SGK prim kesintileri emekli aylıklarına yansıtılmayan doktorlara müjde! SGK hakkınızı kullanın

SGK prim kesintilerinin emekli aylıklarına yansıtılmadığı yönünde gelen şikayetler üzerine, İzmir Hekimgüçbirliği tarafından açıklama yapılarak, bu konuda mağdur olan doktorların SGK’ya başvurarak prim kesintilerinin emekli aylıklarına yansıtılmasını sağlayabileceklerini açıkladılar.

SGK prim kesintileri emekli aylıklarına yansıtılmayan doktorlara müjde! SGK hakkınızı kullanın

İzmir Hekimgüçbirliği tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler kaydedildi: 

"2010 yılında yapılan bir düzenlemeyle 5510 sayılı kanunun ek 3. Maddesi uyarınca kamudan emekli meslektaşlarımızın emekli aylıklarında Sabit Döner Sermaye Ek Ödemleri’nden yapılan prim kesintilerinden kaynaklanan artışlar sağlanmıştır.  Söz konusu aylık artışları bu kapsamdaki hizmet süresiyle doğru orantılı olarak değişkenlik göstermektedir.

TIKLAYIN

Meslektaşlarımızın bizlere ilettiğinden öğrendiğimize göre prim kesintilerinin emekli aylıklarına yansıtılmadığı anlaşılmaktadır.Bu durumdaki kimi meslektaşlarımızın SGK’ye başvurarak söz konusu hak kaybını giderttikleri de anlaşılmıştır.

2010 yılından sonra bu kapsamda çalışıp da emekli olan meslektaşlarımızın ekteki dilekçe örneğini SGK’ye iletmelerinin hak kayıplarının  giderilmesinde yararlı olacağı düşüncesindeyiz.

Dilekçe örneğini aşağıdaki bağlantıdan indirip ıslak imzalı olarak; SOSYAL GÜVENLİK KURUMU EMEKLİ HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI MİTHATPAŞA CADDESİ NO : 7 SIHHiYE-ANKARA adresine İADELİ-TAAHHÜTLÜ olarak göndermenizi ve başvurunuza verilecek yanıtı izlemenizi tavsiye ederiz. "

Dilekçe örneği için tıklayınız 

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER