Temizlik Personeline 7 Bin Lira, Hemşire'ye 5 Bin 800 Lira Maaş! Bunun Hesabını Kim Verecek?

Sosyal Medya'da bugün yapılan bir paylaşımla sağlık çalışanları arasındaki gelir adaletsizliği bir kez daha göz önüne serildi. Twitter'da yayınlanan bordrolara göre temizlik personeli bir sağlık çalışanı Maaş+ikramiyesi ile beraber 7063,55 Lira Mart 2021 dönemi ücreti alırken, Yüksek lisans mezunu bir Hemşire'nin ise sabit eködeme ile beraber maksimum 5800₺ maaş aldığını gösteren bordrolar paylaşıldı.

Ekonomi 15.03.2021, 16:23 19.03.2021, 13:07 Güler Sağlam
Temizlik Personeline 7 Bin Lira, Hemşire'ye 5 Bin 800 Lira Maaş! Bunun Hesabını Kim Verecek?

Hamza Yıldız isimli twitter kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımla ortaya konan gelir adaletsizliği beraberinde bir çok tepkiyide getirdi. Sosyal Medya aracılığıyla yapılan adaletsizliğe dikkatini eken sağlık çalışanları aradaki ücret farkının hesabını soruyor!

"İlkokul mezunu bir temizlik personeli ikramiye ile beraber toplam 7063,55₺ Maaş aldı. Yüksek lisans mezunu bir Hemşire sabit eködeme ile beraber maksimum 5800₺ maaş aldı. Personelimizin bu parayı hakettiğine ben kefilim. Hemşirenin bu durumuna kim kefil? "

SAĞLIKÇILAR ÜCRET ADALETSİZLİĞİNE TEPKİ GÖSTERDİLER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (31)
laborant 5 ay önce
Sağlık personeli buna layıktır,sağlık sene üye olmaya devam edin...
Sagliklkci 5 ay önce
Cevremde hukumeti saglikcilar hep elestiriyor lakin malumsenden istifa dahi etmiyorlar genel
Olarak . Bnce saglikcilar bunu hak ediyor .güclerinin farkinda bile
Degiller
Şemmuz Piçi 5 ay önce
Halen 250000 üyesi varsa hak ediyoruz sahada az almamız lazim
Hemşire 5 ay önce
Sandığı dört gözle bekliyoruz
Sandıkta düzelir sandık 5 ay önce
Sandıkta görüşürüz inşAllah
Sağlıkçi 5 ay önce
bizim maaş az onların yüksek değil onlar yılda iki defa ikramiye alıyor onların maaşlarına laf atan arkadaşlar kendi sendikamız bu olduğu sürece bize müstahak.. Hepimiz fakirlik sınırın altında maaş alıyoruz zaten en az 8 bin olması lazım bizim maaşlar ama nerde
Hems 5 ay önce
Burda yazıp çizmekle olacak şeyler değil bunlar birbirini tutma sahiplenme olmadığı müddetçe bu şekilde devam olur gider. Doktor 18 bin lira alırken hemşire 800 alır ha bu arada ben almadım 0 lira il sağlıkta görevlendirilme de olduğum için. Nerde o ilk işe başlayınca gelen sendikalar . Eğer o sendikalar hâlâ üye sayısı olarak yarıdan fazla kayıp yasamamissa demekki bu grup herşeyi hakediyor . Öyle meslekki arkadaş iş bırakma eylemi de yapamıyorsun masada hasta varken ????
sağlıkçılar 5 ay önce
yıllardır bunu söylüyoruz ama duyan kim.
sandıkta bunu dikkata alın
Yazıklar olsun 5 ay önce
Herkes kendisini bir başkasıyla kıyaslayarak kendisini üstün gördüğü sürecek bir adım bile ilerleyemez. Herkesim hak arayışını başkalarını yok sayarak ve kendisini ondan üstün görerek yapmamalı. Işçiler 7000 tl maaş alıyormuş gibi göstermeniz çok yanlış biraz araştırın. Işçiler kamuya geçtiklerinde 4 yıl dogru düzgün zam bile almadılar. Işın aslını araştırmadan bilmeden konuşmak size birşey kazandırmaz aksine sizlere destek olması gerekenlerden kaybedersiniz. Deli gömleği giymiş biri gibi elinizden hiçbir şey gelmeden bağırmaktan ileri gidemezsiniz.
Narkozcu1 5 ay önce
Sizin aldığınız maaş hemşirenin doktorun hastaneye kazandirdıği paradan ödeniyor bey efendi bizim tepki göstermemiz normal değil sizce
nergiz aydın 5 ay önce
iyide hakkın ilemi o kadroya geçtin.okadar üniversite mezunu kpssden yüksek puan alan insanların hakkına girdiniz.herkes kapasitesine ve öğrenim durumuna ve statüsüne göre maaş almalı.
Ali Veli 5 ay önce
Önce adamlara sınavsız kadro verildi hastanelerde sonra maaşları ikramiyeleri arttırıldı.demekki üniversite okumaya gerek yok sınava girmeye gerek yok.Daha sabah bankamatik kuyruğunda temizlik personeli bana 7800 yatırmışlar 200 eksik yatmış diyordu arkadaşına.Bizim hiçbir değerimiz yok sıfır dönere devam liyakatsiz sınavsız atanan yöneticilerle çalışmaya devam
Hemsireler sağlık memurları 5 ay önce
Eline paspas süpürge teslim edilen kişilerin aldığı maaşa bak ,hasta teslim edilen can teslim ettiğiniz hemsirelerin sağlık memurları nin aldığı maaşa bak ben başka ülkede yasamam arkadasim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?