Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında yeni kabine revizyonlarını ele aldı. "Siyasi kulislerde iddialar birbirini kovalıyor ama hiç değişmeyen ve gündemin birinci sırasından asla inmeyen bir madde var; Hayat pahalılığı ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati…" yazan Takan yaşanan hayat pahalılığı nedeniyle Nureddin Nebati'nin her an görevden alınabileceğini ifade ederek, " Bakan Nebati, saraydan kulağına “görevden alınman an meselesi” fısıltıları üflendikçe hop oturup hop kalkıyor." yazdı.

NEBATİ GİDİCİ, ERDOĞAN'DAN YENİ EKONOMİ MODELİ
Öte yandan Nureddin Nebati sonrası yeni ekonomi modeline geçilebileceği iddialarına yazısında yer veren Ahmet Takan şunları yazdı:

"Saray iktidarı ve yakın çevrelerinde, hayat pahalılığının önüne geçmek için her kafadan bir ses çıkarken, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak çok önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Toprak, “Enflasyon karşısında çaresizlik içindeki iktidar, bazı temel gıda ve ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını ‘MADURO-ORBAN MODELİ’ ile yıl sonuna kadar sabitlemeyi planlıyor” diyor."

İşte, Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan'ın o yazısı:

"Son 2 gündür Ankara’nın siyasi kulislerine bir haller oldu. Her gün üzerine tahminler yapılan saray divanı (siz ve biz onu eski alışkanlıklardan dolayı Bakanlar Kurulu olarak biliyoruz) kadrosunda yeni değişiklikler olacağı iddiaları etrafı sardı. Genel af çıkarılacağı ile ilgili iddialar tazelendi. 

Siyasi kulislerde iddialar birbirini kovalıyor ama hiç değişmeyen ve gündemin birinci sırasından asla inmeyen bir madde var;

Hayat pahalılığı ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati…

Bakan Nebati, enflasyonun düşeceği tarihi sürekli ileriye atıyor.  Nureddin Nebati, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Geleneksel İftar Programı’nda enflasyonun yavaş yavaş yoluna girdiğini öne sürerken,  “Aralık ayından itibaren nasıl düştüğünü hep beraber göreceğiz ve yürüyeceğiz” dedi. Bence, Bakan Nebati, saraydan kulağına “görevden alınman an meselesi” fısıltıları üflendikçe hop oturup hop kalkıyor. Bu yüzden, koltuğunu seçime kadar garantiye alabilmek adına sürekli enflasyonun düşeceği tarihi öteliyor!.. Sarayın, “ha bu adam tarih verdi. O zamana kadar bu işi yapacak herhalde. Dokunmayalım da bakalım” diye düşüneceğini zannediyor!..

Kaynak: Milli Gazete