PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Yöneticilerin Ek Ödemelerine Zam Yapılıyor

Sağlık Bakanlığı ek ödeme yönetmeliğinde yapılan değişikliği sonrası uzman tabiplerin maaşlarında yaşanan artış sonrasında sözleşmeli yöneticilere de iyileştirme yapılacağı öğrenildi.

Ekonomi 06.09.2022, 13:06 06.09.2022, 20:42 Cansu Polat
Sözleşmeli Yöneticilerin Ek Ödemelerine Zam Yapılıyor

Sağlık Bakanlığının yayınladığı ek ödeme yönetmeliği değişikliğinin ardından özellikle hastanelerde görev yapan Başekim Yardımcılarının ücretlerinin düşük kalması nedeniyle istifanın eşiğine geldiği belirtiliyordu.

Tabip ve Uzman tabiplerin görev yaptığı Başhekim yardımcılıklarının yanında Sağlık Müdürlüklerindeki Başkan, Başkan Yardımcısı gibi kadrolardan uzman doktorların yüksek maaş alır hale gelmesi yeniden düzenleme ihtiyacını doğurduğu belirtiliyor.

18.000 TL civarı temel maaş alan, 10.500 TL taban ek ödeme alan kısaca ortalama 18.000 ila 35.000 TL arası teşvik alan uzman hekimlerin ücretleri sözleşmeli idarecilerin ücretlerini geçtiği ileri sürüldü.

Kulislere yansıyan bilgilere göre; sözleşmeli yöneticilerin ek ödemelerinde yapılacak iyileştirme ile ücretlerin de bir miktar artış yaşanacağı kaydedildi.

Yapılacak düzenlemenin önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi bekleniyor.

Uzman tabip teşvik miktarları; 

Sözleşmeli Yönetici Maaşları:

Yorumlar (39)
Sade 3 hafta önce
Müdür ve Müdür Yardımcısı ise
Yada Doktor dışı Sağlık Personeli ise ne olacak?
112 3 hafta önce
Terbiyesiz
Haram para ne demek ?
KURALCI 3 hafta önce
BAŞHEKİM YARDIMCILARI İSTİFANIN EŞİĞİNE Mİ GELMİŞLER, ÜLKE OLARAK ŞOKTAYIZ. ŞİMDİ KİM KOLTUK İÇİN PARTİ BİNALARI ÖNÜNDE BEKLEYECEK, KİM DOKTORLARI ARAYIP PARTİLİ HASTA GÖNDERECEK, KİM KİM KİMM...
sağlikçiyacevaprumuzluya cevap 2 hafta önce
kul hakkını yediklerin kayırdığın adamlar.kin ve nefret sende mutlu azınlık kibiri egosu...
Uzman 3 hafta önce
Bizim başhekim 34 bin maaş aldı bu ay. KBB uzmanı 73 bin aldı. Başhekim üstelik en çok performans yapan hasta bakan 3 doktordan biri
Sağlıkçı 3 hafta önce
TERBİYELİ HADLİ EDEPLİ YÖNETİCİ, NE BAŞARI GÖSTERDİN DE YÖNETİCİ OLDUN, SINAVA MI GİRDİN, MÜLAKATA MI TABİ TUTULDUN. BALLI KOLTUĞU HAKEDECEK BAŞARI HİKAYEN NEDİR??
Saglikciya Cevap 3 hafta önce
Senden ala yalaka yoktur terbiyesiz hadsiz edepsiz kininde boğul senin ne hakkın var da helal etmiyorsun nankör mutsuz işine bak
Sağlıkçı 3 hafta önce
Yav bu ülkede yönetici dediğiniz kişilerin vasfı nedir Allah aşkına. Kim liyakatla göreve gelmiş de yönetici vasfı taşıyor. Hepsi koltuk derdinde yalaka sürüsü. Aldıkları her kuruş haram. Benim sırtımdan aldıkları her kuruş haram zıkkım olsun, eğer ki ben onların sırtından para kazanıyorsam bana da haram zıkkım olsun
Yönetici değilim 3 hafta önce
Arkadaşlar dünyanın her yerinde yöneticiler yönettiği kurumdakilerden fazla alır. Cok nadir olarak fazla calışıp yöneticisinden fazla alan 1 2 örnek olsa da gerçekler böyledir. Son ek ödeme yönetmeliği ile birlikte özellikle uzman hekimler yöneticilerden çok daha fazla gelir almıştır. Bu durum da yöneticilerin ek ödemelerinin yeniden düzenlenmesini gerektirmektedir.
HEKİM 3 hafta önce
HASTANE BAŞHEKİMİ VE YARDIMCISINI KÜÇÜMSER ŞEKİLDE YAZI YAZAN KİŞİLER KİMDİR VE NE İŞ YAPARLAR ?
NE İŞ YAPARLAR ?
AĞZI OLAN KONUŞUYOR.
vida 2 hafta önce
niye büyük birimisiniz.. senin yapmadığın işi yapıyorlar sağlık hizmeti veriyorlar...
Yazık 3 hafta önce
Sağlık personeli sürünürken siz elinizi bişeye sürmeden bunları alıyorsunuz ya. Sizin de bir gün başınıza yıkılacak bu sistem.!
emekçiymiş 2 hafta önce
işçi misin ? hangi sınavla atandın kimi yalayarak girdin senin burnundan gelsin yatarak aldiğin maaşlar yürü işine bak
Emekci 3 hafta önce
Burası full yönetici pozisyonunda olanlarla yada yalaklariyla dolu sanirim yöneticiye laf yazınca herkes negatiflesiyor yorumu beğenmiyor. ama herkes farkında siz ölü taklidi yapın bakalım, haram para hakedilmeyen pozisyona giren vasıfsız elemanlar.. hey yavrum hey. Burnunuzdan çıksın.sanane atananin maaşını begenmemesinden. Sorun o mu? Yönetici maaşlarına bak dön birde emekçinin maaşına bak
Mehmet 3 hafta önce
Atanmak için 10 takla atıyorsunuz sonra aldığınız ücreti beğenmiyorsunuz
Davazlı 3 hafta önce
Entegre başhekimi ile Tsm Başkanına birşey yok mu?
ahmety 3 hafta önce
var,3 ün biri var
0701 3 hafta önce
ALLAH herkese böyle haram para kazanmak nasip etsin.
abbas 3 hafta önce
sıfır riske ballı maaş üstüne zam.... lüküs hayat tiyatrosu..
abbastan 7/24 yatan mutlu azınlık şahısa cvp 2 hafta önce
yörenin zengive siyasetçilerin işini takip ederek mi sorumluluk alıyorsun... bugün çok yemek yedik hangi sodayı içelim toplantılarıylamı sorumluluk alıyorsun...
Sağlık memuruna cevaben 3 hafta önce
Yönetici olmak istemeyip, zorla yaptılar herhalde sizi yönetici, istifa edebilirsiniz, risklerinizden arının. O 24 sizin öğlen başka yerde akşam başka yerde gezmelerinize benzemez, Allah'a şükür alnimizdan akan alın terimizle kimsenin hakkına girmeden bitiriyoruz nobetimizi. 3 günde kendime ancak geliyorum. Benim mesela can riskim var ambulansın tepesinde, sizin nasıl bir riskiniz var aydınlatın biz 72 saat pinekleyenleri(!!!) Belgeleri inceleyin imza attığınız, riskiniz kalkar ortadan.
sağlık memuru 3 hafta önce
Sıfır risk derken? Sen 24 nöbet tutup 72 pirelerle yatarken ve hiçbir sorumluluğunuz yokken yönetici 7/24 mesuliyet ve sorumluluk altında. On milyonlarca liralık ödeme evraklarına imza atıyor. Senin gibi yüzlerce kişi ile uğraşıyor. Sen galiba atom u parçaladığını zannediyorsun.
Vahit 3 hafta önce
Yillarca yuksek maas alan saglik yoneticilerine %100 zam yapilacak diye duydum var mi boyle birsey
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?