SGK Stratejik Planı: 3600 Ek Gösterge Çıkarsa SGK Zora Girer!

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde önce Muharrem ince’nin meydanlarda dillendirdiği sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak memurlara açıklanan 3600 ek gösterge konusunda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 2019-2023 stratejik planında 3600 ek gösterge düzenlemesinin yasalaşması halinde emeki maaş ödemesi konusunda SGK’nın zora gireceği belirtildi.

SGK Stratejik Planı: 3600 Ek Gösterge Çıkarsa SGK Zora Girer!

Hükümetin daha önce vadettiği 3600 ek göstergedüzenlemesi yasalaşırsa emekli olan kamu görevlilerinin de maaşında artış sağlayacağı için, SGK bu kişilere aylık bağlama sürelerine olumsuz etkioluşturacağını belirtti.

TIKLAYIN

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun 2019-2023 stratejik planında konuya ilişkin yer alan ifadeler: "Bazı unvanlarda bulunan kamu görevlilerinin ek göstergelerinin yükseltilmesine ilişkin yasal düzenleme yapılacağı Cumhurbaşkanlığı Eylem Planı kapsamında kamuoyuna duyurulmuş olup, söz konusu düzenlemenin yasalaşması halinde daha önce bu unvanlardan emekliye ayrılanların da aylıklarında güncelleme yapılacağından, aylık bağlama süreleri üzerinde olumsuz bir etki yaratabilecektir.

Diğer taraftan, gerek Anayasa Mahkemesi bireysel başvuru kararları ve Kamu Denetçiliği Kurumu tavsiye kararları, gerekse toplumdan gelen talepler kapsamında kamu görevlilerinin emekli ikramiyesi vb. haklarına ilişkin yasal düzenleme yapılması halinde de iş yükünün artması nedeniyle aylık bağlama süreleri olumsuz yönde etkilenebilecektir."

Kaynak: Memurlar.Net

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 09:53

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER