PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Vatandaşı Uyarıyoruz: Sağlık Çalışanları Yüksek Ücret Almıyor

Masa başı editörleri tarafından oluşturulan eş yardımı, yemek yardımı ve çocuk yardımı ile 1. Dereceye kadar inmiş olan üniversite mezunu hemşire maaşları gerçekleri yansıtmıyor.

Ekonomi 04.07.2022, 12:17 Cansu Polat
Vatandaşı Uyarıyoruz: Sağlık Çalışanları Yüksek Ücret Almıyor

Haziran ayına ait enflasyon verilerinin açıklanması sonrası masa başı editörleri tarafından hazırlanan memur maaşları tabloları sağlık çalışanlarının gerçek maaşlarını yansıtmamaktadır.

2022 yılı ikinci dönem memur maaş zammının açıklanacağı bugünlerde ulusal basın başta olmak üzere bir çok haber sitesi memur maaşlarını yayınlamaktadır. Yayınlanan rakamlar ise vatandaşın gözünde sağlık çalışanlarına çok yüksek maaş alıyor algısına sebep olmaktadır.

Bu zam haberlerini ve tablolarını yapanlar mutemetlik, devlet memurluğu ve sistemi ile alakası olmayan masabaşı haber editörleridir  Verdikleri tablolarda eş yardımı, yemek yardımı, çocuk yardımı ve 20 yıllık 1.dereceli lisans mezunu hemşire maaşlarını vermektedirler. 

Sağlık Çalışanları aldıkları maaşlar ile memurlar arasından en düşük maaş alan kesimdir. Bugün bir uzman doktor olmak için lisenin üstüne en az 10 yıl daha okumak, zorlu sınavlar ve nöbetlerle baş etmek gerekiyor. Uzman doktorun gelir yönünden ise lise mezunu bir işçi  ile arasında sadece yarım maaş fark var. 

Sağlık Çalışanlarının bir kısmıda sözleşmeli olup, gelirlerden diğer memurlara göre daha fazla kesinti yapılmaktadır.

Toplumu uyarıyoruz. Sağlık Çalışanları yüksek ücret almıyor

  • TSM ve 112 Acil doktorları ile astsubaylar aynı maaşı alır. 
  • Hiç bir hemşire öğretmenden fazla maaş almaz
  • Sadece Bekçi ile paramedik aynı maaşı alır. 

Askerimizin polisimizin öğretmenizinde maaşı düşük ve hak ettikleri elbette bundan fazlası. Burada örnek göstermek için diğer mesleklere yer verdik.

Basından öyle haberler çıkıyor ki sağlık çalışanları ise aldıkları düşük ücretlere en yakınlarını, ailelerini dahi inandıramıyorlar. 

Yorumlar (10)
ceyar 1 ay önce
6 aydır algıyla her gün zam veriyorlar seneye hesaplaşacağız o zamlar oy olarak dönecek inşAllah kimse merak etmesin!!!
Vhki gih memur 1 ay önce
Heleki gih memurlar onlarınki içler acisi
aysel 1 ay önce
vatandaşın dünyadan haberi mi var ki, akşam haberler yerine, oturup angut gibi ya film yada dizi izliyor.
sağlıkçı 1 ay önce
insanlar, taşerondan geçen işçilerin maaşına bakarak sağlıkçıların çok daha fazla aldığını düşünüyor galiba. fazla maaş algısı ondan kaynaklanıyor.
polis 1 ay önce
haberlerde göreceğiz sağlıkçı hep en yüksek alıyor
Sağlıkçı 1 ay önce
Adam okuduğunu anlamıyor ki polis yapmışlar bir de. Haberin İçeriğinde diyor ki tv lerde haberlerde olan maaşlara inanmayın gerçeği yansıtmıyor diyoruz adam çıkmış hala haberlerde göreceğiz diyor. Bu adam bir de bizi koruyacak.
Hemşire... 1 ay önce
Seyyanen iyileştirme gerekiyordu. Gereken yapılmadı. Pandemi kahramanının aldığı maaş belli. Pandemide yaranlarin maaşları belli. Kaldı ki pandemi olmasa bile biz bunu hak ediyor muyuz ,?
Abdullah Durgun 1 ay önce
Temel maasa zam istiyoruz
44 1 ay önce
Artı bizim sağlık koleji normal 3 yıllık lise gibide değildi 1 yılıda hazırlıktı. Emekli hemşireyim 2 yıllık önlisans mezunuyum, bizleri neden diğer öğretmen, imam ve polis 2 yıllıklara tanidiğiniz 3600 göstergeden muaf tuttunuz bu ayrımcı bir tutum değilmi?
Bir Garip 1 ay önce
Neden yorumumu yayınlamıyorsunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?