PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Şube Müdürleri de 3600 Ek Gösterge Alacak

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu‘nda kabul edilen kanun teklifinde Şube Müdürü ve taşra denetim elemanlarına 3600 ek gösterge verilmesi yer aldı.

Ekonomi 30.06.2022, 10:27 30.06.2022, 11:23 Cansu Polat
Şube Müdürleri de 3600 Ek Gösterge Alacak

Genel İdare Hizmetleri Sınıfı (h) ve (ı) bentlerinde yapılan değişiklikle 3600 ek göstergenin şube müdürlerine verilmesi kanun teklifinde yer aldı.

3600 ek gösterge düzenlemesinin Plan ve Bütçe Komisyonu‘nda görüşülmesi tamamlandı.

Kanun teklifine sonradan ilave edilen önerge ile Şube Müdürü ile Taşra Denetim Elemanlarının 3600 ek göstergesi kanun teklifi içerisine girdi.

Genel İdare Hizmetleri Sınıfı (ı) bendinde yapılan değişiklikle Şube Müdürü unvanının 1. Dereceye düşmesi durumunda 3600 ek gösterge alabilmesi sağlandı. 2.dereceye 3000, 3. Dereceye 2200 ve 4. Dereceye de 2100 ek gösterge oranı belirlendi. Bu düzenleme sonrasında Şube Müdürleri ile Taşra Denetim Elemanları 3600 ek göstergeden yararlanmış olacaklar.

Verilen önergenin gerekçe kısmında; “Özel yarışma sınavı ile alınan ve belirli bir yerleştirme dönemi sonunda yeterlik sınavı ile atama yapılan uzman ve denetmen kadrolarında görev yapan personel ile taşrada yönetim kademesinde görev yapan personelin ek gösterge senin de 3600’e çıkarılması amaçlanmaktadır” ifadesine yer verildi.

Yorumlar (9)
hakkım haram olsun 2 ay önce
torpille atadığınız adamlar mı? ALLAH sizi bildiği gibi yapsın kargalar
isabet olmuş 2 ay önce
Asıl mesele görev makam tazminatını almak.. Şube Müdürleri zaten 3600 ek göstergeyi almalıydı, hatta 4200 olması gerekir. Vakti zamanında 2200 de bırakılmış 50 yıldır değişiklik yapılmamış. Allah razı olsun bunu görebilenlerden ve hükumetimizden.. Doğru şekilde iletilmesi önemliydi..
destek 2 ay önce
şube müdürleri, sivil savunma uzmanları ve diğer 3600 alanlar dün ne düşünüyordunuz. bugün de şefler için onu düşünün ve destek verin şeflere. göz göre göre haksızlık yapılıyor.
Hemşire 2 ay önce
Lisans mezunu emekli hemşirelerin ek ödemesi 216 TL yazıklar olsun. 30 yıllık emeğin karşılığı
salih 2 ay önce
onu alabildiğine dua et. hiç anlamazlar keserler.
şef 2 ay önce
şefler iyi uykular
Sağlıkçı 2 ay önce
Taşrada yönetim kademesinde görev yapan personelin de 3600 olduğunu söylüyor.
Şef lerde yönetim hizmetleri gurubu olduğu için alması gerekmiyor mu.
Yiğido 2 ay önce
Bileğinin hakkı ile hem yazılı sınavı hem sözlü sınavı geçip yönetim hizmetleri kadrosundan olan şefliği alanlar bir imamın bir hemşirenin adlığı ek göstergeyi vermediler yazıklar olsun...
Tacaba 2 ay önce
Kamuda çalışan dört yıllık lisans mezunu olan ve birinci derecedeki idareci statüsündeki şefler ne oldu lütfen onlarında unutmayın lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?