PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli İdarecilere Ödenen Maaşlar Sağlıkçılara Neden Verilmiyor

Sağlık Bakanlığının “mutlu tayfası” olarak bilinen sözleşmeli yöneticiler emsallerinin çok üstünde maaş almalarına rağmen Bakanlığın ısrarla sağlık çalışanlarının maaş ve ek ödemelerinde iyileştirme yapmaması sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor

Ekonomi 12.06.2022, 00:14 13.06.2022, 02:23 Cansu Polat
Sözleşmeli İdarecilere Ödenen Maaşlar Sağlıkçılara Neden Verilmiyor

Herhangi bir sınava tabi tutulmadan, müracaata gerek duyulmayan, görev yaptıkları esnada başarısız karne puan almalarına rağmen, basında çıkan tüm olumsuz haberlere rağmen, mahkemeleri olmasına rağmen, müfettiş raporu ile görevlerine son verilmesine rağmen Sağlık Bakanlığının mutlu tayfası sözleşmeli yöneticiler sosyal medyanın yine gündeminde.

CHP Milletvekili Doktor Ali Fazıl Kasap tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan sözleşmeli idareci bordrolarının yenileri yayınlanmaya devam ediliyor.

Sağlıkla ilgili bazı kanunlarla 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname de değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi ile beraber yeniden gündeme gelen sağlık çalışanlarının maaş ve ödemelerindeki düşük ücretler tepki toplamaya devam ediyor.

“Sağlık Bakanlığında sayıları yaklaşık 10 bini bulan ayrıcalıklı olarak tarif edilen “mutlu tayfa” hakkında Vekil Kasap yaptığı paylaşımda hepimiz yoksulluk sınırının altında ve KARANLIKTAYIZ ifadelerine yer verildi. 

Milletvekili Kasap ayrıcalıklı tayfaya verilen maaşları Bakanlığın hekimlere neden vermediğini eleştirerek “isteyince oluyor” açıklamasında bulundu.

Kasap yaptığı paylaşımda Sağlık Komisyonu toplantısında hekim ve sağlık çalışanlarımız için mücadelemiz sürüyor dedikten sonra sözleşmeli yönetici maaşlarını paylaşarak “bu maaşları verebilen Bakanlık hekimlere neden maaş iyileştirmesi yapmaz... İsteyince oluyor” ifadesini kullandı.

Yorumlar (16)
Kasier Soze 3 hafta önce
isteyince oluyorsa, istemiyorlardır.
tsm bşk 3 hafta önce
Hakkımı helal etmiyorum
44 3 hafta önce
bu yasa teklifi mahkemeye gider nasıl mı 2008 sonrası diş ve dr 3600 veriliyor diğer sağlık personeline yok ve kimsenin gıkı çıkmıyor tuhaf sendikalar da susuyor neden acaba???
Personel Sağlık Sana Yazdım 3 hafta önce
Hiçbir haber sitesinde Hakim savcı emniyet müdürü binbaşı orman müdürü nüfus müdürü vb. Kurum amirleri maaşları yazmıyor. Fakat sizin sayenizde her yerde başhekim maaşı yazıyor. Bırakında başhekim hekimden fazla maaş alsın adı üstünde BAŞHEKİM
adalet 3 hafta önce
HEKİM OLMAYAN BAŞKAN VE HEKİM BAŞKAN ARASINDA MAAŞ ADALETSİZLİĞİ VAR.NE FARK VAR ARALARINDA AYNI MAAŞ OLMALI SORUMLULUK AYNIYSA MAAŞ DA AYNI OLMALI.
Furkan 2 hafta önce
Adaletse doktor olmayan yöneticiler asgari ucret almalidir, vasfi neymis neyi yönetiyormus
Adalet e 3 hafta önce
Doktor olmayan normal daire başkanı maaşı almalı. azaltılmalı yani mevcut maaşları. Doktor olmayan Başkan ıvır zıvır personelin.
işte fark 3 hafta önce
Farkmı ne birisi Açık öğretim mezunu diğeri Tıp fakültesi mezunu fark bu
Far mı ne 3 hafta önce
Farkmı ne birisi Açık öğretim mezunu diğeri Tıp fakültesi mezunu fark bu
yörük 3 hafta önce
Yandaslarini torpille mudur baskan yapip yuksek maas veriyorlar.sorumluluk aliyorlarmis.neyin sorumlulugu acabs.aksama kadar cay sigara icmekmi.baskan mudur yaptiginiz kisilere yuksek maas vereceginize saglik calisanlarinin maas+donerlerini iyilestirin.
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 3 hafta önce
yandaslik liyakatdan buyukmus
Sagıkcı 3 hafta önce
zaten devlet memuru birde sōzleșme olmamalì siz tutmuș maaș tartıșıyorsunuz normal maașlarıyla bu gōrevleri eskidende yapan vardı șimdide yapan olur çünkü makam ōnemli koltuk ōnemli kimse bırakmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?