PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Uzman Öğretmen Maaşı 5000 TL Artacak

Uzman öğretmenlik sınavının ardından Uzman ve Başöğretmen maaşları ne kadar artacak? Uzman öğretmen maaşı zam? gibi soruların cevabı için heyecanlı bekleyiş sona erdi.

Ekonomi 20.11.2022, 17:05 20.11.2022, 17:08 Cansu Polat
Uzman Öğretmen Maaşı 5000 TL Artacak

Uzman öğretmen ve başöğretmenlik sınavlarının ardından öğretmen maaşı zam tutarı hakkında Milli Eğitim Bakanından açıklama geldi.

Uzman öğretmen ile Başöğretmen maaşlarının ne kadar artacağı sorusunun cevabını Milli Eğitim Bakanı Özer yanıtladı.

Uzman öğretmen ve Başöğretmen maaşlarına yapılacak artış büyük bir merakla bekleniyordu. Uzman öğretmen maaşlarına yapılacak yeni zam ile ilgili Mahmut Özer, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Eğitim camiasının uzun süredir tepki gösterdiği uzman öğretmenlik sınavı ile ilgili soruların hayli kolay olması öğretmenlerin yüzünü güldürdü.

Uzman öğretmen maaşı ne kadar artacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklama sonrası uzman öğretmen maaş artışının 3000 TL civarında olması bekleniyor. Meb Bakanı Özer, uzman öğretmen maaşı 3000 TL civarında artacak dedi.

Başöğretmen maaşı ne kadar 2022

Başöğretmen maaşıyla ilgili Ahmet Hakan’ın programına katılan Mahmut Özer, Başöğretmen maaşlarının 5000 TL artacağını kaydetti.

Yıl sonu enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından uzmanların öngörülerine göre şu an 8000 TL ile 9000 TL civarında olan bir öğretmenin maaşı ise 14000 TL’ye çıkabilir. Diğer taraftan en düşük memur maaşı için ise uzmanların öngörüsü ocak ayında yapılacak zamla 11000 TL civarına çıkması bekleniyor. Güncel öğretmen maaşı ne kadar? sorusunun cevabı için detaylı hazırladığımız makalemize "Öğretmen Maaşları Ne Kadar?" başlıklı içeriğimize TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

2022 Kasım öğretmen maaşları

Kadro derecesi 9/1 öğretmenin Kasım döneminde aldığı ücret 9060 tl oldu. Bekar bir öğretmenin aldığı 9060 TL maaşa 750 TL ek ders ücreti eklendiğinde toplam tutar 9810 TL olarak ödeniyor.

EDUHEP 2022 (Ek Ders Ücreti Hesaplama Programı)

Ek ders ücretini hesaplamak isteyen öğretmenler EDUHEP programını internette araştırmaya devam ediyor.

Kadrolu öğretmenler, ücretli öğretmenler, emekli ücretli öğretmenler internet üzerinden online olarak ek ders saatini girerek ücretlerini hesaplayabiliyor. 2022 Temmuz-Aralık maaş Döneminde, 9/1, Bekar, Öğretmenin; toplam 60 saat gündüz, 12 saat nöbet şeklinde olan Kasım ayına ait ek ders ücreti 3.362,72 TL brüt olmuştur. Bu tutarın 2.802,27 TL’si gündüz için, 560,45 TL’si ise nöbet ücretinden oluşmaktadır. Damga ve Gelir vergisi kesintileri sonrası net EDUHEP ek ders ücreti 933,45 TL olarak hesaplanmaktadır.

Öte yandan sosyal medya platformlarında öğretmenleri aldıkları düşük öğretmen maaşları nedeniyle hükümete eleştiri okmlarını yöneltmeye devam ediyor. İddialara göre yeni mezun olan asistan hekimin 20000 TL ile 30000 TL ücret aldığını ileri süren öğretmenler, sosyal medyada bu konuyu eleştirdikleri görüldü.

Yorumlar (40)
hemşire 2 hafta önce
bize de uzman hemşire unvanı gelsin, biz de öğretmenler gibi kolay sınavla uzman olmak istiyoruz
KOCA BİR AYIP 2 hafta önce
SAĞLIKÇIYA VERMEDEN ÖĞRETMENE VEREMEZSİN. BİZ MEMLEKETİN ENAYİSİ DEĞİLİZ. ÖNCE SAĞLIKÇI. YOKSA SAĞLIKÇILAR HAKKINI ARAYACAK EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE. SENDİKALAR ÇIKIN ORTAYA. SAĞLIKÇIYA KOCA BİR SAYGISIZLIK HAKARET BU
valla pes artık 2 hafta önce
öğretmenlerin hepsini uzman yapmak için ilkokul düzeyinde sınav formalitesi uydurdular. hatta öğretmenler o formaliteyi bile çok gördü bedava verilmesi için birlik olup hükümete yüklendiler. sosyal medyada psikolojik baskı yaptılar.
hem ayşin 2 hafta önce
öğretmenle asistan araasında tabiki fark olacak. öğretmenler lisans mezunu. iyice tepemize çıktılar
hilal 2 hafta önce
herkese haksızlık bu. mahkemeye verelim. saate vurunca herkesten yüksek maaş alıyorlar yazık 15 saat çalışmaya memleket eğitimsizlikten kıvranıyor. öğretmenler sayılı çalışıyor
sağlıkçıya hakaret bu 2 hafta önce
biz çalışıyoruz harıl harıl. 3 yıldır pandemide yattılar. 20 yıllık hemşireyim hakkım haram olsun
Aslan 2 hafta önce
Uzman öğretmenlik sınavına baktım da herkes uzman öğretmen olsun diye uğraşılmış. Milli eğitim bakanını tebrik ediyorum.
personel 2 hafta önce
Bizdeki bakanda personelin ünvanına bakıyor doktor mu tamam değilse canı çıksın banane modunda
Saglikci 2 hafta önce
Yetmez daha da verin hatta televizyondan yardım kampanyası yapalım. Turkiyede eğitimciler ve eğitim mukemmel
Ysp 2 hafta önce
Evet senin aldığın eğitim gerçekten berbatmış.
Serkan 2 hafta önce
Sağlıkçı olma geri zekalı kim dedi sana sağlıkçı oldiye öküz
hemşire 2 hafta önce
Bizim koltuk meraklısı sendikacılar utanmıyor değil mi? Uzman hemşirelik yıllardır yönetmelikte tanımlanmış durumda biride çıkıp ya durun bakalım uzman hemşirelerin ödemelerini ne kadar artırdınız demiyor. doktor ile uzman doktor arasında fark varsa hemşire ile uzman hemşire arasında da fark olmalı...
Tedinim miyav 2 hafta önce
Ulan saglikci ne terbiyesizlik yapıyorsun öğretmenlerimiz bastacmizdir çocukların ikincisi anneşi ve babası gibi diler hakları ödenmez para ile mukayese edilmez Allah onların canını sağ eylesin kutsal meslektir saygı saygı saygi duyarım tüm öğretmenlerimizin 24 kasim öğretmenler gününü kutlarız saglik çalışanı olarak
BJK 2 hafta önce
yuhhh daha ne alacaklar bu kadar rahat işe
Bursaspor 2 hafta önce
Beşiktaşlı dogulmaz Beşiktaşlı olunur Beşiktaşlı olanlar da ......????????????
Uzm dr 2 hafta önce
Bir uzman hekim olarak bu çalışma saatlerini mahkemeye vereceğim neden öğretmenler haftada 15 saat mesai yapar da bizler olsun ve diğer kamu çalışanları haftada 40 saat çalışıyoruz ne yani öğretmenler bizlerden daha mı çok yoruluyor da böyle bir uygulama var ben haftanın üç günü gün boyu ayakta ameliyat yapıyorum be bizler 40 saatin üzerinde çalışınca ancak ek mesai çıkar adamlar 15 saatin üstünde çalışınca ek mesai alırlar böyle bir sacmalik mi olur ben can ile uğraşırım en ufak bir hatada hasta masada kalır öğretmenler yanlış yapsın hicbirsey olmaz kimin işi riskli kim daha çok yoruluyor herşey ortada .
burak akkaya 2 hafta önce
madem bu kadar merak ediyorsun öğretmen olsaydın... bak sınav orada duruyor. girersin üniversite sınavına sonra da kpss ye atanırsın öğretmen olarak. görürsün ne, ne kadar kolay vaeya zor....
Sağlık çalışanları 2 hafta önce
Ey sağlık bakanlığı bak gör formaliteden sınav bedavadan unvan 3 bin 5 bin TL zam veriyor bakanlığı adamların hiçbir geliri olmadığı halde ha beri devletten alıyorlar bizler gelirimiz olduğu halde kırıntı misali saglikcilarina 500 TL 800 TL ödeme yapıyorsunuz adamlar en az saat çalışıp en çok ödeme ve maaş alan kesim bizler yılda 20 gün izin yapalım adamlar yılın 6 ayı tatil yapsın bizler haftada 40 saat çalışalım adamlar haftada 15 saat çalışsın varmı ala böyle birşey adamlar yeri gelir günde 1 derse girer ogretmen evine okeye dönerler evini giderler bizler 8 saat devam bizler kar tatoli ara tatiller resmi tatiller demeden nöbete isie gider adamlar 1,5 sene evden yata yata ders anlatır tam ödeme alırlar bizlere 5 ay ödeme yapar sonra kesersiniz ben böyle adaletin taaa ...
asistan 2 hafta önce
okuyun siz de asistan olun eleştirenler, 4 yıl okuyup ahkam kesmeyin!
İşçi 2 hafta önce
19 yıllık kamu işçisiyim 7500tl maaş alıyorum neyse asgari ücret 10 bine çıkarsa 2500 TL bizde verirler otomatik olarak yoksa bizi düşünen yok düşman olan çok o çok alan belediyelerden gelenlerle bizi kıyaslıiorlarya birde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın