Yasa Gereği 8 Yıl İyi Sicili Olan Memurlar 1 Kademe Almaya Başlıyor

2011 yılında çıkan 6111 Sayılı Kanun gereğince, iyi sicili bulunan tüm memurlar bir kademe alacaklar. Uygulama Mart 2019 maaş döneminde ücretlere yansıyacak.

Yasa Gereği 8 Yıl İyi Sicili Olan Memurlar 1 Kademe Almaya Başlıyor

25/02/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 6111 sayılı Kanun ile sicil uygulaması kaldırılarak 657 Sayılı DMK’nın (devlet Memurları Kanunu) 64. ve 37. maddesinde yer alan “sicil” yerine “disiplin cezası almama” şartı getirilmişti.
64. maddenin yeni hali: “Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır.”

TIKLAYIN

37. maddenin yeni hali: “Bu kanun hükümlerine göre öğrenim durumları, hizmet sınıfları ve görev unvanları itibariyle azami yükselebilecekleri derecelerin dördüncü kademesinden aylık almaya hak kazanan ve son sekiz yıllık süre içinde herhangi bir disiplin cezası almayanların kazanılmış hak aylıkları kadro şartı aranmaksızın bir üst dereceye yükseltilir.

Not: Yasa yeni çıkan bir yasa değil. 2011 yılında çıkmış olan yasanın gereği olan 8 yıl bu senede dolduğu için bu yıl kademe verilecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 06:18

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER