Sürekli İşçilere 11 Mayıs'ta Tediye Ödemeleri Yapılacak: Ne Kadar Yatacak?

Her yıl toplam 52 günlük olarak verilen tediye ödemeleri 4 taksit ile her taksitte 13 günlük olarak verilmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı tarafından gelen karar ile beraber ilk taksit ödemesi 29 Ocak tarihinde vatandaşların hesaplarına yatırılmıştı.

Ekonomi 30.04.2021, 14:03 Güler Sağlam
Sürekli İşçilere 11 Mayıs'ta Tediye Ödemeleri Yapılacak: Ne Kadar Yatacak?

Bu sefer de ikinci olarak verilecek olan ödemeler de ramazan bayramına sayılı gün kala 11 Mayıs tarihinde hesaplara yatırılacak. Yılın ilk yarısı içerisinde tediye ödemeleri tamamlanırken kalan 26 günlük kısım da yılın ikinci kısmın da verilecek.

Yaşanan bu zorlu günlerde vatandaşlar için her yıl düzenli olarak 52 günlük tediye ödemeleri 4 taksit ile veriliyor. Her taksit sırasında 13 günlük olarak verilen ödemenin ilk taksiti 29 Ocak tarihinde verilmişti.

Tediye ne demek?

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Tediyenin kelime anlamı "Para vb. bir şey verme, ödeme" . İlave tediye ise ek ödeme demek.

Tediyeyi kimler alabilir?

"Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılması Hakkında Kanun" düzenlemesinin;

"Umumi, mülhak ve hususi bütçeli dairelerle mütedavil sermayeli müesseseler, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlarla belediyeler ve bunlara bağlı teşekküller, 3460 ve 3659 sayılı kanunların şümulüne giren İktisadi Devlet Teşekkülleri ve diğer bilcümle kurum, banka, ortaklık ve müesseselerinde müstahdem olanlardan İş Kanununun şümulüne giren veya girmiyen yerlerde çalışmakta olan ve İş Kanununun muaddel birinci maddesindeki tarife göre işçi vasfında olan kimselere, ücret sistemleri ne olursa olsun, her yıl için birer aylık istihkakları tutarında ilave tediye yapılır. "

Maddesi uyarınca, genel ve katma bütçeli kurumlar, özel bütçeli idareler, sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan kurum ve kuruluşlar, kamu iktisadi teşekkülleri, belediye ve özel idareler "hizmet akdi" ile çalışan işçilerine ilave tediye ödemesi yapılıyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Mehmet 2 ay önce
Bu zamanda torpille işe girmek varmış, hiç okuyup kafa yormaya gerek yok azizim.
Ikramiye olsun 2 ay önce
Memura niye yok ikramiye
...... 2 ay önce
devletin memurunu bunlardan aşağı yapanların, ALLAH belasını versin.
İşçi 2 ay önce
İşçi düşmanları ne kadarda çokmuş bu sağlık kurumlarında bu fesatlikla giderseniz ne döner düzelir ne emeklinize yansır Gelin BİR OLUN BİRLİK OLUN Hep biylikte SAĞLIK ÇALISANLARI OLUN bakın nasıl düzeliyor KAMU ÇALIŞANI YASASI ANAYASAYLA BIRLIKTE GELİYOR mu yoksa
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?