Türk Sağlık Sen: Bakan Kocayla Sabit Ödemeye Yapılacak Zam Rakamını Görüştük!

Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse'nin köşe yazarı Lale Akasoy'a anlattığına göre hekim dışı sağlık personeline yönelik zammın seyyanen değil, sabit ek ödeme üzerinden verileceğini açıkladı. Bakan Koca'nın alandan gelen sese kulak verdiğini çözümle alakalı gayret içerisinde olduğunu gördük ve duyduk..." dedi.

Ekonomi 10.12.2021, 09:32 01.01.2022, 09:36 Zeynep Elmalı
Türk Sağlık Sen: Bakan Kocayla Sabit Ödemeye Yapılacak Zam Rakamını Görüştük!

Bakan Koca'nın Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'u, ardından Türk Sağlık Sen Yönetim Kurulunu kabul ettiği görüşmelerde sağlık personellerine yönelik yapılacak zam konusu konuşulmuştu. Türk Sağlık Sen kanadından en yetkili ağızlardan birisi olan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse, Köşe yazarı Lale Akasoy'a konuştu.

Bazı konuşmalar basına yansıdı ama yine de, "Sağlık emekçileri için umut dolu söylemler olmuş mudur acaba? Olduysa ilk biz duyuralım sağlıkçılarımıza!" diyerek Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse'yi ... telefonla aradım ve neler görüşüldüğünü sordum.

Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse, "Aradığınızda Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile sağlık çalışanlarımızın taleplerini içeren bir görüşme gerçekleştiriyorduk. Sağlık Bakanımızın da alandan gelen sese kulak verdiğini, çözümle alakalı gayret içerisinde olduğunu gördük ve duyduk..." dedi.

Doğruyu söylemek gerekirse Köse'nin açıklaması pek tatmin etmedi, çok yüzeysel geldi...

O nedenle eğmeden, bükmeden, açık açık, üstüne basa basa sağlık emekçileri adına, "Bakanlıkta yapılan görüşmede sağlıkçıları mutlu edecek bir karar çıkar mı?" sorusunu yönelttik Türk Sağlık- Sen Genel Başkan Yardımcısı Köse'ye.

Köse'nin yanıtı ise şöyle oldu:

***

"Sabit ödemelere iyileştirme yapılacağı rakamlar üzerinden konuşuldu. Ancak rakamlarla ilgili bilgi veremem.  Mevcut oluşan durumda sağlık çalışanlarını mutlu edeceğini düşünmüyorum. Bu düşüncemizi bakanımızla da paylaştık. Yapabilirsek mahsuplaştırma olmadan bu ödemenin yapılmasını sağlamaya çalışacağız. Eğer düzenleme bu şekilde çıkarsa çalışanlar için gerçek bir kazanım olacaktır. Bu ayın 15'inde tüm Türkiye'de geniş katılımlı bir eylem yapacağız..."

***

Verilen bilgiye göre örnek şöyle:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Mahsuplaşma olursa maaş:

(3.000)+ Sabit ödeme (1.500)+ Döner Sermaye (2.000)= Toplam 5.000TL.

Mahsuplaşma olmazsa:

Maaş (3.000)+ Sabit Ödeme (1.500)+ Döner Sermaye (2.000)= Toplam 6.500 TL.

***

Öncelikle, yüreğimizden geçen dilek, çıkacak karar sağlık emekçilerinin lehine ve gönlüne göre olsun.

Ama görünen o ki...

 Neyse...

"Cümleten başımız sağolsun! Umutlarımızı kaybettik" demeyin sakın!

Unutmayın:

"Umut olmadan, umut edilen ele geçirilmez."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (36)
Hemsireds 2 ay önce
Valla bize ne yapsalar haklilar her halk hakettigini yasar
hemşire 2 ay önce
kimse yoğun bakımda çalışmaz ben yoğunbakımda hemşireyim 2000e yakın ek ödeme alıyorum benim ek ödememe 0lanacaksa orada çalışmanın bir mantığu yok
murat 2 ay önce
maasa vermeyin siz sabite verinki emekliliğe yansımasın.yapacağınız işin...
Hemşire Kaan 2 ay önce
Arkadaşım bizim hakkimizi kim savunuyor. Böyle sendikacilik olmaz olsun. Birilerine koltuk makam kazandirmaktan başka bişey yaptıkları yok. Yatacak yerleri yok. Yazik
Hemşire 2 ay önce
Yine hekimin hakkını hekim dışına dağıtacaklar belli oldu.
Doktor. 2 ay önce
Hakime kimse adliye calisani demiyor.subaya kimse askeriye calisani demiyor.ben doktorum.sen hemsiresin.oburu saglik memuru.oburu anestezi teknisyeni.yani ben saglik calisani degilim.
döner ne 2 ay önce
19 aydır tokat devlet hastanesinde döner almıyorum. tek aldığım döner cuma günü yemekhanedeki tavuk döner.
Alper 2 ay önce
Birincisi hekim dışı tabiri kabul etmiyoruz. Bizler sağlık calisaniyiz. İkincisi sendikalar ne işi yarıyor anlamak mümkün değil. Verin istifanizi bitsin bu saçma sendikal anlayislar
hekim 2 ay önce
sn hekim, 300 lira için kimse abartı bir sevinç yaşamadı. çalıştığım hastanede döner ödemesi yok hastane tokat devlet hastanesi 700 yataklı. 300 lira tek 24 nöbetinde alınabilir bir para. sağlık çalışanı ibaresinden rahatsız olmanızın nedenini anlamadım. çalışan ibaresinden mi rahatsız oluyorsunuz.
Sağlıkçı... 2 ay önce
Doktor Bey 2-3 sene önce Hekimler ve Emekli hekimlerin sabitine ve emekli maaşlarına zam yapılırkende içinizden hekim dışındakiler geçtimi ? hiç sanmıyoruz çünkü sizin gibilerin ciğerini biliyoruz artık!
TÜRK 2 ay önce
Doktor Bey Hekimler inşattamı çalışıyor ? verdiğiniz hizmetin adı ney? nedir bu kendini arşda görme hali? bu kadar okuyup hekim olmuşsunuz mesleki anlamda kendinizi geliştirmişsiniz keşke zamanınızın bir kısmınıda kişisel ahlaki gelişiminiz için harcamış olsaydınız daha insan olurdunuz belki o zaman Mesleğiniz size tam yakışırdı!
doktor bey 2 ay önce
yüzde 20 zam hekim dışı yapılırken sendikalar ve diğer personeller mutlu oldu hekim dışı ibaresine, biz de sağlık çalışanı değiliz, hekimiz bu bçyle bilinsin
Ahmedov 2 ay önce
Biz sabite zam alırsak bizim elimize geçen artar zaten doğru durust performans alan yok mahsuplaşma onemli değil

Mahsuplaşma Dr leri bağlar çünkü asıl performansı aliyorlardi onlar üzülsun
Zaten sabitler hem enflasyon farkı hem de bu düzenleme ile artınca hiçbir hastanede performans kalmaz
dr 2 ay önce
Serbest piyasada devlette kazandığının ancak yarısını kazanabilen yspler ve serbest piyasada devlette kazandığının 3-20 katını kazanan hekimler. Devlet kimin hakkını yiyor belli ama gel de bunu ysp lere anlat.
HAHAHHAHA 2 ay önce
O ZAMAN ÖZELE GİT KRAL. ÖZEL HASTANELER HER GELEN HEKİMİ KABUL ETMİYOR. EMİNİM Kİ PISIRIKSIN VE BU YÜZDEN ALINMADIN ÖZELE.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?