PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

TRT Haber: 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi Tamamlandı!

TRT Haber‘de yer alan bilgiye göre 3600 ek gösterge düzenlemesini tamamlandığı, önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edildikten sonra kamuoyuna açıklanacağı duyuruldu.

Ekonomi 30.05.2022, 21:59 01.06.2022, 17:08 Cansu Polat
TRT Haber: 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi Tamamlandı!

Mayıs Ayı’nın sonunda kamuoyuyla ayrıntılarının paylaşılacağı beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in düzenlemeyle ilgili son taslağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunması bekleniyor

ÇALIŞMA BAKANI BİLGİ ALMIŞTI

Bilindiği üzere düzenlemeyle ilgili yapılan ilk toplantı 16 Şubat 2022, ikinci toplantı ise 16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşmişti. Yapılan toplantıların ardından Çalışma Bakanı Bilgin’in taraflardan bilgi aldığı basına yansımıştı.

MEMURSEN, TÜM MEMURLARI KAPSAMASINI İSTİYOR

Yetkili konfederasyon Memur Sen ise ek gösterge düzenlemesini tüm memurları kapsaması yönündeki talebini komisyona bildirmişti.

DÜZENLEME TAMAMLANDI, ERDOĞAN ONAYLARSA MECLİS'E GELECEK

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in mayıs ayını işaret ettiği düzenleme ile ilgili bu hafta içerisinde bir görüşme yapılması bekleniyordu. Ancak 3600 ek gösterge düzenlesin tamamlandığını söyleyen kaynaklar düzenlemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacağını aktarırken, gerekirse revize yapılacağı, yoksa doğrudan Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne sevk edileceğini aktardı.

3600 Ek Gösterge Maaşları Ne Kadar Etkileyecek?

NTV yorumcusu Prof. Dr. Cem Kılıç, 3600 ek göstergenin maaşlarda ne kadar etki yaratacağını dair soruya öğretmen unvanı üzerinden cevap verdi. Bir öğretmenin şu anda 3000 ek gösterge ile 7956 TL maaş aldığını 2022 Ocak ayı itibari ile de emekli bir öğretmenin aylığının da 5627 TL olduğunu söyledi. 3600 ek gösterge düzenlemesi ile beraber 7956 TL olan 3000 ek göstergedeki bir öğretmenin maaşının 3600 ek gösterge çıktığında 100 TL’ye yakın bir azalma ile 7856 TL civarında olacağını belirten Prof. Dr. Cem Kılıç, mevcut ek gösterge ile emekli olan öğretmenin 5627 TL olan emekli aylığının ise 3600 ek gösterge düzenlemesinden sonra 6861 TL’ye çıkacağını belirtti. 1234 liralık 3600 ek gösterge artışının emekli aylığına yansıyacağını söyleyen Prof. Dr. Cem Kılıç, emekli ikramiyelerinde diğer meslek gruplarında olduğu gibi yaklaşık 45.000 liralık bir artışın yaşanacağını açıkladı. Profesör Kılıç, 3600 ek gösterge konusunda mevcut maaşlardaki artış dan ziyade emekli maaş ve ikramiyeleri üzerinde artış olacağını kaydetti.

Yorumlar (17)
Düşün yakamizdan 1 ay önce
Nolur siz çalışma yapmayın.. bırakın biz halimizden memnunuz.. siz ne zaman bir yenilikle yada mujdeyle gelseniz elde var olanı da kaybediyoruz... Nolur düşün yakamizdan...
sağlıkçı 1 ay önce
ben olsam kapsamını dar tutmuşsunuz, biraz daha genişletin,derdim.bulunmaz bir reklam olur.
SULTAN YILMAZ 1 ay önce
Sağlık Bakanlıgın yok saydığı hiç muhatap olmadığı
ama onlar olmadanda hastenelerin kapandığı GENEL İDARE SINIFINDA ÇALIŞANLARI bu sefer muhatap aldılarmı acaba
Mesut 1 ay önce
Birine ver birine verme, yok öyle şey. Bütün memurlara vermeniz lazım. Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar. Diye boşa söylenmemiş. Birilerinin alım gücü artacak, birilerinin aynı kalacak. Yok öyle şey. Hakkımı helal etmiyorum.
hüseyin 1 ay önce
ne kadar abartılı.
aslanbey 1 ay önce
taslakta sağlıkta sadece hemşire grubu var ver mehteri
Vatandaş 1 ay önce
Hayat pahalılığı devam ediyor asgari ücretin 8000 TL yapın en düşük emekli maaşı 9000 TL yapın her gün her saat zam geliyor mültecileri geri gönderin
uzman doktor 1 ay önce
doktorları gene ayrı tutmuşlar, bize zam olunca geri aldırmışlardı, bu şekilde geçerse doktorlarda haklı olarak ciddi bir tepki verecek, inceldiği yerden kopsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?