Tavan Ek Ödeme Üniversite Hastanelerinde Çalışan Sağlıkçılara da Verilecek!

YÖK'ün mevzuat değişikliğine yönelik aldığı kararı, ilgili kurumların da uygun bulması halinde Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personele benzer şekilde, üniversite hastanelerinde çalışan (başta hekimler olmak üzere) personele de 01 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 3 ay ek ödeme yapılacağı öğrenildi.

Ekonomi 10.09.2020, 09:50 10.09.2020, 10:03 Güler Sağlam
Tavan Ek Ödeme Üniversite Hastanelerinde Çalışan Sağlıkçılara da Verilecek!

Memurlar.Net'de yer alan habere göre;

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personelden sonra üniversite hastanelerinde çalışan personele de 3 aylık ek ödeme yapılacak

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personele yönelik 01 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 3 ay ek ödeme yapılmasına ilişkin karar geçtiğimiz Pazar günü (06 Eylül) resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Tıklayınız.

Bu karar sadece Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan personeli ilgilendirmekte olup, üniversite hastanelerinde çalışan personeli kapsamamakta idi.

Edinilen bilgiye göre, YÖK bir bir çalışma başlatılmış olup, konuya ilişkin ilgili mevzuatta bir değişikliğin yapılması gerektiği tespiti yapılmıştır.

Son olarak bugün (09 Eylül) gerçekleştirilen YÖK Yürütme Kurulu Toplantısında da bu konu görüşülerek, mevzuat değişikliğine yönelik ilgili kurumların da görüşlerinin alınması daha sonra da bunu müteakip mevzuat değişikliğinin yayınlanması değerlendirilmiştir.

Yorumlar (6)
Bu sağlıkçılar size ne etti gardasim 3 ay önce
Zaten halkın önüne para göz diye attınız,adil olmayan saçma sapan bir ek ödeme vereceksiniz.mutemetler maaş hesaplicak hala kim ne alacak belli degil.bir ülke savaştaki askerine böyle davranmamali çok büyük vebal ve ah alıyorsunuz.siyasi mesajlardan kacinirim.sevmemde siyaseti ama.secim zamanı vereceğim 1 oy.hem vAllahi hem billahi.bu günleri düşünüp ,bende sizi duymayacagim.
Hemşire 3 ay önce
Hekim ağırlıklı derken? Hemşireler nal mı topluyor? Bıktık bu hekim bakanlığından. Hastayla sürekli hemşire ilgilensin, parayı doktor alsın.
Hemsireye 3 ay önce
Bayılıyorum vAllahi bakanliğa.kendileri adına en doğrusunu yapıyorlar.hem halkın önüne atıyorlar para verecek diye ,hem camiayı boluyorlar.3 tane hoca hariç üniversitelere kim para almış geçen donem.sigara parası bile vermediler.nobet parası bile yatirmiyolar.bu arada hemşirelere saygım sonsuz.3, kuruşa 100 kuruşluk iş yaptirdiklarina katılıyorum.saygilar
Nilgün Özbay 3 ay önce
Özel hastane yoğun bakımlarında 2500 TL paraya tulumlar içinde bir gecede 2kg zayıflayan hemsireler avucunu yalasin
Sağlıkçı 3 ay önce
Arkdşlar
Şeyma yaraşi 1 ay önce
Egitim arastirma hastanesinde gorev yapiyorum 31 yillik hemsireyim ve karma servisde canimiz cikana kadar calisiyorum ve agustos ayi ek ödemede bize kovitde calismiyorsunuz diye bir lira yatirmadilar bunun neresi hak neresi adalet pandami hastanesinde calisiyorsam bende bu yuku tasiyorum refakatciletin testimi var ziyaretcilere test mi yspiliyor neden hemsirelere dusman gibi davraniyosunuz saglik bakanimiz siz sadece doktorlarim mi bakanisiniz
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?