Tavan Dedikleri Ek Ödemede: 395 Lira Yatırdılar! Bu mu Sağlıkçının Hakkı?

Sağlık Bakanlığı tarafından pandemi döneminde büyük özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarına Kasım ve Aralık ayları için tavandan performans ödemesi yapılacağını TBMM'de açıklamıştı. Bakan Bey bu dönemli ödemeler için açıklama yapma gereği bile duymasa da hesaplara yatmaya başlayan ek ödemeler arasındaki adaletsizlik sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı.

Ekonomi 15.01.2021, 19:59 16.01.2021, 17:20 Güler Sağlam
Tavan Dedikleri Ek Ödemede: 395 Lira Yatırdılar! Bu mu Sağlıkçının Hakkı?

Hakları ödenmez dediğiniz sağlık çalışanlarının hakkını Bakanlık yine ödemedi. Gece gündüz demeden covid + hastalara bakan 5 yıllık lise mezunu hemşireye 391, 37 TL yatırıldı. Hber yayına verildikten sonra bir çok sağlıkçı bordrolarını göndererek haberde gösterilen ücretten de düşük, komik rakamların hesaplarına yatırıldığını belirttiler. Son gelen bordroları da haberimini altına ekledik.

Sağlık Bakanlığı'na bağlı sağlık tesislerinde görevli personele 'ek ödeme' yapılmasına dair yönetmelik geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Ardından Bakanlık ek ödeme uygulaması için 1. Basamak ve 2. Basamakiçin ayrı ayrı Genelgeler yayınlayarak dağıtım parametrelerini talimatlandırdı. 

Ancak gelinen noktada hesaplara yatan ek ödemenin medyaya yansıdığı gibi tavan olmayıp tabandan olduğu görüldü. Sosyal medyada hesabına yatan tavan ek ödemeyi paylaşan sağlık çalışanı "Harika, mükemmel, efsanee, sağlıkçıya hakkı olan ek ödeme. %100 yanlış duymadınız %100 tavandan ek ödeme veriliyorrrrr duyduk duymadık demeyin (!) Kasım ayı döner sermaye ödemesi, 5 yıllık Lise Hemşire." diyerek tepkisini dile getirdi.

TIKLAYIN

Kasim ayi performans covit-19 için ödenen yazik valla okadar 2 ay beklet zaten onceki 6 ayda bole adaletsizdi yazik çalışanı kusturmektir bu. Adaletsiz performans olmaz ayni işi yapanlarda oran tavan olmaz ayni tek kalem ödeme yapilir personel kusturulmez birbirine kirdirilmaz

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Adil 4 ay önce
Aynı partiye oy vermeye, aynı sendikaya üye olmaya devam. Bu gidişle üste para da isterler. Çalışmanızın karşılığını almadığınızı düşünüyorsanız, en azından sendikanızdan istifa ederek tepkinizi gösterebilirsiniz. Yoksa “Aynı tas aynı hamam”
Sağlık personeli üvey evlat muamelesi goruyor 4 ay önce
E adamlarda haklı.baska partimi var yaaaa diyip koşa koşa gidip oyunu veriyor.umurlarinda degilki
Saglik 4 ay önce
Tek kelime yazıklar olsun bu hükümetin saglikciya yaptığını hicbir hükümet yapmamıştır...seçim gelsin görüşürüz sendika zaten bana göre koca bir hiçççç
lab.tek 4 ay önce
hamdolsun deyin,oturun yerinize.
Sağlıkçı 4 ay önce
Adam lar hakkı yetkisiz sendikaya üye olmaya devam edildikçe tepkimizi göstermedikçe böyle olur
Maşeri vicdan 4 ay önce
Bu liste doğru ise Dağ fare doğurdu !,taşrada:istisnalar kaideyi bozmaz derler ama! halksagligi uzmani dr. Hasta teması yok masabaşi..12bin tl.,hergün sahada filyasyon hemşiresi sürekli covid li numune alma ve takibi, bin küsür tl...!kurt yapmaz bu taksimi kuzulara şah olsa..! Oranlar bari adaletli olsa..4 tte bir..yada beşte bir gibi..!ey vicdan!
ASE 4 ay önce
Bizim de hakkımız ek ödeme ayrıştırma nedir ya neden bize verulmiyr ya yine istifa etsin ya sağlık bakanı istemiyoruz ya istemiyoruzzzz yeter ama artık ya cildurttiniz bizleri ya oncamaasimuzdan kesilen vergiyi kaldırmanız gerekiyordu pandemude komik komik rakamlar la maaş aliyrz ya zam yapsanız bile verdiğini geri alıyorum vergi dilimiyle çocuk gibi milleti kandırıp farklı lanse ediyosunuZ saglikciya çok paraveriyomus gibi bı algı yaratıp pandemiyle mi savasalim bizleri kirip moralimizi bozuysnyz şimdide ek ödeme aseleri aile hekimleri kusturup yine motivasyonunuzu bozup ayristitip dislayip veiyosunuz ek ödeme yine yine yine illa toplu iş bıraksak bunları yapabilirmiydiniz acaba zannetmiyorum
Mehmet 4 ay önce
İyi para almış gerçekten, bütün devletin bütçesini verecek değilya.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?