PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ziraat ve Halk Bankası, Personeline Yüzde 55 Maaş Zammı Yaptı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Ziraat Katılım bankalarında görev yapan personelin maaşlarına %55 oranında zam yapıldı.

Ekonomi 02.01.2023, 22:25 Cansu Polat
Ziraat ve Halk Bankası, Personeline Yüzde 55 Maaş Zammı Yaptı

Öz Finans İş Sendikası tarafından yürütülen maaş zammıyla ilgili görüşmeler nihayet sonuçlandı.

Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, 3 kamu bankası ile yürüttükleri ek zam görüşmelerinin tamamlandığını duyurdu.

Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, Temmuz ayında yapılan %35’lik maaş artışına ilaveten bu yıl sonunda yapılan ücret artışıyla yetkili oldukları 3 kamu bankasıyla ek protokolün yapıldığını söyledi.

Genel Başkan Eroğlu, yapılan ek protokollerle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Temmuz ayındaki yüzde 35 ücret artışı da bu yıl sonunda yapılan ücret artışları da yetkili olduğumuz üç bankamızla imzalanan ek protokoller çerçevesinde yapıldı. Yeni bir TİS imzalamayacak olmamamıza rağmen, 14 bölge şube başkanlığımızda geniş katılımlı istişare ve değerlendirme toplantıları yaptık. Üyelerimizden gelen talep, sorun ve çözüm önerilerini aldık. Katıldığımız bütün toplantılarda ve yaptığımız görüşmelerde ocak 2022-ocak 2023 ücret artışlarının, açıklanan yeniden değerleme oranının üzerinde olmasının gerektiğini dile getirdik. Kümülatif olarak da bu orana ulaştık. Ocak 2022 ücret artışı ortalama yüzde 35, temmuz ücret artışı yüzde 35 ve ocak 2023 ücret artışı yüzde 55 olmak üzere kümülatif olarak 2023 yılı için uygulanacak yeniden değerleme oranının üzerinde bir ücret artışı elde edildi."

ÇALIŞANLARA AYLIK 500 LİRA KREŞ YARDIMI

Ek protokol kapsamında ücret zammının yanında sosyal haklarda da iyileştirmeler yapıldığını vurgulayan Eroğlu, şu bilgileri verdi:

"Geçen yıla kadar bankalarımızca İstanbul ve bazı şubelerin özel durumu nedeniyle ödenen görev yeri ödemesi, imzaladığımız ek protokolle bütün banka personeline ödenmeye başlanmıştı. Bu yıl sonunda, konut kiralarında artış dikkate alınarak, görev yeri ödemesinde yüzde 70 artışa gidilip, Antalya, Gaziantep ve Adalar'da görevli arkadaşlarımıza da A grubu görev yeri ödemesi yapılmasına karar verildi. Bununla birlikte, yemek bedelinin 2023 yılı için en az 120 lira olmasını talep etmiştik, banka yönetimlerince bu talebimiz de fazlasıyla karşıladı ve yemek bedeli 125 lira olarak belirlendi. Uzun süredir dile getirdiğimiz kreş yardımı da kabul edildi ve çalışanlara aylık 500 lira kreş yardımı verilmesi kararlaştırıldı."

UNVANDA BEKLEME ÜCRETİ HALKBANK’TA DA VERİLECEK

Eroğlu, BES ödemesinin de yüzde 3 işveren katkısına ilave olarak 1000 lira olacağını belirterek, bankaların sendika üyesi çalışanlara verdiği ödemenin de 303 liradan 750 liraya yükseltildiğini duyurdu.

Ziraat Bankasında uygulanan unvanda bekleme ücretinin Halkbank personeli için de ödenmesi taleplerinin karşılık bulduğunu ve ocak ayıyla birlikte unvanda bekleme ücreti ödemelerinin yapılacağını vurgulayan Eroğlu, Ziraat Bankası'ndaki güvenlik görevlilerinin "Güvenlik Masası" talepleriyle ilgili çalışmaların da başladığını kaydetti.

Eroğlu, ek protokol sürecindeki yapıcı tutum ve katkıları dolayısıyla Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir başta olmak üzere emeği geçen tüm yöneticilerine teşekkür etti.

Yorumlar (9)
muhammed 1 ay önce
AZ BİLE VERMİŞLER.
sağlık personeli 1 ay önce
Diğer memurları es geçerler
SAĞLIKÇI 1 ay önce
45-50 bin TL'lik promosyonlar bakanlığın açıklamaları sayesinde yarıya düşürülünce, farkı çalışanlarına verirler tabi. Helal olsun, çalışanlarını düşünüyor. Bizim bakanlık ise bizi bol bol alkışlattırıyor. Artık alkış da yok zaten.
tıbbi sekrt 1 ay önce
23 yıllık 2 unıversite mezunu 657 tabi kadrolu saglıkcıda zamlarla 18 alıyor ne acıııı degılmii
Memurlar Diyorki 1 ay önce
BİZDE İSTİYORUZ
BANKER BİLO 1 ay önce
%500-600 KAR AÇIKLIYORLAR BİR ZAHMET VERSİNLER
hasan basadan 1 ay önce
promosyon odemesı kadr beklememısler.pazarlıga oturmamıslar basmışlar zammı yapmışlar
yavuz 1 ay önce
güya kamuda memur olarak çalışıyoruz.. banka memuru.. 25000 , kamuda memur 12500 bu nedir sahi.. ak parti durdu durdu . sonunda kafasına sıktı.. yaz bunu ibrahim...yıllardır kamu personelini uyuttular.. vereceğiz diye .. en sonunda asgari ücret maaaşına mahküm ettiler.. güle güle ak parti...
Ahmet 1 ay önce
Akp nin satılmış ziraat kadrosu en alt ünvanlara her zaman gibi asgarinin bir tık üstü 3 5 ikramiyeye milleti kandırın haramzadeler ulan sizin hazine bakanınız şu gurursuz değilmi az kaldı Allah var gam yok ne o sarı sendika kalacak nede o ziraatin üstündeki bütün vampirler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.