Sürekli İşçilere 2021 Tediyesi Kurban Bayramında Yatacak mı?

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere Kamuda görev yapan işçilere 2021 yılında ödenecek 3. tediye temmuz ayı içinde kurban bayramı öncesi ödenecek mi?

Ekonomi 29.06.2021, 13:01 29.06.2021, 15:07 Güler Sağlam
Sürekli İşçilere 2021 Tediyesi Kurban Bayramında Yatacak mı?

2021 tediyesi kurban bayramı öncesi yatacakmı?

Kamuda çalışan işçilere 6772 sayılı kanuna göre yıl içinde 4 adet tediye ödenmektedir. İşçilere ödenecek olan tediyeler Cumhurbaşkanlığı kararı ile ödenmektedir. 2021 yılının 1 ve 2 tediyelerine ilişkin cumurbaşkanlığı kararı yayınlanmış ancak 3 ve 4 . taksitlere ilişkin karar hala yayınlanmamıştır.

Geçmiş senelere bakıldığında ilave tediyenin 3. taksiti temmuz veya ağustos ayları içinde ödenmektedir. Bu yıl kurban bayramının temmuz ayının 20 sinde olduğu düşünüldüğünde 2021 temmuz tediyesinin kurban bayramı öncesi ödenmesi beklenmektedir.

Ancak 2021 işçi tediyesinin kurban bayramı ödenebilmesi için Cumhurbaşkanlığı kararının yayınlanması gerekmektedir.

İkinci tediye ödemesi ramazan bayramına sayılı gün kala 11 Mayıs tarihinde hesaplara yatmıştı. Yılın ilk yarısı içerisinde tediye ödemeleri tamamlanırken kalan 26 günlük kısım da yılın ikinci kısmın da verilecek.

Her taksit sırasında 13 günlük olarak verilen ödemenin ilk taksiti 29 Ocak tarihinde verilmişti.

Tediye ne demek?

Tediyenin kelime anlamı "Para vb. bir şey verme, ödeme" . İlave tediye ise ek ödeme demek.

Tediyeyi kimler alabilir?

"Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılması Hakkında Kanun" düzenlemesinin;

"Umumi, mülhak ve hususi bütçeli dairelerle mütedavil sermayeli müesseseler, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlarla belediyeler ve bunlara bağlı teşekküller, 3460 ve 3659 sayılı kanunların şümulüne giren İktisadi Devlet Teşekkülleri ve diğer bilcümle kurum, banka, ortaklık ve müesseselerinde müstahdem olanlardan İş Kanununun şümulüne giren veya girmiyen yerlerde çalışmakta olan ve İş Kanununun muaddel birinci maddesindeki tarife göre işçi vasfında olan kimselere, ücret sistemleri ne olursa olsun, her yıl için birer aylık istihkakları tutarında ilave tediye yapılır. "

Maddesi uyarınca, genel ve katma bütçeli kurumlar, özel bütçeli idareler, sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan kurum ve kuruluşlar, kamu iktisadi teşekkülleri, belediye ve özel idareler "hizmet akdi" ile çalışan işçilerine ilave tediye ödemesi yapılıyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Sm 1 ay önce
Alın kadroludan verin torpilli taşörene bir tanesi torpilli olmasın gam yemiyeceğim haksuzlık adaletsizlik kul hakkı dışarıda onca ünüversite mezunu mezun varken insanlar torpille işe girerek kul hakkkı yiyor yap kpss öyle al kimse itiraz etmez
hem.ri 1 ay önce
sanki sen torpil siz gir din..külahı ma anlat..bak işi ne
smemuru 1 ay önce
odanın paspasından sorumlu taşeron 5bin tl maaş alıyor. ihale dosyası yapan milyonluk ihalelere imza atan memur 4bin tl. hey gidi hey
Hakkı 1 ay önce
Yakında bizim.amirimiz olurlar
niye okuduk abi biz 1 ay önce
diplomalı sağlıkçının maaşını geçtii
sağlıkcı 1 ay önce
helal olsun işçi sendikalarına!
bir sağlıkçı olarak herhangi bir işçi sendikasına ivedi olarak üye olmak istiyorum.
Daimi 1 ay önce
Bu ikramiyelere bir ADALET gelmeli yevmiye ye göre olduğundan çok haksızlık oluyor yevmiyesi 100 tl olan örnek 1000 tl alıyor yevmiyesi 200 tl olan 2000tl aynı işi yapan aynı kurumda çalış 6111 torbayla belediyelerden gelişken belediye başkanı maaşı yüksek vermiş burda da yüksek alıyor digeride düşük vermiş burda da düşük ücret alıyor Haksızlık EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET gelmeli duyun sesimizi
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?