Toplu Sözleşmede Memura Seyyanen Zam Verilmeyecek

Toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma çok büyük oranda sağlandığı kulislere sızarken Çalışma Bakanı Bilgin'in 14,30'da açıklama yapması bekleniyor

Ekonomi 23.08.2021, 13:57 23.08.2021, 14:38 Güler Sağlam
Toplu Sözleşmede Memura Seyyanen Zam Verilmeyecek

Varılan uzlaşmada memurlara seyyanen zam verilmesinden vazgeçildi.

Refah payı için ise müzakereler son ana kadar devam edecek.

Sendikaların talepleri neler?

Sendikalar hükümetin teklifini kabul etmedi. Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl birlikte hareket eden Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen, ortak talepler belirlemiş ve hükümetten taban aylığa 600 lira seyyanen zam, 2022'de yüzde 21, 2023'te yüzde 17, her yıl yüzde 3 olmak üzere iki yılda toplam yüzde 6 refah payı artışı talebinde bulunmuştu.

HÜKÜMETİN SON TEKLİFİ SIZDI

Sızdırılan haberlerde hükümetin son teklifinin

---* 2022 için yüzde 6+6,

---* 2023 için de yüzde 7+7 olduğu iddia edildi.

Seyyanen 200-300 TL zam yapılacağı da iddialar arasında yer almıştı. 3600 ek göstergenin metinde yer alacağı ileri sürüldü. Zam oranlarında anlaşmaya varıldığı, hizmet kollarına ilişkin görüşmelerin ise devam ettiği belirtildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
sağlıkçı 2 ay önce
sağlıkçıları yine mi ezdiniz?
hayri 2 ay önce
İstifa furyasına hazır olun, çalışanlar!!!!!!
Ankarali 2 ay önce
ANLASİLAN MEMUR SEN MEMURU YİNE SATTİ HAYİRLİ OLSUN
Fatih 2 ay önce
ya şu sağlıkçılar nedir anlamadık ki arkadaş ne maaş bekliyorsunuz daha yok kurumlarda en düşük maaşı biz alıyoruz diye yaygara veriyorsunuz Allah aşkına 6300 tl sağlık memuru maaş alıyor 10 bin müdür maaşı mı versinler bizler de gih sınıfındayız ama anca alabildiğimiz 5300 Allahtan korkun bırakında bide biz ağlayak yok pandemi yok nöbetler yok bilmem neler arkadaş ağlayan bıraksın bu mesleği gelin hergün 8 5 te görelim sizi artıları eksileri masa başı işler diye ne varki yatıyorlar diyen sağlıkçılar kendi gözlerimle gördüm hemşireyi satınalmaya verdiler 3 ay sonra ağlamaya başladı ki beni nöbete verin hey yavrum hey bırakında gih sınıfındaki memurlar ağlasın
HEMŞİRE 2 ay önce
LİSE MEZUNU 45A LI HEMŞRİEYİM. MAAŞ ARTI SABİT DÖNER 4700 ALDIM. YALAN KONUŞMA
Hemşire 2 ay önce
Kardeşim gerçekten yazık kafana. Yaptığımız işe her şeyi geçtim mideniz dayanmaz. 2 kalemde 4500- 4700 TL maaş alıyorum çalıştığım kurumun güvenliği 6500 alıyor.
Osman 2 ay önce
kim alıyorlen 6300 angut,iyi öğren sonra konuş
NİTELİKLİ MESLEK,DÜZ MEMURLUKLA AYNI DEĞİL 2 ay önce
Yıpranma mesleğidir sağlık. Kendinizi sağlıkçılarla eş tutmayı bırakın artık.MESLEK grubu farklı düz memurluk fatklı. Sağlık bilgisi gerektiren işi kendinizle bir tutuyorsunuz. 6300 tl alan yok ben 30 yıllık sağlıkçıyım 4700 maaş emekliğe yansımayan 1300 Sabit ek ödeme alıyorum. İnsan hayatıyla uğraşıyoruz biz. Evrakı yanlış yazsan senin düzeltme şansın var bizim yok. Hepatit AİDS HİV bulaşma riskimiz var. Oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin. Önce MİTELİKLİ MESLEK nedir öğrenin. Bitmedi bu taşeronların BHKİlerin sağlık çalışanlarına düşmanlığı! Nedir derdiniz! Hakkımızı savunuyoruz diye öfke kusuyorsunuz! Hakkımızı savunmamıza bile tahammülünüz yok!
S.m 2 ay önce
6+6mış..enflasyon % 20 cikiyor nbrrrr. Yalan enflasyon orani zamla gerçek enflasyona ezilmeye devam.
ferhat taşdemir 2 ay önce
Fatih senin doğumunu kim yaptırdı sadece bu soruya cevap ver!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?