PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

TGRT Haber: Sağlık Çalışanları Promosyonu Yüksek Alacak

Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ardından promosyonlarla ilgili TGRT Haber’de yer alan bilgiye göre; sağlık çalışanlarının promosyon tutarının yüksek olacağı ileri sürüldü.

Ekonomi 04.10.2022, 07:57 04.10.2022, 11:02 Cansu Polat
TGRT Haber: Sağlık Çalışanları Promosyonu Yüksek Alacak

EGM’nin promosyon anlaşmasını güncellemesinin ardından Sağlık Bakanlığı’da harekete geçerek promosyonla ilgili çalışma başlattığını Sağlık Müdürlüklerine bildirmişti.

İl Sağlık Müdürlükleri tarafından ihale usulü yapılan promosyon sözleşmeleri, geçmiş yıllardaki promosyon tutarlarının düşük kalması nedeniyle artan tepkiler sonrası farklı bir yöntemle ilerleyeceği söyleniyor.

Bu yaşanan gelişmelerin ardından 2022 yılı sağlık promosyonunun ne zaman hesaplara geçeceği ile ilgili çalışanların beklentisi artmış durumda.

Gelişmelerin ardından başta İstanbul ve Ankara gibi metropol kentler olmak üzere Sağlık Bakanlığının yapacağı çalışmayla, çalışanları memnun edecek bir promosyon anlaşmasının yapılması bekleniyor.

Sağlık Çalışanları Promosyon 2022

700 Bin’e yakın Sağlık Bakanlığı personelini yakından ilgilendiren promosyon haberi geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı tarafından gelmişti. 81 İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, sağlık müdürlükleri promosyon komisyonları marifetiyle yapılan promosyon ihaleleri 2022 yılı Ekim ayı itibari ile durdurulmuş durumda. Sağlık Bakanlığı promosyon konusunda adeta kolları sıvadı. Bakanlık promosyon anlaşmaları ile ilgili Merkezi bir çalışmayı başlatmış durumda.

Özellikle Pandemi sırasında fedakarca çalışmalarıyla toplumun tüm kesimlerinden takdir toplayan sağlık personelleri; promosyon güncellemelerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı’na göre daha yüksek oranda alacağı bilgisi TGRT HABER’de duyuruldu.

Sağlık profesyonelleri uzun süreli anlaşmaların mağduriyet yaşattığını ileri sürülerek yeni anlaşmasnın 50 Bin TL, 3 yıl süreli ve enflasyon farkının da protokole yansıtılmasını istiyor.

Yorumlar (22)
murat 2 ay önce
sağlık çalışanı derken yine doktorlardan bahsediyorsanız açıkca belirtinki başlıkta bizide umutlandırmayın
sağlıkta adalet yok! 2 ay önce
doktor kullanıcısı !! aç gözlü nefisleriniz sen ve senin gibilerin hiç doymayacak belli. Aynı şartlarda aynı mesailerde yan yana olduğunuz hemşirelerde sizin tabirinizle 5 kat fazla çalışmış olmuyor değil mi ??!!! Bunuda idrak edersiniz heralde. Döner sermaye olayı tmm da promosyonada gözünüzü fazlasıyla diktiniz ya pes sen ve senin gibilere!!
Doktor 2 ay önce
Doktor senin 50 katı çalışıp 5 kat fazla maaşını alıyorsa, 5 kat promosyonunu da almalıdır. Banka promosyonu sonuçta vereceği paraya göre hesaplıyor.
egolupicdr 2 ay önce
sana yok pis müstahdem sen *** ye a** k *** ezigi
Mevzubahis 2 ay önce
Ek ödemede olduğu yine doktorlara verilecek , sağlık personeli arkadaşlarım beklentiye girmeyin
Zengindoktor 2 ay önce
İnşAllah öyle olur ezik marabalar
Memurlar Diyorki 2 ay önce
Hadi Bakalım Hayırlı Olsun. Promosyon
cin 2 ay önce
ne olduda hayırlı olsun yazdınız
Promosyon mu... 2 ay önce
Uygulanan politikalarla bankaların kârına kâr katıldı ve ezilen her zaman için emekçiler oldu ki sonuçlar zaten ortada. 3 kuruşluk zamlara bizi mahkûm edenlerin şimdi promosyonda bizleri sevindireceğini mi düşünüyorsunuz.. En azamisinden değil, en asgarisinden anlaşma yapacaklardır.
Süleyman Boyraz 2 ay önce
Bakanlığın el atması İstanbul gibi metropol şehirlere malesefki kötü olucak bakanlıkların yapipta yüksek alan yok :)
Rıfkı 2 ay önce
He he he Zeki Müren de bizi görecek mi
Mapavrili 2 ay önce
Mağdur olmayalım yeter. Diğerleri gibi alsakta olur.
Eee 2 ay önce
Ünvana göre dağıtılacaksa
Uzm.tbp: 80
Tbp: 50
39 branş: 25-30 arası alır maks.(ortalama maaşların 1,5-2 katı promosyon verilmiş geçmiş yıllarda genel olarak) Ünvana bakılmazsa maks 35-40 arası teklif gelir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın