TÜİK Asgari Ücret Hesabını 2 Bin 792 Lira Olarak Açıkladı: Buda Sağlık Personeline Yatan Maaş!

TÜİK, asgari ücret için 2 bin 792.10 lira ücret önerisinde bulundu. Taraflar 2021 yılı asgari ücretinin belirlenmesi için haftaya bir daha toplanacaklar. Öte yandan sağlık personeline yatan maaşın 2 bin 678 Lira 72 Kuruş (2.678,72 TL) olması sosyal medya'da tepki topladı.

Ekonomi 22.12.2020, 17:00 22.12.2020, 17:13 Güler Sağlam
TÜİK Asgari Ücret Hesabını 2 Bin 792 Lira Olarak Açıkladı: Buda Sağlık Personeline Yatan Maaş!

Pandeminin tüm yükünü salgının başından beridir çeken sağlık personelleri TÜİK tarafından açıklanan 2 bin 792.10 liralık ücret önerisi sonrasında sosyal medya'da tepkilerini ortaya koydu. Alın terlerinin nasıl heba edildiğini anlatan sağlıkçılar birde bordro paylaşarak yıllarca gasp edilen haklarının, alın terlerinin karşılığını istediler.

Sağlık çalışanlarının çok büyük kısmı sabit üstü ek ödeme alamazken yine birçok kısmı nöbet parasıda alamıyor. Sağlıkta son yıllardaki yanlış işlerin faturaları sağlık çalışanlarına kesiliyor. 
Hastaların memnuniyeti kadar sağlık çalışanların da memnuniyeti düşünülmeli ve emeklerinin karşılığı verilmelidir.

BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE 150 LİRA DAHA FAZLA KESİNTİ

Geçtiğimiz ay (Kasım) maaşından Gelir Vergisi olarak kesilen tutarlardan Aralık ayında 150 liraya varan artışlarla daha fazla ücret kesintisi yapıldığı görüldü. Kesintinin yani vergi oranının arttığı çok açık görülüyor. Bu kesintiler adaleti ortadan kaldırmaktadır.

İŞTE ARALIK 2020 SAĞLIKÇI MAAŞLARI


*
15 yıllık memurum vergim maaşıma engel. Kirayi ve krediyi ödedim maastan hicbirsey tl kuruş kalmadi , kuru ekmek yiyorsa ac degildir diyenlere sorulur. Nöbet parasida olmasa nasil gecinecez

TIKLAYIN


"
8 senelik hemsireyiz 3 vardiya sistemi ile hergun ise gidiyoruz. Pozitif vakalar hinca hinc. Gebeyim karantinasi bitmis ama hala pozitif olan hemsire arkadasim ile her gece nobet tutuyorum. Ve mukafatimiz. Temizlik personeli hasta bakici bile bizden fazla aliyor !!!"


"
24 saat ambulansla covid+ hastaları yoğun bakımlara, servislere, evlere bırak, gerekirse sırtına al, gerekirse müdahale et,kucaklayıp taşı ve tabiki kaçınılmaz son,covid pozitifim.Tüm bunlara karşılık aldığım sendika kesintisi olmayan, bes kesintisi olmayan, geçen aydan daha düşük aldığım MAAŞIM. Bu dünyadan sonra birde mahşer var...."

Önlisans Tekniker Maaşı:

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
vatandaş 5 ay önce
beğenmiyorsanız istifa edersiniz bunu bilerek girdiniz kimse size zorla yaptırmıyor bu mesleği
@sağlıkçı 5 ay önce
kardeşim sözleşmende temizlikten ve hasta bakıcılardan fazla alacaksın diye bir madde mi var,alacağın bu işine geliyosa
dadas 5 ay önce
Yıllarca oku dirsek çürüt. Gençliğini okuyarak eğitim alarak harca. Sonra gençliğinde vur patlasın çal oynasın geçirenle aynı maaşı al.
12
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?