PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ünlü Ekonomi Yazarı: Asgari Ücret Başta Olmak Üzere Çalışanlara Yüzde 80 Zam

Ünlü Ekonomi Yazarı Şeref Oğuz seçim ekonomisi sürecinde başta asgari ücret olmak üzere memur ve emekli maaşları ve kamu işçisi maaşlarına %80 oranında zam yapılabileceğini söyledi.

Ekonomi 28.09.2022, 13:40 28.09.2022, 14:02 Cansu Polat
Ünlü Ekonomi Yazarı: Asgari Ücret Başta Olmak Üzere Çalışanlara Yüzde 80 Zam

Dünya Gazetesi Ekonomi Yazar Şeref Oğuz seçim ekonomisi sürecine girildiğini hatırlatarak asgari ücrete %80 oranında zam gelebileceğini ifade etti.

Dünya gazetesinde çalışanlara yönelik zamlarla ilgili görüşlerini paylaşan Şeref Oğuz, hükümeti önünde bir sandık var ve ücretlerdeki erozyonun toplumda oluşturduğu olumsuzlukların da ortada olduğunu söyledi.

TÜM ÇALIŞANLARA CİDDİ ZAM GELECEK

%80’lik zam ölçütünün sadece asgari ücret için değil taban fiyat, katsayı, kamu işçileri toplu sözleşme zammı, emekli maaşları, öğrenci kredileri ve benzeri tüm sosyal alanlarda geçerli olacağını söyleyen Oğuz, yapılacak para yağmuru sebebiyle enflasyonun ise vites büyüteceğini söyledi

SEÇİMİN ARDINDAN ZAM FIRTINASI GELECEK

Şeref Oğuz dünya gazetesindeki yazısında, Seçim ekonomisinde asgari ücretten girecek, enflasyondan çıkacağız. Sonuç mu? elbette seçimin ardından zam fırtınası dedi.

MEMURA EN AZ YÜZDE 50 ZAM

Diğer taraftan kulislere yansıyan bilgilere göre memura yılbaşında en %50, asgari ücretliye ise %80’e yakın oranında zam yapılacağı dillendiriliyor

Hatırlanacağı üzere Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret içinde tarih vermiş, ücretleri ciddi şekilde yükselteceklerini açıklamıştı.

Yorumlar (10)
Yanlisim varsa duzelt 2 ay önce
Asgariye yuzde 80 zam gelsinde saglikcilar asgarinin altinda maas alsin ! Bu arada asgari ucrete veya asgari ucretlilere laf etmiyorum ama asgariye yuzde 80 zam gelse her şey yaklasik 2.5 3 katina cikar diye dusunuyorum.Ki geçen sene de gördük bunları
ahmet 2 ay önce
Abbas yolcu, gidiyor gitmekte olan, geliyor gelmekte olan. para da onları kurtarmaz.
Mutemed 2 ay önce
2023 ocak ayinda memura emekliye asgari ucretliye isciye %100 den asagi zam gelmeyecek. Ha gelirse zaten yemin ettim oy vermeyecegim. Gercek enflasyon %300 den asagi degil. %100-%150 arasi zam bekliyorum. Secimden sonra zam gelecekmis gelsin hic muhim degil. Seçime kadar 6 ayda zaten epeyi cok maas almis olurum. Sonra da herseye %100 zam gelsin hic umurumda degil.
Lorenzo 2 ay önce
Bu saatten sonra gelen paranın****
doğrucu 2 ay önce
asgariye yüzde 80 zam demek iğneden ipliğe yüzde 100 zam demek
qaraOĞLAN 2 ay önce
Dediği gibi maaşı 2 katına çıkarsa bile seçimden hemen sonra elektrik su doğalgazda zam yağmuru olur
Sağlıkçı 2 ay önce
Verse suç vermese suç. Enflasyon 0 olsa maaşlara %500 zam gelse yinede memnun olmayacak bir kesim var. Allah yardım etsin.
Hasan 2 ay önce
Atma ziya
Hemşire 2 ay önce
Asgari ücrete yüzde 80 zam iyi ama işveren bunu bir şekilde satıştan çıkaracaktır herşey zamlanacak bu durumda çiftçi ne yapmalı
Brütüs idris 2 ay önce
Sağlık-sen başkanı semih'de kendi maaşına %80 zam yaptı diyorlardı!!!hükümet ondan esinlenmiş olabilir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın