Sağlıkçıya Tavandan 3 Ay Daha Ek Ödeme Değil, Seyyanen Zam Yapılmalıdır!

Covid-19 pandemisi sonrasında Bakan Koca tarafından sağlık çalışanlarına 3 ay boyunca tavandan döner sermaye verileceği açıklanmış, ancak bordrolara yansıyan tutarlar Bakan Beyin basına yansıttığı gibi bir ödemeden ve yetkili sendika Başkanının ulusal kanallara çıkarak açıkladığı rakamlardan çok uzakta kalmıştı.

Ekonomi 29.05.2020, 11:28 04.06.2020, 09:36
Sağlıkçıya Tavandan 3 Ay Daha Ek Ödeme Değil, Seyyanen Zam Yapılmalıdır!

Sağlıkta varolan bir çok adaletsizliğe yenisini ekleyen bu uygulama sonrasında özellikle SES sendikası tarafından birçok hastanede basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamalarda adaletsiz döner sermaye protesto edilirken, Facebook gruplarında kuracakları derneğin alt yapısını oluşturmak isteyen simsarlar tarafından SES sendikasının eylemlerini kendilerine mal etmekten imtina etmediler. Sendika tarafından yapılan eylemlerin özellikle fox tv ana haber bülteninde ekrana getirilmesinin ardından simsarlar, bu haberleride kendilerine mal etmeden utanmadılar maalesef. Yapılan haksız ek ödeme uygulaması başta olmak üzere toplu sözleşme masasından sıfır kazanımla kalkan sağlık çalışanlarının sırtından MAKAM kazanma sevdasına düşen simsarların gerçek yüzlerini çok yakında ortaya dökeceğimizi de bu vesileyle dile getirmiş olalım.

TIKLAYIN

Salgında virüs kapan sağlık personeli sayısı bundan tam bir ay önce resmi olarak Bakan KOCA tarafından 7 bin 48 olarak açıklanmıştı. Muhtemelen bu sayı bugün 10 bin bandını geçmiştir. Virüs nedeniyle doktorundan hasta kayıt görevlisine kadar dünya üzerinde onlarca sağlık çalışanı hayatını kaybetti.

Sağlık Çalışanlarının bu fedakar çalışmaları toplumun tüm kesimleri tarafından takdir topladı. Canla başla görev yapan sağlık çalışanlarına tüm sağlık teşkilatını kapsayacak şekilde geçici tavan ek ödemesi değil, seyyanen maaşlarına zam yapılarak, sabit ödemelerinin emekliliğe yansıtılması isabetli bir karar olduğu kadar, ailelerinden ayalrca uzakta çalışan sağlık emekçilerinin geç verilmiş haklarının teslimi olacaktır.

Ek ödemelerin tavandan sadece 3 ay ile sınırlandırılarak ödenmesi, güvenlik, temizlik gibi sürekli işçilerin kapsam dışında tutulması, esnek mesai yüzünden fazla mesaileri kesildiği için ciddi anlamda aylık ücretleri azalan personelin mağduriyetinin acilen çözüme kavuşturulması gerekiyor. ve salgın hala bitmedi. Canlar vermeye devam ediyoruz. Her gün yeni sağlık personelleri covid-19 virüsünü kapmaktadır. En son kovid hastası kalana kadar toplumada riks sıfırlanana kadar sağlık çalışanalrı bütün özverileriyle sahada ön safta mücadelelerine devam edeceklerdir. Yapılan adaletsizliklere bir yenisini eklememek, bozulan iş barışına olumlu katkı sağlamak adına Bakanlık bürokratlarının acilen bu konu hakkında çalışma başlatması elzemdir. 

Yorumlar (5)
Sag.mem 5 ay önce
Bence sağlıkçılar boş konuşuyor icraata sıra gelince sesleri çıkmıyor yetkili sendikadan istifa edin etmiyorlar peki siz sağlık personeli ne istiyorsunuz bence siz ne istediğinizi ve ne yaptığımızı bilmiyorsunuz
doğru 5 ay önce
doğru söze ne denir
HEMŞİRE 5 ay önce
TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU YAZININ ALTINA İMZAYI ATAR AMA DUYAN OLUR MU ? ZANNETMİYORUM. ALKIŞA DEVAM !
tufan can 5 ay önce
Sağlıkçıya Tavandan 3 Ay Daha Ek Ödeme Değil...
zaten 3 ay daha vermiyorlar
covid öldü ortaklık bozuldu
Ümmü 5 ay önce
Sayın yöneticiler fedakarca çalışan bakanlık personelleri olarak SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİNİ HAKKETTİK. Neden hala sesimizi isteğimizi duyan yok. Birazcık empati lütfen. Allah rızası için tekrar haber yapın isteğimizi. Her ferdimiz risk alarak canla başla çalışıyor. Başvuran herkese bir (1) defaya mahsus ünvan istiyoruz.
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?