Temel Karamollaoğlu: Sağlık çalışanlarının ücretlerinin mutlaka düzeltilmesi gerekiyor

Saadet Partisi'nin düzenlediği basın toplantısında konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, "Sağlık çalışanlarının bu kadar ağır şartlarda çalıştıkları için çalışma şartlarının ve ücretlerinin mutlaka düzeltilmesi gerekiyor" dedi.

Ekonomi 10.11.2021, 16:14 10.11.2021, 16:29 Zeynep Elmalı
Temel Karamollaoğlu: Sağlık çalışanlarının ücretlerinin mutlaka düzeltilmesi gerekiyor

Partisinin basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sağlık çalışanlarının problemleri hakkında açıklamalarda bulundu. Sağlık çalışanlarının çalışma şartlarının ve ücretlerinin düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Karamollaoğlu, "Dün TTB yönetiminde arkadaşlar bizi ziyarete geldiler. Sağlıkçıların yaşadığı problemleri dile getirdiler. Sağlıkçılar katledilebiliyor tecavüze uğruyor, şiddete uğruyor ve bunlara karşılık ne yazık ki çözüm bulunamıyor. Hem ücretleri yönünden bu kadar ağır şartlarda çalıştıkları için hem de çalışma şartlarının mutlaka düzeltilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Pandemi döneminde şahit olduğumuz manzaranın bir bakıma sevindirici bir bakıma üzüntü verici olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, "Sevindirici olmasının sebebi sağlıkçılarımızın fedakar çalışmasına sevindik. Sağlık çalışanlarımız çok zor şartlarda mesleklerini sürdürüyorlar. 36 saat nöbet tutuyorlar. Nasıl dayanıyorlar anlamıyorum? Bu kadar saat çalışan sağlıkçılarımızın nasıl sağlıklı kaldıklarına anlam veremiyorum. Mutlaka buna çözüm bulmak mecburiyetindeyiz" şeklinde konuştu.

"YENİ MEZUN DOKTORLARIMIZ YURT DIŞINA GİTMENİN YOLUNU ARIYOR"

Mezun olduktan sonra yurt dışına gitmek isteyen doktorların sayısının arttığına değinen Karamollaoğlu, "Sağlık çalışanları mutlaka korunmalı bizim sağlığımız onlara emanet. Sağlık çalışanlarımız, doktorlarımız, yeni mezunlarımız bu şartlarda yurt dışına gitmenin yolunu arıyorlar. Bunun önüne geçilmeli. Tıp fakültelerinden mezun olanların yüzde 10'u yurt dışında yaşamak için fırsat arıyorlar" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
hakan 4 hafta önce
çok doğru bir tespit, doktor ve doktor dışı sağlıkçıların özlük hakları mutlaka düzelltilmeli, taban maaşlara 1500 tl iyleştirme yapılmalı, sabitler sigortaya yansıtılmalı, dönerler adil dağıtılımalı, 3600 her unvana verilmeli, yıpranma verilmeyen unvanlara yıpranma verilmeli...
hemşire 4 hafta önce
doktor dışı sağlık çalışanlarına acilen zam yapılması gerek onlar saf maaşı 4500 bizim 3700 bizim de 4500 banda getirilmesi gerek

ayrıca dönerler eşit şekilde dağıtılmalı onlar da sağlık işi yapıyor biz de
NİHAYET 4 hafta önce
BİR SİYASETÇİDE SAĞLIKÇI DEDİ YA ÇOK ŞÜKÜR
Gerçek hemşire 4 hafta önce
Burada hemşire adını kullanarak meslegimi küçük düşürecek yorumlara yer verdiğiniz için sayfa yöneticisini kınıyorum.
Aslan 4 hafta önce
Sayın sağlık bakanı sağlık çalışanlarının haklarının ödenemeyeceğini daha baştan söylemişti. Kendisini kutlarım sözünü tuttu ve hiçbir ek ödeme yapmadı.Alkış ile bizi uyuttu.
molla 4 hafta önce
Sayın Cumhurbaşkanıyla görüşmende niçin söylemedin bırakın bu politikaları Hep bana diyorsunuz Tüm siyasettle uğraşanlar Milleti düşünen yok Asgari ücrete zam gelsin diyorlar eeeee Zamı devlet karşılasın nasıl vergi almasın teşvik destek versin yav kardeşim kimin işini yapıyorsa biri ücretini o versin banane senin çalıştırdığın işçiden tüm yükü devlete yüklüyorsunuz DEVLET DEMEK = eşittir MİLLET DEMEK okadar.
AAA 4 hafta önce
28 YILLIK LİSANS MEZUNU HEMŞİREYİM SABİT MAAŞIM 4200 NERDEYSE ASKARİ ÜCRET. YILLARDIR BU BÖYLE LÜTFEN ARTIK BİR DÜZELTME YAPIN MAAŞA .DÖNERİN ADI VAR.
Hemşire 3 hafta önce
Doktor 10bin alırken, hemşire neden 7bin alıyor. Böyle saçmalık mı olur. Hastayı hemşire takip eder, ilacını verir. Doktor ne yapıyor ki hastanede, koca bir HİÇ. Herkes biliyor hemşire taban maaşı en az 10 bin olmalı acilen hem de
5
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?