Sözcü: Hükümet Memura Yüzde 25 Zam Hazırlığında!

Sözcü'de yer alan habere göre; Enflasyon karşısında ezilen 6 milyondan fazla memur ve memur emeklisi için hükümet, yüzde 25’lik bir ücret artışına hazırlandığı belirtildi. İşte yüzde 25 zam verildiğinde memur maaşları..

Ekonomi 22.12.2021, 05:23 Zeynep Elmalı
Sözcü: Hükümet Memura Yüzde 25 Zam Hazırlığında!

Sözcü'de yer alan habere göre; Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım aylarını kapsayan, 5 aylık enflasyon verisine göre Tüketici Fiyatları Endeksi'nde (TÜFE) 5 aylık enflasyon yüzde 10.47 oldu. Aralıkta 3 puanlık bir TÜFE açıklanırsa 6 aylık dönemde yüzde 13.47'lik bir enflasyon olacak.

MEMURA YÜZDE 15.4

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bu yıl ağustos ayında sonuçlanan 6. Dönem Toplu Sözleşmesi'ne göre memur ve emeklileri maaşlarını 2022'nin ilk 6 ayında yüzde 5 zamlı alacaklar. 2021'in ikinci 6 ayında gerçekleşecek enflasyonun yüzde 3'ü aşması durumunda aradaki fark da zamma eklenecek. Aralık ayında TÜFE'nin yüzde 3 olması durumunda da yüzde 10.47'lik enflasyon farkı zammı kesinleşecek. Memur ve memur emeklileri buna ilave olarak alacakları yüzde 5'lik toplu sözleşme zammıyla toplam yüzde 15.47 zam alacak. Bunlar dışında ek zam verilirse zam oranı artacak.

İŞÇİ EMEKLİSİNE %13.4

SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise ocak ve temmuz olmak üzere senede iki defa enflasyon oranında zam alıyor. 2021'in son 6 aylık enflasyonu açıklandığında emeklilerin zam oranı da kesinleşecek. Şimdiden yüzde 10.47'lik zam oranını garantileyen emekliler aralık ayı TÜFE oranının yüzde 3 olması durumunda 13.47'lik enflasyon oranında zam alacak. Bu emekliler enflasyon farkı adı altında ek zam alamayacak.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Mert 1 ay önce
Aralık enflasyonu en az yüzde 7lerde.gerçi otomobile yüzde altı zam geldi diyen tüik yalancılıkta level atladı
işçi 1 ay önce
Tavukları tilki tarafından yeyen köylü toplanmış bir karar almış gelin köyün tavuklarına tilkiyle konuşalım bekçi yapalım bekçi olursa yemez demişler tilkiyle biri konuşup ikna etmiş toplanılan yere getirmiş orda kararı açıklamışlar seni köyün tavuklarına bekçi yaptık demişler bunu duyan tilki bir ağıt koparmış ne oldu niye ağlıyorsun demişler ASLI OLMAZ bu dediğinizin diye ağlıyorum demiş.
hemşire 1 ay önce
öğretmen maaşalrı yanlış hesaplandı onlara 22bin tl zam gelmişti ama buradayok
Yardımcı sağlık personeli 1 ay önce
Sendikalar boş baksana yandaş medyadan metet umuyoruz
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?