PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Yeni Döner Sermaye Yönetmeliği Kulis Bilgileri: Hekim Dışına 2 Bin Lira!

Sağlıkla ilgili bazı kanunlarda yapılan düzenlemeler sonrası gözlerin çevrildiği döner sermaye ile ilgili çıkarılacak yeni yönetmelik hakkında son kulis bilgilerini aktarıyoruz.

Ekonomi 04.08.2022, 07:27 04.08.2022, 09:07 Cansu Polat
Yeni Döner Sermaye Yönetmeliği Kulis Bilgileri: Hekim Dışına 2 Bin Lira!

Sağlık camiasının merakla beklediği yeni döner sermaye yönetmeliğinde, Bakan Koca'nın açıklamalarıyla birlikte sona gelindiği öğrenildi.

Kabine toplantısından sonra gazetecilere konuşan Sağlık Bakanı Koca,” yeni bir yönetmelik hazırladık. Adaleti temin etmeye emeğin karşılığını vermeye odaklandık. Taslak ilgili kurumlara gönderildi” açıklamasını yapmıştı.

Yönetmelik Taslağı Cumhurbaşkanlığı ve Maliye’ye Gönderildi

Bakan Koca'nın yaptığı açıklama sonrasında yeni yönetmelik taslağının Cumhurbaşkanlığının ilgili Başkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na gönderildiği anlaşıldı.

Yönetmelik İçeriği Sır Gibi Saklanıyor

Kulislere düşen bilgilere göre yönetmeliğin içeriği sır gibi saklanırken bir çok farklı bilgi Bakanlık koridorlarında konuşulmakta. Uzman doktorlara 9 bin lira ek ödeme geleceği de söyleniyor, 5 bin lira verileceği de konuşuluyor.

saglikpersonelihaber.NET Kulis Bilgilerine Göre

Salık Bakanlığı kaynaklarımızdan edindiğimiz TABAN ek ödeme bilgilerine göre; Uzman doktorlara yaklaşık 5000 TL civarı TABAN ek ödeme geleceği söylenirken hekim harici personele ise 1000 ya da 1500 TL civarı bir taban ek ödemenin geleceği söyleniyor.

Bazı Kaynaklar 9 Bin Lira Diyor

Bazı kaynaklarda ise uzman doktorların taban ek ücretinin 9000 TL, pratisyen hekimlerin 7000 TL şeklinde ek ödeme alacağı, hekim haricinin ise 3000 TL Taban Ek Ödeme alacğaı söylense de biz bu bilgiyi saglikpersoneliHABER.NET olarak teyit edemedik.

Taban Ek Ödeme Tüm Çalışanlara Gelecek

Çıkarılacak yeni yönetmelikte özetle; tüm sağlık çalışanları için bir TABAN ek ödemenin olacağı, özellikle döner sermaye dağıtamayan hastanelerde hekim ağırlıklı döner sermaye almayan çalışanın kalmayacağı bilgisi konuşuluyor.


Sağlık Personeli Yıllık İzin ve Rapor Aldığında Ne Kadar Ücret Eksik Ödenir? - TIKLAYINIZ.


Performans Daha Yüksek Dağıtılacak

Yönetmelikle getirilecek kıstaslara göre performans daha etkili ve yüksek şekilde dağıtılacak, aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına da bir iyileştirme yapılacağı söyleniyor.

Yorumlar (31)
Gercek 2 hafta önce
Benim kaynagima göre de uzman hekim 30 bin pratisyen 20 bin tabip dışı sağlık çalışanı da 10 bin aliyor. Sallamak serbest sanirim
alınterim 2 hafta önce
hastaneler tam kapasite personeller canhıraş çalışıyor. doğru düzgün rakamlar telafuz edin. dalga geçmeyin sağlıkçı ile. sadaka gibi rakamları hiç konuşmayın
alınterim 2 hafta önce
hastaneler tam kapasite personeller canhıraş çalışıyor. doğru düzgün rakamlar telafuz edin. dalga geçmeyin sağlıkçı ile. sadaka gibi rakamları hiç konuşmayın
sağlık çalışanları 2 hafta önce
2 bin ne ya. 2 bin liranın ne değeri var şu devirde . ağır şartlar altında çalışan yüksek eğitimli insanlarız biz
EN AZ 3 BİN 2 hafta önce
HEKİMLERE EN AZ 10 BİN SAĞLIKÇILARA EN AZ 3 BİN VERİLMELİ. HAKLARININ KARŞILIĞI BİLE DEĞİL . YÜKÜ ÇOK AĞIR SIRTLIYOR BU İNSANLAR 7/24 ÇALIŞIYORLAR.
Sağlık 2 hafta önce
Doktorlar için de diğer sağlık personeli için de REZİLLİK. Yıllardır bunun için mi bekletiyorsunuz milleti?
the doctor 2 hafta önce
hekime 9000 TL yada 5000 TL diyor ya, birisi gözlerdeki ışıltı ile sıfırların bir değeri benim gözümde yok deyip TÜİK gibi bir sıfır atarak 500 TL veya 900 TL olarak çıkarırlar.görmeden bunların hiç bir dediğine inanmıyorum artık.
Üvey Sağlıkçı 2 hafta önce
Gaz alma çalışmaları başladı.
zübük 2 hafta önce
kulislerde dolaşan habere göre yatacak olan sanırım çocuk bez parası....
memur 2 hafta önce
sayet hekim disina 2000 tl iae sukredecek durumdayiz 0 cikmasindan iyidir ne diyelim
bjk 2 hafta önce
Bırak arkadaş im ya her zaman algı ilçe ile şehir hastanesi ayrımı nasıl olacak yada müdürlük 2000 tl üstü mu performans kademe derece ayrı mi her şey şu an muallak millet e zam zam diye haber yapıyor millet de çift maaş alıyoruz zannediyor...
SAĞLIKÇI 2 hafta önce
ağa herkes üfürüyor, bakalım çıksın ne çıkar, dağ davşan mı, keme mi, b.k böceğimi doğurur göreceğiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?