PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

TRT Haber’de EYT İçin Masada ki Modeller Anlatıldı

2022 yılı bitmeden Meclis’e kanun düzenlemesinin getirilmesini beklenen EYT ile ilgili alternatif çözümlerin masada olduğu, öncelikle kapsam ve şartların belirlenmeye çalışıldığı ve maliyet analizinin hesaplandığı öğrenildi.

Ekonomi 11.07.2022, 20:45 11.07.2022, 22:18 Cansu Polat
TRT Haber’de EYT İçin Masada ki Modeller Anlatıldı

EYT ile ilgili TRT Haber’de değerlendirmelerde bulunan Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin yaşla ilgili indirim beklentisinin söz konusu olduğunu, emekliliği bekleyenlerin 10 yılı varsa belli bir yıla indirilmesi, prim ödeme gün sayısını öne çıkaran modellerin söz konusu olduğunu söyledi.

7200 gün ya da altı 9 bin gün prim ödeyenlerin yaşa bakılmadan emekli olmaları söz konusu olabilir diyen Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin, prim ödeme gün sayısının öne çıkan modeller olduğunu söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise geçtiğimiz günlerde heyete ile ilgili açıklamasında şunları söylemişti:

"Türkiye'nin emekçileri hiç merak etmesinler, hiç endişe etmesinler. Türkiye'nin her sorunu, çözülmesi gereken dosya olarak önümüzde duruyor. Bu, önümüzdeki dosyalardan, çözülecek şeylerden biri.

Bu yılın sonuna kadar bu yolda önümüzde olan bütün dosyaları çözeceğiz. O da önemli dosyalardan biri… Orada da alternatif maliyetleri, çözüm önerilerini oluşturmaya çalışıyoruz. Her şey önümüzde."

Yorumlar (1)
Her gün duyarız artık. 1 ay önce
Kaybedilirse bu seçime kadar, kazanirlarsa sonra ki seçime kadar döner dolaşır bunu söylerler artık
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?