PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Yine Seyyanen Zam! Telekom çalışanlarına seyyanen 850 TL Artış

Türk Telekom ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre sendikalı çalışanların ücretlerine, bu yılı kapsayan ilk 6 aylık dönem için seyyanen 850 lira zam yapılacak.

Ekonomi 03.09.2021, 14:25 04.09.2021, 14:51 Güler Sağlam
Yine Seyyanen Zam! Telekom çalışanlarına seyyanen 850 TL Artış

Türk Telekom Üst Yöneticisi Ümit Önal, 10 bin sendika üyesini kapsayan yeni toplu iş sözleşmesi ile en düşük aylık çıplak ücreti 4 bin 200 lira olarak belirlendiklerini ve sözleşmenin ikinci yılından itibaren, tüm sendika üyesi çalışanlara Ramazan ve Kurban bayramları için 1000 lira bayram yardımı ödemesi yapacaklarını duyurdu.

Türk Telekom ve Türkiye Haber - İş Sendikası arasındaki 14. Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk - İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile Türkiye Haber - İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak'ın katılımıyla Türk Telekom Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yeni sözleşmeye göre, şirkette sendikalı çalışanların ücretlerine yapılacak iyileştirme sonrasında, bu yılı kapsayan ilk 6 aylık dönem için seyyanen 850 lira, ikinci 6 aylık dönem için seyyanen 450 lira, üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemler için ise yüzde 5.5 zam yapılacak.

Sözleşmeyle üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemlerde enflasyonun yüzde 5.5'i geçmesi durumunda, aşan kısma denk düşen tutarın ücretlere ilave edilmesine de karar verildi.

En düşük maaş 4.200 TL

Önal, sözleşmenin detaylarına ilişkin olarak şu bilgileri paylaştı:

"Sözleşme çerçevesinde, en düşük aylık çıplak ücreti 4 bin 200 lira olarak belirledik ve bu sınırın altındaki ücretlerde gerekli iyileştirmelerin yapılması yönünde karar aldık. Sendikalı çalışanlarımız için de daha düşük ücretle çalışanları desteklemek, daha yüksek tutarda ücret artışı alabilmelerini sağlamak amacıyla, ilk ve ikinci altı aylık dönemler için seyyanen artış, üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemler için ise ücret iyileştirmesi yaptık. Ek olarak, sözleşmenin ikinci yılından itibaren, tüm sendika üyesi çalışanlarımıza Ramazan ve Kurban bayramları için 1000 lira tutarında bayram yardımı ödemesi yapılmasını kararlaştırdık."

10 bin kişiyi kapsıyor

Önal, yaptıkları anlaşma ile yaklaşık 10 bin sendika üyesi çalışanın 2 yıl boyunca esas alacağı çalışma koşullarını, ücretlerini ve sosyal haklarını belirlediklerini belirterek, bunun, şirketteki dayanışma ve takım ruhunu daha da geliştirme yolunda önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Şirketin ve Türkiye Haber - İş Sendikası arasındaki ilişkilerin ana prensiplerini düzenleyecek imzaların atıldığını dile getiren Önal, sürece dahil tüm paydaşların beklentilerini karşılayacak bir anlaşma gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Kaynak: Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (4)
tıb.sek hüseyin 1 yıl önce
her unvan aldıda bu seyyanen zammı. bir tek covidde en çok yıpranan en çok yorulan sağlıkçılar alamadı. aldıkları alkıııışşşşşş
hayırlı olsun 1 yıl önce
darısı biz memurların başına.
ülke elbet klasik bir rus edebiyatındaki fakir memurlar kavramından kurtulacaktır.
Sağlıkçı 1 yıl önce
Helal olsun vAllahi herkes hükümetten çatır çatır alıyor bir biz sağlıkçılar sevdireme mişiz kendimizi ne yaptıysak ta anlamadım ya
Sağlık 1 yıl önce
Mesela sağlıkçıyı sevmeyeni sende secimde sevme kardeşim ben öyle yapacam...Bu güne kadar hep başka şeyleri düşünüp oy verdik bi baktım ki bizi düşünen yok her yıl batıyoruz böyle giderse en fakir saglik personeli kalacak o yüzden secimde bizi düşünmeyenlere oy moy yok...
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?