Taşerondan Geçen İşçilere Taban Aylık 4 Bin 100 Lira, İlk 6 Ay İçin Yüzde 12 Zam Verildi: En Düşük Maaş: 4 Bin 566 Lira Oldu

"Kamudaki işçilerin taban ücreti bu daha çok taşerondan kadroya geçenleri ilgilendiriyor 4 bin 100 liraya yükseltildi. Ücretlere 2021-2022'nin ilk 6 ayı için yüzde 12, diğer 6 aylar için yüzde 5 artı enflasyon farkı oranında zam yapıldı" açıklamasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 700 bin işçinin dikkatle takip ettiği zam pazarlığının sonuçlandığını duyurdu.

Ekonomi 11.08.2021, 15:14 01.01.2022, 09:22 Güler Sağlam
Taşerondan Geçen İşçilere Taban Aylık 4 Bin 100 Lira, İlk 6 Ay İçin Yüzde 12 Zam Verildi: En Düşük Maaş: 4 Bin 566 Lira Oldu

Hükümet ile Türk-İş ve Hak-İş arasında 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü ile ilgili 31 Mayıs'ta başlayan pazarlık görüşmeleri sonuçlandı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin toplantıda , "Taşerondan kadroya geçenlerin büyük çoğunluğunu oluşturduğu ve asgari ücret düzeyinde maaş alan işçi ücretlerine aylık 500 TL seyyanen zam yaptık. Bunların sayısı 315 bindir. 4 bin 100 lira oldu. Bu seyyanen yapılan en büyük zam oldu.

Kamudaki işçilerin taban ücreti 4 bin 100 liraya yükseltildi. Ücretlere 2021-2022'nin ilk 6 ayı için yüzde 12, diğer 6 aylar için yüzde 5 artı enflasyon farkı oranında zam yapıldı" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (23)
hemşireler 6 ay önce
Hani nerede adalet ulan fakir bir ailenin çocuğu olarak üniversitesiteye hazırlan kazan gurbete git Hacettepe üniversitesin de hemşirelik oku 4 yıl makarna melemen talim et orada burada sürün kalacak yer vbvb sonra gel kpss hazırlan atan kör itin öldüğü yere gurbete gel gör ki taserondan vasıfsız işçiden daha düşük maaş al hiç bir sorumluluğu olmayan getir götür işi yapan ya paspas atan ya kayıt yapan biriyle torpille ise girmiş ortaokul mezunu ola lise mezunu olan yada üniversitesi bitirsin hiç farketmez gel biz hemsirelerden sağlıkçılardn daha yüksek maaş al adalet ve kalkinma bu mudur biz alıyoruz 4100 TL maaş emekliliğe yansiman verdikleri sabiti de eklersek hepsi dahil 5400 TL taşeron ocakta ayında 4500 TL alacak tediye,yol parası, yemek parası, fazla mesailerle bizlerden daha çok maaş alacaklar ben bu işin içine ederim arkadaşım.
Biyolog 6 ay önce
Memura yüzde 3 yeter deyip atacaklar sendika da sadece izleyecek, devletin memuru gittikçe yok oluyor
FER 6 ay önce
VALLA HELAL OLDUN SÖKE SÖKE ALIYORLAR ZAMMINI. MEMURU GEÇTİ İŞÇİ MAAŞLARI...
sağlıkçı 6 ay önce
çünkü hepsi siyasetin adamları. KPSS ye hazırlanmayı bırakın sürekli işçi olmak için torpil arayın.
Sağlıkçı 6 ay önce
Yarın sayın bakanın memurlar için açıklayacağı teklifte de iscilere gösterdiği ilgi ve alakayı bekliyoruz
fer 6 ay önce
bu yorumu beğenmeyen adi yi çok merak ettim...
ak işçiler 6 ay önce
size kim dedi okuyun eşek gibi sınavlara çalışın memur olun diye. iktidaR partisinin mitinglerine katılıp şirket elemanı olsaydınız....
sağlıkçı 6 ay önce
5800 tl iyi para. orta oukul mezunu olman yeter. akp den torpille işe gir haram maram bişi olmaz. öbür tarafta hemşire lisans mezunu aynı parayı alsın. vay ki vay. zehir zıkkım olsun.
Ahmet 6 ay önce
Taktik belli. Düşük maaşlı, kendi dönemlerinde kadroya aldıkları insanların üzerine oynuyorlar.. Bizim memurlar da bakıp duruyor.. Devam edin siz böyle.. Size bir soru:sendikaya üye olanların yüzde 50 si istifa etse, ne olur?
Malhun Hatun 6 ay önce
Bu böyle gitmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?