Tavan Ek Ödeme Üniversite Hastanelerinde Çalışan Sağlıkçılara da Verilecek!

YÖK'ün mevzuat değişikliğine yönelik aldığı kararı, ilgili kurumların da uygun bulması halinde Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personele benzer şekilde, üniversite hastanelerinde çalışan (başta hekimler olmak üzere) personele de 01 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 3 ay ek ödeme yapılacağı öğrenildi.

Tavan Ek Ödeme Üniversite Hastanelerinde Çalışan Sağlıkçılara da Verilecek!
banner71

Memurlar.Net'de yer alan habere göre;

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personelden sonra üniversite hastanelerinde çalışan personele de 3 aylık ek ödeme yapılacak

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personele yönelik 01 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 3 ay ek ödeme yapılmasına ilişkin karar geçtiğimiz Pazar günü (06 Eylül) resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Tıklayınız.

Bu karar sadece Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personeli ilgilendirmekte olup, üniversite hastanelerinde çalışan personeli kapsamamakta idi.

Edinilen bilgiye göre, YÖK bir bir çalışma başlatılmış olup, konuya ilişkin ilgili mevzuatta bir değişikliğin yapılması gerektiği tespiti yapılmıştır.

Son olarak bugün (09 Eylül) gerçekleştirilen YÖK Yürütme Kurulu Toplantısında da bu konu görüşülerek, mevzuat değişikliğine yönelik ilgili kurumların da görüşlerinin alınması daha sonra da bunu müteakip mevzuat değişikliğinin yayınlanması değerlendirilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 10:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu sağlıkçılar size ne etti gardasim
Bu sağlıkçılar size ne etti gardasim - 2 hafta Önce

Zaten halkın önüne para göz diye attınız,adil olmayan saçma sapan bir ek ödeme vereceksiniz.mutemetler maaş hesaplicak hala kim ne alacak belli degil.bir ülke savaştaki askerine böyle davranmamali çok büyük vebal ve ah alıyorsunuz.siyasi mesajlardan kacinirim.sevmemde siyaseti ama.secim zamanı vereceğim 1 oy.hem vAllahi hem billahi.bu günleri düşünüp ,bende sizi duymayacagim.

Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

Hekim ağırlıklı derken? Hemşireler nal mı topluyor? Bıktık bu hekim bakanlığından. Hastayla sürekli hemşire ilgilensin, parayı doktor alsın.

Hemsireye
Hemsireye @Hemşire - 2 hafta Önce

Bayılıyorum vAllahi bakanliğa.kendileri adına en doğrusunu yapıyorlar.hem halkın önüne atıyorlar para verecek diye ,hem camiayı boluyorlar.3 tane hoca hariç üniversitelere kim para almış geçen donem.sigara parası bile vermediler.nobet parası bile yatirmiyolar.bu arada hemşirelere saygım sonsuz.3, kuruşa 100 kuruşluk iş yaptirdiklarina katılıyorum.saygilar

Nilgün Özbay
Nilgün Özbay - 2 hafta Önce

Özel hastane yoğun bakımlarında 2500 TL paraya tulumlar içinde bir gecede 2kg zayıflayan hemsireler avucunu yalasin

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 4 gün Önce

Arkdşlar

SIRADAKİ HABER