuda kararlıyız. Geçmişte de benzer örneklerle karşılaştığımız için biliyoruz ki sarı sendika, utanmadan bu kişileri savunmaya devam edecektir. Çünkü bugüne kadar yaptıkları tek şey, yanlışları savunmak ve haksızlık yapanlara destek olmaktır. Sonu nereye ve kime varırsa varsın, bu kişiler o görevlerinden el çektirilene ve mobbing adı altında insanlık suçu sona erene kadar mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.