Sendika Yöneticileri Ocak 2021 Maaşlarını Açıkladı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 14,60 arttı. 2021 yılı için, Hakem Heyeti tarafından kamu çalışanlarına yüzde 3+3 maaş artışı verilmişti. Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin maaşlarındaki zam artış oranı yüzde 3 artı enflasyon farkı olan yüzde 4,36, maaş bordrolarında maaş artış oranı toplamda yüzde 7,36 olarak gerçekleşti.

Ekonomi 20.01.2021, 12:18 20.01.2021, 12:20 Güler Sağlam
Sendika Yöneticileri Ocak 2021 Maaşlarını Açıkladı!

Eğitim Sen Tüzüğünün “Organlara Seçilenlerin Görevleri” başlıklı 59. maddesi, Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin ne kadar maaş alacağını belirttir. Tüzüğün ilgili maddesini ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin maaş bordrolarını sendikal kamuoyu ve basınla saygı ile paylaşıyoruz.

Organlara Seçilenlerin Güvenceleri:

TIKLAYIN

Madde 59 – Sendika Merkez, şube ve şubelere bağlı birimlerin organlarına seçilip, Genel Kurulca işini bırakıp seçildiği organda profesyonel yönetici olarak çalışmalarına karar verilenlerden, aylık ve özlük hakları işverence ödenmeyenler, bu görevleri süresince aylık ve öteki özlük haklarını, bulundukları kadro ve derecenin hak ettikleri toplamını geçmeyecek şekilde sendikadan alırlar.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
SAĞLIKSEN SIRA SENDE. 2 ay önce
Sağlıksen genel başkanı,sağlıksen başkan yardımcıları ve sağlıksen il başkanları da bordrolarını yayınlasın.Üyeler görsün başkanlarının ne kadar aldıklarını.Hadi bakalım.
SAĞLIKÇI 2 ay önce
biliyoruz zehir zıkkım olsun
-1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?