PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkçıların Maaş Promosyon İhaleleri Revize Edilecek mi? Merakla Beklenen Cevap Bankadan Geldi!

Sağlık çalışanlarının banka maaş promosyon anlaşmalarıyla ilgili döviz kurunun artması nedeniyle yapılan ihalelerin revize edilmesine yönelik taleplerine bankadan cevap geldi. İşte bankadan gelen cevap..!

Ekonomi 17.03.2022, 13:15 17.03.2022, 14:27 Zeynep Elmalı
Sağlıkçıların Maaş Promosyon İhaleleri Revize Edilecek mi? Merakla Beklenen Cevap Bankadan Geldi!

Türkiyenin bir çok kentinde yapılan maaş promosyon ihalelerinin yeniden revize edilmesi sağlık çalışanlarının öncelikli talepleri arasına. Bu konuda girişimde bulunulmasını isteyen sağlık çalışanları mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Promosyon ihalelerinin yapıldığı tarihten günümüze ekonomide yaşanan dalgalanmalar nedeniyle, teklif edilen ve anlaşmaya varılan tutarın düşük olması ve diğer illerde yapılan ihalelerin yüksek tutarlarda sonuçlanması üzerine ihalenin revize edilmesi için sendikalar harekete geçti. 

Kocaelide Sağlık-Sen ve Öz Sağlık-İş sendikasının başvurusuna Ziraat Bankasından cevap geldi.

Ziraat Bankası Kocaeli Şubesinin yazılı cevabında, "Bankamızca ödenen promosyon tutarının arttırılması hususu Genel Müdürlük ilgili birimince değerlendirilmiş ve uygun bulunmamıştır" denildi.

İŞTE BANKANIN CEVABI

Diğer taraftan 16 Şubat tarihinde "Sendikalar da hiç bir dayanakları olmadan sırf sosyal medya paylaşımı yapmak için sahada birbirlerine selam dahi vermedikleri halde aynı metinlerle sağlık müdürlüklerine yazdıkları yazıları paylaşarak sağlık personellerinin daha çok umutlanmasına neden oluyorlar." diyerek PROMOSYON İHALELERİNİN REVİZE EDİLEMEYECEĞİNİ anlattığımız haberimize "Banka Promosyon Anlaşmaları Revize Edilebilecek mi?" başlığına TIKLAYARAK erişebilirsiniz.

Yorumlar (7)
uzm. doktor 2 ay önce
ya hu akıl var mantık var adamlar promosyonu peşin vermiş bu anlaşmada döviz kurundan etkilenen taraf bankalar dua edelim de onlar döviz kurunu bahane ederek hak talep etmesin
HAYRETTİN ÖZDEN / BURSA 2 ay önce
Banka promosyon anlaşmaları kamu ihale yasasına tabi değildir.Dolayısıyla buğüne kadarlık hesaplama yapılıp kalan miktar yeni yapılacak anlaşmadan alınacak para ile ödenerek iptal edilebilir , Hiçbir baglayıcılığı yoktur.Çünkü maaşlarda olağan üstü bir artış sağlandığı için bankanın bunu karşılaması gerekir.
hemşire 2 ay önce
banka anlaşma metinlerinde tolere edilebilecek maksimum maaş artış oranı da hesaba katılıyor.
Narkozcu 2 ay önce
Olagan üstü artış derken Hüseyin bey??
hastane çalışanı 2 ay önce
iyileştirilmiş maaşımızı ne zaman alacağız?
Sağlık personeli 2 ay önce
Peşin olarak dövizin teknolojik aletlerin veya diğer piyasanın düşük olduğu zaman alıyosun promosyonu bi güzel harcayabiliyorsun sonra vay efendim artış istiyorum,hadi ya bi akıllı sizdiniz ! (Taksitli olarak alanlar için zaten artış gerçekleştiriliyor genelde)
Heye 2 ay önce
O dönemki promosyon tutarları ile bin dolar civarı alınabiliyordu, şimdiki promosyon tutarları ile de bin dolar civarında alınıyor. Pek bir farkı yok yani
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?