PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Samsun Sağlık Müdürlüğü’de Promosyon Anlaşması Tek Taraflı Feshetti!

2 gün önce Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’nün Ziraat Bankası ile yapmış olduğu promosyon anlaşmasını tek taraflı feshetmesinin ardından bir gelişme de Samsun İl Sağlık Müdürlüğünde yaşandı.

Ekonomi 30.09.2022, 18:15 30.09.2022, 19:39 Cansu Polat
Samsun Sağlık Müdürlüğü’de Promosyon Anlaşması Tek Taraflı Feshetti!

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü maaş promosyon anlaşmasının güncellenmesi ile ilgili talebini ilettiği Yapı Kredi Bankası’ndan olumlu sonuç alamaması üzerine örnek bir adım attı.

YAPI KREDİ BANKASI İLE YAPILAN SÖZLEŞME FESHEDİLDİ!

Edinilen bilgiye göre; maaş promosyon anlaşmasını revize edilmesi talebini reddetmesi üzerine Yapı Kredi Bankası ile yapılan sözleşme feshedildi.

YENİ İHALE İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI!

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre; Yapı Kredi Bankası ile yapılan sözleşmenin feshinin ardından yeni ihale açılması için hazırlıklara başlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, “Sağlık çalışanlarımızın maaş promosyonlarının güncellenmesi talebine ilgili bankanın olumsuz yanıt vermesi sonucu, mevcut sözleşmenin fesih edilmesi kararı alınarak yeni ihale süreci başlatılmıştır. Müdürlüğümüz koordinasyonunda sendikalar ve istekli bankalarla yürütülen çalışmalar tamamlanmış olup, 07 Ekim 2022 tarihi Cuma günü saat 14.30'da yeni maaş promosyon ihalesi yapılacaktır” denildi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİNİN HAKLI FESİH ŞARTLARI DOĞDU!

Bilindiği üzere değişen ekonomik koşullar nedeniyle sağlık müdürlüklerinin haklı fesih şartları doğmuş bulunmaktadır. Ancak bunun için özgüvenli ve personelini düşünen bürokrat kararlarına ihtiyaç olduğu aşikardır.

YAPILAN GÖRÜŞME İLE İPTAL KARARI ALINDI!

Samsun İl Sağlık Müdürlüğünde banka yetkilileri ile Cuma günü (dün) gerçekleştirilen görüşme sonucunda maaş promosyon anlaşmasının fesih edilmesi kararı alındı.

Yorumlar (15)
ADANA 2 ay önce
Adana neredesin ses gelmiyor
samsun 2 ay önce
BU HABER BELGE NİTELİĞİNDEDİR PROMOSYON İHALESİNDE BİZ YAPTIK POZU VERENLERİN ETKİNLİĞİNİN OLMADIĞININ KANITIDIR ŞAYET OLSAYDI SAĞLIK SEN BİR KARAR ALIR TÜM TÜRKİYEDEKİ İHALELERİ İPTAL ETTİRİRDİ SAMSUN SAĞLIK İL SAĞLIK MÜDÜRÜNE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSE AZDIR ÜLKEDE BİR KAÇ İLDEN BİRİ SAMSUN OLDU PROMOSYON KONUSUNDA
Mesut ile Eröl 2 ay önce
Banka ile yapılan sözleşmede tek taraflı fesih kararı yoksa ve banka da yargıya taşırsa yargıda idareyi haksız bulup maddi ceza keserse devletin kasasından bu ceza ödenmemeli
Sebep olanlar ödesin
Ancak bankalarda bu artışlardan dolayı promosyonları güncellemeli.
? 2 ay önce
Çok ilginç. Sen diyorsun ki; bu idare ne yaparsa yapsın suçlu ilan ediyorum. Şimdi ben de sana soruyorum, sana ne yaptı bu idare? Görev istedin de vermediler mi? Usulsüz bie talebin oldu da yerine mi getirmediler?
Mantık illa mantık 2 ay önce
Şimdi sen diyorsun ki banka güncellesin e ama guncellemiyor kardeşim . Burda yönetici çalışan yararına iş yapıyor. Sonra diyorsun ki ben promosyonu alırım ama yargı iptal verirse iptal eden ödesin . O zaman aldığın promosyonu kurumuna iade et ki iptal olursa parayı sennden almasınlar . Yönetici olmamakla beraber ... Yapılan sözleşmeler hatalıdır . Yeni sözleşmeler zam endeksli olmalıdır. En fazla 2 yıllık olmalıdır . Revize edilmeyen sözleşmeler iptal edilmelidir. Ki burada fesih tazminatı ödüyorsun bankanin belirlediği miktarda .yargıya taşıyacakları olay ne tam olarak .
KONYA 2 ay önce
malum sendikanın üyeleri whatsapp durumlarında promosyonların takipçiyiz diye mesaj paylaşıp, çalışanı oyalamaktadırlar oysa her geçen gün çalışanın zararı artmaktadır. KONYA idaresi, aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. yeter artık uyanın kör cahil uykunuzdan.
Antalya 2 ay önce
Malûm sendikanın en kötü örneği Antalya'da. Ne kadar işe yaramaz ve iş yapmaz sendika yöneticileri ve temsilcileri burada toplanmış. Kendi menfaatleri olunca ışık hızıyla hareket ediyorlar, promosyon gibi çalışanlara yönelik önemli işlerde ise göstermelik olarak yavaş hareket ediyorlar. Bu kadar üyesi olan bir sendika masaya yumruğunu vurmalı ama nerdeeeee!... En kısa zamanda bizler de promosyonun güncellenmesini istiyoruz.
... Uyanacak 2 ay önce
Maraş uyuyor sessiz olun
Isparta 2 ay önce
Isparta’nın hem 18000 oluşu hem 5 yıllık oluşu aklımda deli sorular. Karakaya sen naptın böyle
Vatandaş 2 ay önce
Kayseri !!!!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın