Sözcü, Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'ın Maaşını Açıkladı!

"Memur hüsranda başkan sefada" başlığıyla duyurulan haberde talebinin çok altında ki hükümetin teklifine evet diyen Memur-Sen Başkanı’nın maaşı açıkladı. Ali Yalçın’ın maaşının 32 bin 115 lira olduğu söyleniyor.

Ekonomi 26.08.2021, 10:47 27.08.2021, 09:08 Güler Sağlam
Sözcü, Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'ın Maaşını Açıkladı!

Memurlara 2022 yılı için verilen düşük zam tartışılırken, Memur-Sen Başkanı’nın maaşı tartışma konusu oldu. Ali Yalçın’ın maaşının 32 bin 115 lira olduğu söyleniyor.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; Hükümet ile Memur-Sen, memur ve emeklilerine verilecek zam oranında 2022'nin ilk 6 ayı için yüzde 5+enflasyon farkı, ikinci yarısı için de yüzde 7+enflasyon farkı üzerinde anlaştı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da yapılan zammı övdü. Düşük zamma destek veren Yalçın'ın sendikadan aldığı maaş ise tartışma konusu oldu. Yalçın'ın halen Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı olarak 32 bin 115 lira aylık ücret aldığı, Ocak 2022'de de ücretinin 36 bin liraya yükseleceği bildirildi.

Ali Yalçın, SÖZCÜ'nün bu konudaki sorusunu yanıtsız bırakırken basın danışmanlığı ise başkan maaşının sendika tüzüğü ile belirlendiğini açıkladı. Memur-Sen tüzüğüne göre genel başkan, taban aylık katsayısının 7.000 rakamıyla çarpımı sonucu bulunan ücrete, yüzde 10 oranında eklenen miktarda net maaş alıyor. Yalçın, ayrıca Eğitim Bir-Sen Başkanı olarak da ücret alıyor.

MEYDANLARDA HAYKIRDILAR AMA İŞE YARAMADI

Memurlar, sendikanın düzenlediği mitingde taleplerini pankartlarla dile getirmişti. Ancak hepsi lafta kaldı. Sendika, taleplerinde ısrar etmedi.

Memur-Sen Başkanı'na şu ilkeler çerçevesinde ve genel kurullarda delege kararı ile maaş ödeniyor: “Yönetim kurulu üyelerine, memuriyet taban aylığı göstergesine uygulanacak taban aylık katsayısının 7.000 rakamıyla çarpımı sonucu çıkan miktarı aşmamak üzere genel başkan yardımcıları için eşit miktarda, genel başkan için ise genel başkan yardımcıları için belirlenen ücretin %10'u fazla olmak kaydıyla net maaş ile aile ve çocuk yardımı ödenir. Bu ödemelerden kaynaklanan vergi, harç ve benzeri giderler ile sosyal güvenlik prim tutarları genel merkez bütçesinden karşılanır.”

“MAAŞINI AÇIKLASIN”

Eğitim Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Ramazan Gürbüz, “Kendi maaşını 30 bin liraya çıkaranlar, emekçilerin haklarını koruyamaz. Tüm sendika yöneticileri maaşlarını açıklamalı” dedi. Genel Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Zekiye Bacaksız da Yalçın'ın maaşının 32 bin 115 lira 80 kuruş olduğunu söyledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (25)
Müstehak 2 ay önce
Ağzından ümmet vatan kelimesi eksik olmayanların sürdüğü sefaya bakın.onlar bu hayati sayenizde yaşıyor.hadi bakım ilk seçimde gavura vurur gibi oyunuzu vurunki bir sonraki sene maaşları 40 bin TL olsun
osman 2 ay önce
% 21 +600 seyyanen isteyip yüzde 5+7 ye razı oldu. bunu da amacımıza ulaştık diye ballandıra ballandıra anlattı. bu sendika ve başkanının arkasında olanlar hakediyorsunuz. reel enflasyonu herkes evinin mutfağında hissediyor. söylenecek çok küfür var ama yeri değil!
Sa 2 ay önce
Zehir zıkkım olsun.Çıksın yedi ceddi nin bi tarafından inşAllah
saglikci 2 ay önce
agzindan burnundan gelir insAllah.pislik insanlar.
parola. 2 ay önce
ümmet. cemati müslimin. cumadan geliyorum. vakıfa bağış yaptım. çok şükür bu günlere. torpil değil tanışım çok.
Nem e lazım 2 ay önce
Üyeler olmasa sendikalarda olmaz söveceğinize israfa edin/ettirin. Bu arada hala hemşire maaşına 6450 yazıyorlar. Öyle bir rakam alan yok yahu inanmayın
yalancılar 2 ay önce
Allah haram zıkkım etsin.
hemşire 2 ay önce
Olsun biz hem ek ödeme oranımız %50 hem de sabitimiz %20 artarak hekimle aynı seviyeye getirdi
onun maaşı az bence bu iyiliği başka kimse yapmazdı sağolasın başkanımmm
Karaincir 2 ay önce
Senin tüm mesajların böyle hemşire hanım. Nefret ve kin dolu. Topluma ve insanlara faydadan ziyade zararın dokunur.
Garip 2 ay önce
Bakın " hemşire " nickli arkadaşın derdi maaşının iyileşmesi değil doktorla aynı maaşı almak sen nasıl bir eziksin ya ????
Dönek 2 ay önce
Hekimler çalışmasın bak bakalım hastanede gelir kalıyor mu ? Sana da koca bir siyah uzuv kalır. Eşini dostunu akrabanı dr a götürdüğünde de böyle delikanlı konuşsana eminim işin düştü diye köpek gibi eğilip bükülüyorsundur hocam hocam diye. Senin gibi ucuzların karakteri budur
matematik şart 2 ay önce
yok artık hekimle aynı mı alacaksınız şimdi gerçekten :))))))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?