Vasıfsız Tartışması Yapılan 4D Sürekli İşçi Maaşı | İkramiye Ek Ödeme Tediye Tüm Detaylar

696 KHK ile taşerondan kadroya alınan 4D sürekli işçilerin toplu sözleşme sonrası seyyanen zamla beraber aldıkları ücret tartışma konusu olmuştu. 4D Sürekli işçilere ait tüm detaylarıyla maaş bordrolarını yayınlıyoruz.

Ekonomi 21.09.2021, 09:45 21.09.2021, 17:34 Zeynep Elmalı
Vasıfsız Tartışması Yapılan 4D Sürekli İşçi Maaşı | İkramiye Ek Ödeme Tediye Tüm Detaylar

696 Sayılı KHK ile kamuda 2018 yılında 4D kadrosunda istihdam edilen işçilerin maaşları basında işçi maaşı hemşire maaşını geçti haberlerinin ardından merak edilen başlıklardan biri haline geldi. 

4D İşçinin yıl içerisinde aldığı sosyal yardımlar, sendikal kesintiler, ikramiyeler, tediyeler, ek ödeme gibi gelir kalemleri tüm detaylarıyla aşağıda tabloda gösterildi. 


4B'li Sağlık Personeli Mehmet'in Maaş Hesabı! - TIKLAYIN


Günlük Ücreti: 160,72 TL olurken, Sosyal yardım ödemesi 476 TL, yol yardımı 132 TL, Hizmet zammı 626 TL, üzerinden ödeme yapılacak.

* 696 KHK'lı, taşerondan kadroya geçen, 4/d'li işçi EN AZ alabileceği miktar hesaplandı.
* Yılda 3 defa verilen tediye, yılda 2 defa verilen ikarmiye ve yılda 1 defa verilen ek ödeme aylara bölünüp paylaştırıldı.
* Bu tabloda bazı branşların alabileceği tazminat ve nöbet ücretleri dahil değildir.
* Hesaplama ortalamadan yapılmıştır. 
* 100-150 tl miktarlarda değişiklik olabilir 

 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (29)
Doğru 1 ay önce
Bir kez daha sağlıkçının işçiden az aldığı doğrulandı... sağlıkçının taban maaşlarına 1500 tl iyleştirme şart..
Atla Gel Niyazi 1 ay önce
Doktordan fazla verin :) dokotrsan hastanelerde daha vasıflılar hepsintip fakültesi mezunu sonuçta ... üniversite sınavında barajı geacameyen adam burda doktordan fazla.maas alıyor
Exsen 1 ay önce
Kurban bayramında 2 nöbetim vardı fazlada mesaim 5 kuruş alamadım...temizlik personelim ise şefine yalvardı abi bir nöbet daha yaz güzel para yatıyor...
BJK 1 ay önce
yuh olsun
halil 1 ay önce
Hemşire maaşının sağlıkla alakası olmayan işçilerden (herkesin işine saygı duyuyorum) düşük olduğu bir sektörde çalışmak zulumdür. Hemşirelerimizde lisans mezunu ama hastanede çalışan diğer lisansiyerlerden az maaş alıyor ve sosyal değeri hiç yok. Sağlıkçıyı bu noktaya taşıyan recep akdağı minnetle anıyorum!!
Bu para o emeğe az 1 ay önce
Ama hemşirenin sabit harici maaşı 3500…Dr nin 5000 civarı.sabit emekliliğe yansımıyor.doneri herkes alamıyor sorun burda
YAA DOĞRU HER ZAMAN DOĞRU 1 ay önce
BU CENAZEYİ SAĞLIK BAKANLIĞI KALDIRACAK ADAM ARAMASIN ADAM GİBİ MAAŞ İSTİYORUZ BİZ OKUDUK ATANDIK KPSS İLE TELEFONLA İŞE BAŞLAMADIK NOKTA BİZİMLE MUKAYESE BİLE EDİLEMEZ SEÇİM YAKLAŞIYOR DİKKAT !!!!!!!!!!!!
2351 1 ay önce
Hangi sınavı kazanıp girmişler?Hangi okulu bitirmişler?Mitinglerde whatsapp tan fotoğraf çektirip sadakatlarını gösterdiler.Liyakat yok,sorumluluk yok ,kurumlarda memurları fişleyip sahiplerine bildiriyorlar , idarecilere baskı yapıyorlar ,hatta onları koltuğundan edecek kudrete sahipler ,alnının teriyle sınav kazanan memurları aşağılıyorlar ,Hatta geçen birisi bana memur maaşıyla nasıl geçiniyorsunuz dedi,çalışma barışı kalmamış, Çıkıp burada ahkam kesiyorlar .Onurunuz sahiplerinizin size verdiği maaş kadar. Aldığınız maaşı hakediyorsunuz da biraz g...tünüz kalkmadı mı? Ayrıca bu memur sen denen yavşakların memuru sattığı da aşikar.23 yıllık memurum ön lisans mezunuyum aldığım net 4695 tl.kimse bana ağır konuşmuşsun veya küfür etmeye kalkmasın aynen iade ederim.Benim yazdıklarım hepsine değil tabi ki adaletsizliğe ve onursuzluga
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?