PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yeni Yönetmelikte Disiplin Cezası Var! Ek Puan Verilecek Personeller Kimler? Artırımlı Ödeme Yapılacak Hizmet Alanları Neler?

Yeni Ek ödeme Yönetmeliği Bakan Koca'nın "CARPE DIEM" sevinçleriyle yayına girdi. Peki her ay sabit olarak alınacak taban ek ödemede disiplin cezası alanlara dair detaylar neler? Sağlık kuruluşlarında artırımlı ödeme yapılacak hizmet alanları neler?

Ekonomi 12.08.2022, 11:11 13.08.2022, 11:22 Cansu Polat
Yeni Yönetmelikte Disiplin Cezası Var! Ek Puan Verilecek Personeller Kimler? Artırımlı Ödeme Yapılacak Hizmet Alanları Neler?

Yayımlanan Ek ödeme Yönetmeliğinde personelin her ay sabit olarak alacağı taban ödemede, disiplin cezası alanlardan;

  • uyarma ve kınama cezası alanlara bir ek ödeme dönemi,
  • aylıktan kesme cezası alanlara iki ek ödeme dönemi,
  • kademe ilerlemesi cezası alanlara üç ek ödeme dönemi süresince yapılmaz ibaresi dikkat çekti.

Sağlık Personeli Disipilin cezalarının adil olarak verileceğini yada verilmeyeceğini kontrol edilip edilmeyeceğini merak ediyor.

Özellikle bir kişinin aynı suçtan iki kez cezalandırılamayacagı düşünüldüğünde aylıktan kesme cezası alan personelin hem taban ödemesi kesilecek, hemde 1/30 oranında maaşında kesinti olacak anlamına geliyor. Bundan sonra sanırız her sağlık personelinin bir avukatı olması gerekecek. Zaman tüm sağlık personeline bu maddenin Sözleşmeli Yöneticiler tarafından nasıl uygulanacağı merak konusu. Bilindiği üzere sağlıkta sözleşmeli yönetici olmak için tek bir şart var. Lisans mezunu olmak. Sağlık personelinin disiplin cezası aldığında ek ödemesi kesilecek. Sağlık personeli merak ediyor. Sözleşmeli yönetici dsiplin cezası aldıgında neden kesilmiyor.

Yayımlanan Ek ödeme Yönetmeliğinde  yer alan ilgili madde;

Taban ödeme; personelin ödüllendirilerek motivasyonun artırılması amacıyla yapılan ödemedir. Bu ödeme, Ek-3A sayılı tablodaki personelin kadro unvanına göre belirlenen taban katsayısının en yüksek Devlet memuru aylığı ile çarpımı sonucu bulunan tutardır. Bu ödemenin hesaplanmasında mesai içi aktif çalışma gün katsayısı ayrıca çarpan olarak kullanılır. Bu ödeme disiplin cezası alanlardan; uyarma ve kınama cezası alanlara bir ek ödeme dönemi, aylıktan kesme cezası alanlara iki ek ödeme dönemi, kademe ilerlemesi cezası alanlara üç ek ödeme dönemi süresince yapılmaz.

Artırımlı Ödeme Yapılacak Hizmet Alanları

Yeni yayımlanan ek ödeme yönetmeliğine göre Sağlık kuruluşlarında artırımlı ödeme yapılacak hizmet alanları

Ek Puan verilecek Personel

Yorumlar (18)
tıbbı sekretr 2 ay önce
tıbbı sek.ebe. hemşire. lab tek. anstezi tek. hiç memmun değil yönetmelikten.
drlara çıktı n çıktıysa
had bildiren 2 ay önce
Dr'a çıkacak tabii. Zaten maaşlar neredeyse aynıydı keriz mi bu doktorlar aynı maaşa doktor olsun. Hatta doktora daha da fazla çıkmalı makas daha da açılmalı. Neyinden memnun değilsin fazla bile alıyorsun özele bak görürsün gerçeği. Devlet oy uğruna sizi şımarttı siz de kendinizi doktora yakın kazanmalı sandınız. Hayal dünyasından uyanma vaktiniz geldi, daha bu başlangıç.
Tryert 2 ay önce
Yaz bakayım 10 kamyon çimento
Health 2 ay önce
Sen kendini öğretmen imam polisle kıyasla doktorla değil
Mp 2 ay önce
Doktorlar sonuna kadar hakediyor. Kimse kendini Dr. İle kıyaslamasın. Lakin shs gih ysp ye de çok az vermişler. Allah sağlıkçıların yardımcısı olsun.
Biyolog 2 ay önce
Acile hizmet veren laboratuvar ve röntgen nerede ?? Dalga mı geçiyorsunuz
Mağdur sağlıkçı 2 ay önce
Nerde laboratuvar hizmetleri Röntgen. Bu nasıl adaletsizlik. Doktora 15 bize 0.8. Adaletmi bu. Vermeyin hiç bize. Onu da dr lara ilave edin. İyice bozdunuz çalışma barışını. Elbet bir gün bu cebinizden çalınan paranın hesabı verilir
inancımı kaybettim 2 ay önce
öğretmene verirken ayırmıyorsunuz burdada sertifikalı diyemi ayırdınız.
uzman 2 ay önce
artırımlı alan birimler zaten belli. aciller yoğunbakım, doğumhane,yanık,diyaliz. bunlarda hastanede bir avuç insan tüm sağlıkçıların yüzde 5 i bile etmez sayı olarak. 2500 ü herkese vermeliler
derviş 2 ay önce
suç neymiş %99.9 u mutlu azınlığın egosunu tatmin aracı disiplin cezalarıdır. sorgulayan kim yine sözleşmeli. sonuç sözleşmelinin istediği ceza sözleşmeli muhakkik tarafından onaylanır hepsi bu...
Realite 2 ay önce
Olması gereken bir madde. Zaten bu cezalar idare haksız verse bile , idari mahkemden mutlaka dönüyor. Ama gereçkten suç işleyen ise ceza alsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?