Toplu Sözleşmede Hükumet Memura Zam Teklifini 12 Ağustos'ta Açıklayacak

Bugün başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, Hükümet ve yetkili konfederasyon temsilcileri Çalışma Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında bir araya geldi. Sendikaların taleplerini dinleyen Hükümet, memurlar için zam teklifini 12 Ağustos'ta sunacağını bildirdi.

Ekonomi 02.08.2021, 14:58 02.08.2021, 15:03 Güler Sağlam
Toplu Sözleşmede Hükumet Memura Zam Teklifini 12 Ağustos'ta Açıklayacak

Memur ve memur emeklilerinin maaş ve aylıklarına 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak zammın belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Vedat Bilgin’in katılımıyla başladı.

Toplantıya, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları katıldı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sendikaları taleplerini dinleyen Hükümet yetkilileri, memurlar için zam teklifini 12 Ağustos'ta sunacağını bildirdi.

Birlikte hareket eden Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen, hükümetten taban aylığa 600 lira seyyanen zam, 2022'de yüzde 21, 2023'te yüzde 17, her yıl yüzde 3 olmak üzere iki yılda toplam yüzde 6 refah payı artışı talebinde bulundu.

Konfederasyonların ortak talepleri arasında, tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, memurlara da bayram ikramiyesi ödenmesi, gelir vergisinin yüzde 15'ini aşan kısmının karşılanması gibi maddeler de yer alıyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
birisi 4 ay önce
bakalım kaçın buçuğunu alacaz
sağlıkçının ödenmemiş hakları 4 ay önce
pandeminin kahramanları sağlıkçıların ödenmemiş haklarını ödeyin. en düşük maaşı değil en yüksek maaşı hak eden sağlıkçılar. en düşük maaş, nöbetçok, izin yok, risk alan gece gündüz çalışan sağlıkçıların alınteri diplomalarının eğitimlerinin karşılığı ödensin artık
memur 4 ay önce
maaşlar yetmiyor. biz nasıl ev araba alacağız. kenara bir kuruş konmuyor. maaşın hepsi marketlere gidiyor faturalara gidiyor. memurun sosyal yaşama bütçe ayırmaya gücü kalmadı.
zam mağdurları 4 ay önce
herşeye 2 kat zam yapıldığı gibi maaşlarada 2 kat zam yapılsın
5
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?