PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Teşvik Ödemesinde Tavana Takılan Sağlık Personeli ‘0’ TL Teşvik Aldı

Sağlık Bakanlığı tarafından birinci basamakta görev yapan sağlık personellerinin Ekim- Kasım ve Aralık aylarına ait teşvik ödemeleri 50’ye yakın ilde yapıldı.

Ekonomi 11.01.2023, 13:58 12.01.2023, 14:11 Cansu Polat
Teşvik Ödemesinde Tavana Takılan Sağlık Personeli ‘0’ TL Teşvik Aldı

Ekim, Kasım ve Aralık 2022 ayları için, geçmiş dönem teşvik ödemelerinde kat sayısı 0,75 olarak personele uygulandı.

2023 yılı ocak ayı itibariyle kaç sayı birim puanını 0,75’den 1,00’e çıkarılacağı, teşvik ödemelerinde ise 0,25’lik birim puanı artışı nedeniyle bir miktar artış yaşanacağı öngörülüyor.

Diğer taraftan teşvik ödemesindeki tavan uygulaması nedeniyle, Örneğin; lise mezunu olan hemşire, ebe, ATT gibi sağlık personelleri ve lisans mezunu Memur, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Şef kadrosunda görev yapan sağlık çalışanlarının çoğunluğuna ya “0” TL ya da çok düşük tutarda teşvik ödemesi yatırıldı.

“0” TL TEŞVİK ÖDENDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın daha önce yaptığı açıklamasında, teşvik ödemesi almayan kalmayacak demesine rağmen verilen birim puan ve yapılan hesaplamalar sonucunda tavana takılması nedeniyle “0” TL bodro hazırlanan personel, yeniden mağdur edilmiş durumda.

BAKAN KOCA HERKES ALACAK DEMİŞTİ

Sağlık Bakanlığı bürokrasisinin acilen her branş ve her öğrenim düzeyindeki personelin eline geçen net teşvik tutarını değerlendirerek, yaşanan mağduriyete bir çözüm üretmesi bekleniyor. Çünkü Sağlık Bakanı Koca, tüm kamuoyuna teşvik ödemesi almayan sağlık çalışanı kalmayacak açıklamasını yapmıştı.

Yorumlar (29)
Bence fazla 3 hafta önce
Doktora zam geldi diye eylen yapan bir tayfaya 0 tl çok bile
Zbta 3 hafta önce
Doktor olmuş ama adam olamamış
DiyarBekirli 3 hafta önce
Kına getirmeyin mi?
Murat yılmaz 3 hafta önce
İl ve İlçe Sağlık müdürlüğün de çalışan birçok kişi 0 tl aldılar.
VHKİ 3 hafta önce
VHKİ'ler 3/1 aldı
VHKİ 3 hafta önce
yani 3ün 1ini aldı babayı yani
Gözlem 3 hafta önce
Teşvik beni uçurdu bu uygulama başlayalı beri 0 Tl her ay ne teşvik ama....
Prm 3 hafta önce
İstanbul 112 de paramedikler halen 0 tl aldı...
İşler çok 3 hafta önce
Tavan saçmalığı demiştik taban icat ettiler. Taban teşvik de + 1 kuruş fazla alan yok . Tabana çakıldık tabana yapıştırıldık . Halbuki hastaneler tam kapasite
Sağlık 3 hafta önce
Bakanın hayatı yalan dolan 300 tl 500 tl gibi bu günün şartlarında komedi rakamları millete algı yapıp teşvik veriyoruz diye yuttur sonra üstüne tavan diye saçma sapan bir sistemle çalışanı 3 kuruşa mahkum et yada hiç verme Allah sorar demiyorum cunki ülkenin su anki durumuna bakacak olursak zaten Rabbim hesap soruyor ama bilmezler işte oturup da biz ne yapıyoruz kul hakkı yiyoruz demezler...
Vhki 3 hafta önce
Daha hic tesvik alamadim nasıl bir duygu bilmiyorum seçim öncesi bizede verirler diye umuyorum yoksa naneyi yemedikmi
Uzm.Dr. 3 hafta önce
Aman ne teşvik. Hastanelerden hem 3 ay eksik, hemde onların aldıklarının 3'te biri kadar. Nerde eşitlik, nerde ekip işi.
hakan 3 hafta önce
ekip işi aynı yerde olur,hastaneye gelirseniz ekibimize katılmanızdan onur duyarız....
adalet 3 hafta önce
Eşitlik ile adalet aynı şeyler değildir.Uzman dr.olarak yazmışsın adını ama daha bunun farkını bilemeyecek kadar cahilsin.Adalet çok çalışana çok az çalışana az vermektir.Bizler hastane dışında hastane çalışanlarına göre daha az çalıştığımız çin onlardan daha az almamaız adaltin gereğidir.Eşitlik olacak olsaydı memur ve hizmetli de uzman dr kadar maaş alırdı ama adalet olmazdı..
Ths 3 hafta önce
Amaç taban ,teşvik vermek değil , kamuoyu önünde biz veriyoruz gözleri doymuyor havası vermek. 1 yıldır sağlik bakanı , parti sözcüsü , grup başkanı , milletvekilleri vs .. herkes açıklama üstüne aciklama yapıyor. Sonuç matraha takilmazsa hizmetli personelin aldığı teşvik 110 TL . Başına göre sağlık çalişanlari 30-40 bin alıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.