PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Teşvik Ek Ödemeleri Yatıyor! İşte Yatan Komik Rakamlar..

Sağlık Bakanı Koca'nın “hayat insana her gün yeni bir şey öğretiyor. Hangi sağlık çalışanı ne kadar teşvik ödemesi alacağını yarın öğrenecek” diyerek ortalığı ayağa kaldırdığı teşvik ek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. İşte bordrolar..

Ekonomi 29.08.2022, 19:17 31.08.2022, 14:32 Cansu Polat
Teşvik Ek Ödemeleri Yatıyor! İşte Yatan Komik Rakamlar..

Önlisans mezunu bir hemşireye temmuz ayına ait teşvik ek ödemesi 370,95 TL olarak yatarken, lisans mezunu bir hemşireye ise290,18 TL teşvik ödemesi yattı.Ödemeler arasındaki farklılık dikkat çekerken hastaneler arası uçurum ise tepki topluyor.

Sağlık Bakanı Koca’ya “günler öncesinden ortalığı ayağa kaldırdınız, sağlıkçılara teşvik ödemesi diye diye” eleştirisini yönelten bir sağlık çalışanı da, 290 liralık teşvik ödemesi için “bu para beni mesleğimden soğuttu, çalışmamaya teşvik etti resmen” dedi.

“Ben Utandım, Siz Utanmadınız mı?”

Bir başka sağlık çalışanı ise 119,26 TL’lik teşvik ek ödeme bordrosunu paylaşırken laborant olan bir sağlık personeli ise 351,21 TL’lik teşvik ek ödeme bordrosunın altına “ben bu bordroyu buraya atarken utandım. Siz bu bordroyu hazırlarken hiç utanmadınız mı?” sorusunu yöneltti.

Bir GİH sınıfında görevli memur sağlık çalışanı arkadaşımız ise; “Hekim ve hekim dışı sağlık personeli ayrımından sonra; pandemiden bu yana sağlık personeli dışı GİH personeli ayrımcılığı başladı. İnanın parasında değilim (Zaten en fazla 200 verilir) ama yapılan ayrımcılık insanın zoruna gidiyor.” Diyerek “0” TL’lik teşvik ek ödeme bordrosunu paylaştı.

Kadın Doğum Uzmanına 83 Bin Lira Ücret!

Diğer taraftan 39 SAĞLIK BRANŞI TWİTTER hesabı “iddialara göre bir kadın doğum uzmanı bu ay toplam 83 Bin TL maaş almış. 4500 Dolar” dedi.

İşte paylaşılan teşvik ek ödeme bordroları:

Yorumlar (159)
Tıp okumaya teşvik 1 ay önce
Herkese doktor olma yolu açık neyse ki... Buyrun 6 sene okuyup teşviklerden faydalanın.
Hak Sorma öğrenin 1 hafta önce
Doktorlara yapılan iyileştirmede geç bile kalınmıştı. Herkesin maaşı, marketlerdeki fiyatlar enflasyon derken herşey zaten en az 2 - 3 katı yükseldi.
Bu iyileştirme zaten doktorların hakkıydı. Diğer sağlık çalışanlarına gelecek olursak onlara maaşlarını doktorlarmı dağıtıyor? Yoo.
Doktorlarla bir alakası yok bu işin, sizde düzgün bir memur maaşı talep EDEBİLİRSİNİZ. Bunu yaparken ama kalkıp tıp okumayı doktor olmayı küçümserseniz, laflarınız altında ezilirsiniz, 1 milyon kişinin girdiği sınavda ilk 10000 lerde olmak öyle kolaysa herkes doktor olurdu. Ondan sonraki eğitime hiç girmeyelim kıyaslanamaz. Hastanelerdeki eksiklikler yönetimin sorunudur. Onun için okuyup öğrenin hakkınızı araştırıın.
Ercan 3 hafta önce
Maalesef herkes aynı şartlarda öğrenim göremiyor parası olan daha iyi eğitim alıyor, olmayanda şansına ne çıkarsa.
Insanca yasamak için illa hekim olmaya gerek yok birçok kişinin itirazı buna. Meslekler arasında bu kadar uçurum olmamalı bence
Hemsssire 4 hafta önce
Asla ama asla doktorun işini YAPMAYİN. hemşire arkadaşlar. Bu bir suçtur. Aynı zamanda bizim içinde bir teşvik sayılır. Kalın sağlıcakla..
Sağlık Çalışanı 4 hafta önce
Saçma sapan konuşma, herkes doktor olursa diğer işleri (pansuman,enjeksiyon, hasta bakımı,oda temizliği,bina tesisat işleri vb.) de doktor mu yapacak.
sağlıksız sağlıkçı01 4 hafta önce
Hekime bir şey diyen mi var,itirazımız uygulamayı yapan sağlık bakanlığı ve sistemine.Kendi kendine gelin güvey olma şımarıklık yapma...
adalet 4 hafta önce
Türkiyenin en çok okunan haber sitelerinden birisin de yer alan vatandaşın ağzından yapılan yoruma göre kamudan istifa eden dr.lar için;
VALLAHİ AZ SAYIDA KALMALARINA RAĞMEN,İNSAN ÜSTÜ GAYRETLE HASTALARINA ŞİFA DAĞITAN FEDAKARLARA HAKSIZLIK BU BENCE,YURT DIŞINDAN GETİRİR BUNLARI YİNEDE ALMAM BEN OLSAM,,,İŞKEMBELERİYLE DÜŞÜNÜP UÇKURUYLA YAŞAYANLARA BOŞUNA BEL BAĞLAMAYIN,,,,SORSANIZ ONLARA,ECDAD NE ZORLUKLARLA BU VATANI KURTARDI,,DİYE BAŞLAR SİZE AHKAM KESERLER,,,ÜÇ KURUŞ İÇİN O DEVLETE SIRTINI DÖNÜP O VATANA,,,,,,,,,,,EDERLER,,
öyle olsun 4 hafta önce
sen zenginlerin gittiği özelin doktoru olmalısın. garip gureba insanlara bakacak şifa verecek bir insan evladı çıkar doktor olarak. mesele çok para nerdeyse oraya kaymak değil. gerçekten insanları iyileştirmek insan evladının bakışı farklıdır
Xd 4 hafta önce
Arkadaşlar ne ağladınız ya, özellikli 39 branş arkadaşlar iyi para aldı bu ay hekimler sayesinde(karşı çıkan olursa, hekimler eylem yapmasa bir şey alacağınızı mı sanmıştınız üzülürüz bak), özellikli değilseniz biz napalım, hekimler arasında da gelir farklılıkları oldu, oturup ağlamıyoruz eylem yapacağız, bu kadar.
Parantez 4 hafta önce
Aynalı Tahir muhabbetleri gır ile
2 sene fazla okudun da vs
Sorun 2 sene değil
Sorum sizlerin bizim okuduğumuz fen liselerini bitirme şansınız bile yok idi bir
İkincisi 4 sene de okudunuz tıpalama bilgiyi biz tıp fakültesinde 2 aylık stajda veriyoruz
Örnek pediatri stajı 3 aydır , 3-4 yılda geçebilme şansınız yok hekim dışı personel arkadaşlar ( benim ders verdiğim fakülte pas geçin , İngilizce eğitim veriyoruz sadece )
Biz ilk 4 bin altında tüp fakültesine gelen öğrencilerii bile vasat buluyoruz
Bilkent bilgisayar mühendisliği ile Nevşehir bilgisayar mühendisliği her ikisi de 4 sene olduğu halde aynı olmadığı gibi
Ki siz bırakın 6 sene sonu tıp hekimimi
Üzerine tus kazanmış 5 sene okumuş üzerine 3 sene yandal yapmış yurt dışında 1-2 yıl eğitim aşmış akademik hekim maaşı ile kıyaslama yapıyorsunuz
Yok damar yolu takmayı bilmiyorlar vs yok vs
Hekimlik ne olduğunu algıdan ötesiniz
Ben en son 20 yıl önce damar yolu açtım en son ne zaman hasta entübe ettim hatırlamıyorum
Ama şunu biliyorum 3 ay ateşler içinde her çeşit antibiyotik denen hastalara tanı koyup düzeldiği
Dirençli artık 2-3 ayı kaldı denilen çocuğa faz 2 tedavisi verilerek yaşadığı
Türkiye de ilk tedavi protokolleri uygulandığı
10 yataklı servisimizin ayda 25 milyon kazandığını biliyoruz
Ülkeye Car t cell getirmeyi planladığımız
Hekimlik dünyanın her yerinde en değerli meslektir
Ve Almanya da bile uzman hekim ortalama 400 bin Euro alırken hemşire 40 bin Euro diğer personel 30 bin Euro alır
O da memur biz de memuruz vs vs
Sağlık akademik yapıdır ve hekim üzerine kuruludur
Bence hemşireler başta olmak tüm sağlık personeli hekimler ile düşmanlık vs modu yerine
2030 da 2 hemşirenin birisi diğer 38 branş ise 10 kişinin 9 işsiz kalacak
Yarın hemen hepiniz devlet memurlarından çıkarılıp taşeron olacaksınız
iki 4 hafta önce
2 yıl fazla okuyunca doktor olunuyor, evet haklısın ysp, alkışlayın küçük enişteyi
nokta 4 hafta önce
Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik, "Günümüzde 100 bine yakın meslektaşımız eğitimini aldığı mesleğini icra edebilmek için atama beklemektedir. (2018 yılı ) 2023 te 200 bin olacağı tahmin ediliyor.
2023 yılında hemşire işsizliğinin bir sorun olarak karşımıza çıkacağının ön habercisidir.

birileri teşvik beğenmiyor mu
Hmm 4 hafta önce
Hocam zor, kazansalar bile bitiremezler büyük ihtimal.. zaten bizde bile %50 si en az 1 yıl kaybetmiş şekilde mezun oluyor. Onlar için daha kolay oturdukları yerden hak gelmesini beklemek veya klavye delikanlılığı yapmak.
Memura cevap 4 hafta önce
Olayı 2 yıl fazla okumaya indirgediysen, sana bişey anlatılmaz zaten!
He he 4 hafta önce
Hekim olan arkadaş hangi şehir hastanesiymiş o, pratisyen total maaş tavanı 37 bin, 7 ek nöbet tutup ek mesai yapman lazım 45 bin için bile
Hekim 4 hafta önce
Acilde pratisyen hekimim 50.000₺ aldım, uzman 70-100 arası aldı,hemşire arkadaşlar 5.000₺ aldı. Brüt rakamlar bunlar. Bizde yani şehir hastanesi 3. Basamak acil servis de geçen ay 30 ben ,50 uzman,2500 hemşire alıyordu
Teşvik için Tıp 4 hafta önce
Merak etme oda olur.Az kaldı.bu sene birkac soru ile kaçırdım.ama biryandanda duygulari kaybetmektense seneye tıp değilde baska biseymi okusam.akıllı ol sen okumus adamsın.bizi ayrıştırıyorlar.inan bana sana 100 de verilse umrumuzda değil ama sana uzmansan 9 verilip digerlerine 300-500 de ayip be.bari duz 1 olsun sanada 9 versin.kaptın olayı dr bey inşaAllah.
Uzman Biyolog 4 hafta önce
Bi bitmediniz gitti. 1. Basamaktaki doktor da almıyor sen neyin kafasını yaşıyorsun. Bir bitin artık bir bitin
dr 1 ay önce
bunlar hekimlerle kendilerini kıyaslamayı çok severler
Vatandaş 1 ay önce
Komik rakamlar ama bu rakamlarla alay edenler daha da komik sende oku dr ol diyo birde seninle herkes aynı şartta değil eğitim de fırsat eşitliği var mı Siz okudunuz da ne oldu ölümsüzlük iksiri mi var elinizde herkes işini yapar ama verilen paraların adaletini Allah bilir yakında haklıyı da haksızı da görür bu kadar beddua almak iyi değil bu bakanın yatacak yeri yok...
parasever 1 ay önce
bunların para vereceğini düşünmek hayal olur. en iyi başardıkları iş, konser iptal etmek, bilmiyorlar ki her şey ters tepecek.
Memur 1 ay önce
okudunda ne oldu acaba..altı üstü 2 sene fazla okudunda ne oldun adammı oldun.keramet senedeyse bizde 4 yıl okuduk 2 sene seni adam etmez etmemiş zaten.
Teşvik miş 1 ay önce
Kimseyi teşvik etmedi teşvik adıyla verdiğiniz. Tam tersine çalışma şevkimizi kırdı üzdü
Doğumhaneden 1 ay önce
Oooo Kadın doğum uzmanı 83 bin mi almış ? Helal hoş olsunda .. biz ebeler doğum yaptırıyoruz . Kolay değil yaptığımız iş bizede en azından 3000 lira yatırsalardı.
teşvik 1 ay önce
6+6 hocam g.t ister
Tarafsız 1 ay önce
Bencede herkez tip okuyabilir sen okumussun diye tıp herkez illa tip okumak zorunda degil beyfendi. Burada adaletsiz dagitim var birgun adaleti hakki bilen birisi cikar derki herlez ne okursa okusun hakkı neyse onu alir der düzeltir haksizligı
Lab 1 ay önce
Sayın doktorum mesele tıp okumak yada doktor olmak değil.mesele adaletsiz dalga geçermiş gibi bir dağıtım yapılması.Dr hastanelerde beyin isterimki çok çok alsınlar ama bir kesimi ezerek olmamalı bu ücretlendirme.
Özelde daha fazlasını 1 ay önce
Kazanabilir o kadın doğum uzmanı
Mas 1 ay önce
Ya yalan haber yapmayı bırakın brüt olarak sabit taban teşvik toplamı 64.000 geçmez en fazla net olarak 36.000 TL alabilir
Ysp 1 ay önce
Size 300 500 tl bile fazla,beğenmeyeniniz varsa istifa edin geride bekleyen 1 milyon ysp var
Bb ye cevap 4 hafta önce
Bb kardeşim, küçük bi ilde tek beyin cerrahıyım (zorunlu görevdeyim özelle anlaştım) ben de istifa edeyim mi hemen? Hastalarıma sen açıklama yaparsın ama okey miyiz? Özel şu anki teşvikli maaşımın yaklaşık 3 katını veriyor az yoğunluklu haliyle, ne yapabiliriz bu durumda? Gideriz maalesef bu şartlarda...
son ego bükücü 4 hafta önce
eğer bizim haklı isyanımızı beğenmiyorsanız yurt dışına gidebilirsiniz , orada isyan etmiyorlarmış , cb ne dedi ; giderlerse gitsinler biz doldururuz oraları diye. hadi şimdi yAllah
akin 4 hafta önce
yav***.seniğn ark*** o ysp dediklerin ***luyo
Vatandaş a cevap 4 hafta önce
Biz gidersek anana kim bakacak onu da mı surii Dr lara baktıracaksın. S.ip gidecek olan senin gibiler, 100 binlerce kişi kpss ile atama yapın diye bakanın her twitinde ağlıyor!
Bb 4 hafta önce
Siz de iatifa edebilirsiniz özel de bu kadar doktorda iş bulamaz
forza 4 hafta önce
ben ek ödeme almalarına karşıyım, devlet hastanelerinde doktoru tutabilmek için gelmiş bir sistem sonuçta bu.
Bakbakakıltutulmasınabak 1 ay önce
Hastalanınca sur. Doktora gidicen ama söz mü?
nokta 1 ay önce
Allah devletimizden ve sağlık bakanımızdan razı olsun
3600 ek gösterge
malpraktis yasası
yan dal hekimlerine 4924 sözleşmeli
teşvik
aralıkta diğer sağlık personeline % 20 ek ödeme artışı
diğer sağlık personeli bugün istifa etsin , asgari ücretle bile iş bulamaz
hala isyanlar
bazıları biz istediğimiz kadar çalışır vs bu kadar hizmet veririz vs
artık ne hekimler ne de diğer sağlık personeli isyan hakkı yok
çalışmayan personele devlet yol göstermeli
teşekkürler Fahrettin bey popülizme bağlı sağlık sektörünü bataklıktan çıkarıyorsunuz
hekim abimiz olarak tarihe geçtiniz.
fatih oltudan 1 ay önce
yeminle eziksin..
dr_sken 1 ay önce
sana '' s. git '' dediler ağlıyorsun ne oldu..ağlak ..
N.Gök 1 ay önce
C.Başkanı memlekette işsizmi var diyor!
dr_sken 1 ay önce
suç sende değil seni terbiye edemeyen ailende ve seni böyle konuşturan 3 dönüm yer kaplayan doktor bakanı tüccar da.
Ysp babandır Hemşire kocandır 1 ay önce
Merak etme yakında Suriyeli Afgan doktorlar da gelecek, kontenjanlar da arttı, Ukrayna'dan gelenler de var, binlerce doktor adayı var yakında biz de size deriz istifa edin binlerce doktor var ????????????????
Ozi 1 ay önce
Zerzek
Mustafa sefa levent 1 ay önce
Yazık ki ne yazık
Sağlık emekçisi 1 ay önce
İçindeki nefreti başka yere kus negatif seni, senin gibi içinde nefret barındıran zavallılara aciyorum.
Vatandas 1 ay önce
S. Gidin bu ülkenin başı size gidin dedi ama utanma yokki halen buradasınız suriyeli Dr kardeşlerimiz bizim vatandaşa daha iyi bakar ve daha ucuza ne doymaz yobazlarsiniz devlet bi türlü doyuramadi bu drlari 2 kuruş az aldınız diye günlerce calismadiniz ama korkmayın zamanla hepinizi yollicaz icinizdekilerin yüzde 50 si fetocu biliyoruz
ANti ysp 1 ay önce
Merak etme 4-5 yıla kalmaz seninde arkanda bekleyen 1.000 lerce kişi olacak
Demet Özdemir 1 ay önce
Sağlık Bakanlığı sadece doktor Bakanlığı değil.Doktorlar dışındaki diğer personelin de eli armut toplayarak oraya gelmiyor.Herkese hakettiği ücret verilsin.Birine 100 lira ver,ötekine 10 lira,diğerine hiç verme.Bu nasıl saçma bir sistem böyle.
K 4 hafta önce
Herkesin yaptığı iş, aldığı sorumluluk aynı değil, sizin gözünüzde herkes eşitse konuşacak bisey yok, doktor bunu alıyor ise performans yaptığı için alıyor, bu sistem zamanında böyle kurulmuştu tekrar düzenlendi. Diğer personel performans üzerinden hiç fena sayılmayacak 2-3 bin tl zam aldı.
Tkesvoyn 1 ay önce
Şu an için Hakettiğiniz ücret veriliyor zaten arkadaşlar bi şunu anlayamadınız. Kalifiye 39 branş çok rahat 15-16 ları görecek
Öğretmenlerin %40 ı 10 binin altına çalışıyor, polislerden, zabıtalardan fazla kazanıyorsunuz ya da benzer kazanıyorsunuz. Keşke tüm 657 ye 5 bin₺ tarzında seyyanen zam yapılsa bu sorun böyle çözülür. Hekim bakanlığı cart curt doktorlarla aranızı açar sadece...
Ebe 1604 1 ay önce
209 tl yattı ,üstelik bayramda sabah 9-aksam 19 mesai nobet,artı filyasyon nobetleri vardı..kimin hangi mesleğin ne kadar aldıgı umrumda degil..lisans mezunu ,uzun calısma koşulları,riski,egitimine binaen yarım.maaş alıp zam yapılmiyor,emeklilige yansıyan ücret çok komik 209 tl teşvik verdik mi verdik,dram komedi,alay ediliyor...
SAĞLIKÇI 1 ay önce
YAZIKLAR OLSUN
Dkd 1 ay önce
Kimse doktorla aynı parayı alalım demiyor bu ağlak doktorlara ne oluyor onu anlamadım
Yo yo yo 1 ay önce
Öyle bi diyorsunuz ki ama içinizden, ve biz de bunu biliyoruz anca rüyanızda diyoruz...
Aynen aynen 1 ay önce
Pek öyle görünmüyor be gülüm...
Uyyy 1 ay önce
Teşekkür edemeyen bir topluluk var
korkarım elindekinden edilir
Bazı 4 hafta önce
Şükürsüzler gibi olmayın bu para çok bunlara bunlar bilmez tüp kuyruğu vardı tüp
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?