Uzman Hemşire ve Ebe Maaşlarına 300 TL Zam!

Sağlık Sen'in ve Çalışma Bakanının yaptığı açıklamaya göre uzman hemşire ve ebelerin ücretlerinde 300 TL'lik bir artış olacak.

Ekonomi 24.08.2021, 10:59 24.08.2021, 22:18 Güler Sağlam
Uzman Hemşire ve Ebe Maaşlarına 300 TL Zam!

Yetkili sendika Sağlık Sen'in yaptığı açıklama şu şekildedir:

"Binlerce uzman hemşire ve ebenin, özel hizmet tazminatı ilavelerinin yüzde 40 oranında artırılmasını sağladık."

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştır:
"Pek çok hizmet kolunda iyileştirmeler yaptık. Örnek olarak; hemşirelerimizin ücretlerinde 300 TL civarında ek artış yapılacaktır"

 Toplu sözleşme metni henüz net olarak açıklanmadığı için hemşire ve ebelerin memur maaş kalemlerinden hangilerinde nasıl bir artış yapıldığı tam anlaşılamamaktadır. Ancak bu haber özelinde tüm hemşirelerin değil de sadece uzman hemşire ve ebelerin maaşlarında bir artış olduğu anlaşılmaktadır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
Kenan 2 ay önce
Hala uzman diye ayırıyorsunuz, şu an itibarıyla sendikanızdan çıkıyorum. Yazıklar olsun size
Uzman hemşire 2 ay önce
Geçkalmıştı iyi oldu ancak Yinede eksikleri var uzman sağlıkçılar ünvanlarını ve kadrolarınıda istiyor.
ezilmiş sağlıkçı 2 ay önce
diğer sağlıkçılara niye yapılmıyor
Uz. Hemşire 2 ay önce
300 TL zam en ücra ilçede görev yapan için geçerli. Diğer yerlerde 80 TL ye kadar düşüyor.
hemşire 2 ay önce
uzman doktorun da 1000tl artış olacak 5bin sabiti 6bin olacak

aynı işi yapmamıza rağmen sadece 2 yıl fazla okudular diye ayrımcılığa bakın
Sağlık 2 ay önce
Hala 2 yıl diyor, senin yaptığın en ufak işlemi bile doktor belirliyor sense sadece aldığın order/emir’ yerine getiriyorsun. Tıp fakültesi herkese açık git kazan oku sende ol, üstüne uyduruk KPSS’ye değil de tusa gir kazan aa tabi yerse :)
Uzman tabip 2 ay önce
Aynı işderken?
Cahilsin 2 ay önce
Hâlâ iki yıl fazla okudular diye laf tapıyor yavv, sende git 2 yıl fazla oku çok meraklıysan tabii kazanabilrsen o kapasite olmadığı için burda millete sallıyorsun!!! Heee develette paranı beğenmiyorsan özele geçebilirsin bak buda çözüm ama sana kötü bir haberim var özelde hemşirelere asgari ücret veriyorlar
2 yıl fazla okuyor diyene :) 2 ay önce
Ben hekim değilim ama 2 yıl fazla okuyup da alıyor gülünç oldu. Sağlık meslek 97 çıkışlı olup 1995 sonrası hiç alım olmadığı ve binlerce mezun biriktiği dönemde Dms ile 85 puanla girdi bizim grup, hemşire arkadaşlar 55 e kadar düştü, şuanda da komik puanla atanılıyor ( bizim döneme kıyasla tabi ki) biz imam hatip mezunu puan kırma yüzünden mağdur olduk, 10 zatıfla geçen arkadaşda aynı işte ( hatta yönetici olan var Liyakat olmadığından) takdirlerle geçen bizlerde. Ama kurban olmak doktora 2 yıl fazla okumuş da şöyle alıyor vs vs komik ve büyük haksızlık. Empati şart :) ben sonradan hiç işe yaramasa da malesef 5 tane okul bitirdim ben hekimden 5 kat fazla almalıyım sanırım :))))
Adalet 2 ay önce
Ne güzel memleket ya her türlü iyileştirme hemşireye özel. Düşük puanla üni kazan, git üstüne kpss gibi kolay bir sınavda 60 puan alarak atan sonra hastanede gün aşırı gün döndür dedikodu yap, iki iğne yaptın diye para para üstüne para. Sağlık ekip işi falan filan, yersen.
ayşegül 2 ay önce
nerede hemşireye özel maaş sen git hastane temizlicisinin ikramiye ve tediyelerle yıllık maaşının 7000 tl yaptıgını gör kime özel muamele yapıluyor gör temizlikçi hemşireden daha cok kazanıyor bu ne diyorsun
aslan 2 ay önce
Ben bir sağlık personeli olarak yapılan açıklamalardan hiçbir şey anlamadım. Ne kadar zamcık aldık, sendika parası, nöbet ücretleri, ek ödemeye gelen zam derken kafam bir milyon oldu. Şimdide uzman ebe çıktı. Valla ben anlamadım. Biri çıksada anlatsa keşke.
............... 1 ay önce
3 ÜN 1 İ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?